Pod oceanicznymi kominami hydrotermalnymi odkryto nowy ekosystem

Pod oceanicznymi kominami hydrotermalnymi odkryto nowy ekosystem

Duża populacja tubewormów na obrzeżach Vava Flow, stanowiska położonego na wysokości wschodniego Pacyfiku na głębokości 2500 m. W tym regionie przeprowadzono eksperymenty sprawdzające teorię rozprzestrzeniania się gatunków przez pęknięcia w skorupie ziemskiej. CREDIT Schmidt Ocean Institute (zdjęcia, filmy itp.) mogą być wykorzystywane wyłącznie przez Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike CC BY-NC-SA

Nowy ekosystem został odkryty we wnękach wulkanicznych poniżej kominów hydrotermalnych w dobrze zbadanym wulkanie podmorskim we wschodniej części Oceanu Spokojnego u wybrzeży Ameryki Środkowej.

30-dniową ekspedycję na pokładzie statku badawczego Schmidt-Ocean Institute Falkor (również) prowadziła dr Monika Breit z Uniwersytetu Wiedeńskiego wraz z międzynarodowym zespołem naukowym ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii, Francji, Kostaryki i Słowenia.

Eksperymenty o kryptonimie „rozmazywanie skrzynek siatkowych” zostały zapieczętowane na dnie morskim w Tica Vent, miejscu położonym wysoko we wschodniej części Oceanu Spokojnego, na głębokości 2500 m. Eksperymenty te przetestowały teorię rozprzestrzeniania się gatunków przez pęknięcia w skorupie ziemskiej. Wszystkie zasoby wizualne (zdjęcia, filmy itp.) mogą być wykorzystywane wyłącznie przez Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike CC BY-NC-SA

Używając podwodnego robota, zespół naukowy przejrzał części skorupy wulkanicznej, odkrywając systemy jaskiń pełne robaków, ślimaków i syntetycznych bakterii żyjących w wodzie o temperaturze 75 stopni Fahrenheita (25 stopni Celsjusza). Odkrycie nadaje nowy wymiar kominom hydrotermalnym, wskazując, że ich siedliska istnieją nad i pod dnem morskim. Naukowcy spędzili ostatnie 46 lat badając kominy hydrotermalne i życie drobnoustrojów we wnętrzu Ziemi, ale nigdy nie szukali zwierząt pod tymi wulkanicznymi gorącymi źródłami.

Ponadto znaleźli dowody na oddychanie zwierząt, takich jak tubewormy, migrujące pod dnem morskim przez płyn wentylacyjny w celu kolonizacji nowych siedlisk. Tubeworms są jednymi z głównych zwierząt w kominach hydrotermalnych, ale bardzo niewiele ich młodych zostało znalezionych w wodach nad kominami hydrotermalnymi, co skłoniło zespół dr Brighta do podejrzeń, że podróżują pod ziemią, aby stworzyć nowe społeczności hydrotermalne.

READ  Szczątki nowego gatunku dinozaura kaczodziobego znalezionego w Chile

„Nasze zrozumienie życia zwierząt w głębinowych kominach hydrotermalnych znacznie się poszerzyło dzięki temu odkryciu” – powiedział Bright. Istnieją dynamiczne siedliska wentylacyjne. Wydmuchiwane zwierzęta nad i pod powierzchnią rozmnażają się razem, w zależności od płynu odpowietrzającego z dołu i tlenu w wodzie morskiej z góry.

Kominy hydrotermalne działają jak podwodne gorące źródła, które tryskają przez pęknięcia w skorupie ziemskiej w wyniku aktywności tektonicznej. Kiedy pojawiają się nowe kominy hydrotermalne, ekosystem szybko podąża za nimi, ponieważ zwierzęta kolonizują dany obszar w ciągu kilku lat. Naukowcy nie wiedzą, w jaki sposób larwy zwierząt znajdują nowe przestrzenie do oddychania. Zespół dr Bright jako pierwszy zbadał i potwierdził, że larwy tubeworm mogą osiedlać się, a nawet żyć pod dnem morskim.

Aby ustalić, czy zwierzęta podróżują przez płyny wentylacyjne, zespół naukowy wykorzystał podwodnego robota z Schmidt Ocean Institute, ROV SuBastian, do przeprowadzenia eksperymentów poprzez przyklejenie skrzynek kratowych do pęknięć w skorupie ziemskiej. Kiedy po kilku dniach pudełka zostały usunięte wraz z muszlą, odkryli zwierzęta żyjące pod powierzchnią w zagłębieniach hydrotermalnych. Naukowcy będą badać wyniki swoich eksperymentów w nadchodzących miesiącach.

ROV SuBastian pobiera próbkę geologiczną z hydrotermalnego czarnego palacza w pobliżu Tica Vent we wschodnim Pacyfiku na głębokości 2500 metrów. W tym regionie przeprowadzono eksperymenty sprawdzające teorię rozprzestrzeniania się gatunków przez pęknięcia w skorupie ziemskiej. Wszystkie zasoby wizualne (zdjęcia, filmy itp.) mogą być wykorzystywane wyłącznie przez Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach CC BY-NC-SA Uznanie autorstwa

„Na lądzie od dawna znamy zwierzęta żyjące w podziemnych jamach, a na oceanach zwierzęta żyjące w piasku i błocie, ale po raz pierwszy naukowcy szukali zwierząt poniżej kominów hydrotermalnych” – powiedział dyrektor wykonawczy SOI, dr Jyotika . Firmani. „To naprawdę niezwykłe odkrycie nowego ekosystemu, ukrytego pod innym ekosystemem, dostarcza nowych dowodów na istnienie życia w wspaniałych miejscach. Schmidt Ocean Institute z dumą zapewnia dr Bright i jej zespół platformę do zbierania nowych informacji na temat tych systemów, które mogą być narażone na wydobycie głębinowe”.

READ  WIADOMOŚCI OBEJRZYJ: DC ogłasza SUPERMAN: NEXT SPACE AGE od MARK RUSSELL i MIKE ALLRED!
Monica Bright bada próbki larw tubylców i znajduje 2 cm w szczelinach próbki skały. Ten okaz to Oasisia jerichonana, ma 2 mm długości i prawdopodobnie ma mniej niż miesiąc. Wszystkie zasoby wizualne (zdjęcia, filmy itp.) mogą być wykorzystywane wyłącznie przez Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach CC BY-NC-SA Uznanie autorstwa

„Odkrycia dokonane podczas każdej ekspedycji Schmidt Ocean Institute wzmacniają pilną potrzebę zbadania całego naszego oceanu, abyśmy wiedzieli, co kryje się w głębokim morzu” – powiedziała Wendy Schmidt, prezes i współzałożycielka Schmidt Ocean Institute. „Odkrycie nowych stworzeń, krajobrazów, a teraz zupełnie nowego ekosystemu, podkreśla, jak wiele musimy jeszcze odkryć w naszym otoczeniu – i jak ważna jest ochrona tego, czego jeszcze nie znamy lub nie rozumiemy”.

Zespołowi naukowemu towarzyszył artysta z Los Angeles, Max Huber Schneider, który zbudował rzeźby sfilmowane w systemach wentylacyjnych za pomocą ROV SuBastian i wrócił na powierzchnię. Badane środowisko hydrotermalne było doskonałym połączeniem dla artysty, którego artystyczne badania zostaną uwzględnione w przyszłych wystawach. „Zawsze będę zafascynowany mrocznym życiem” – powiedział Huber Schneider. „Pozbawione światła ekosystemy w głębokim oceanie są niezbędne do zrozumienia ziemskiego świtu kochającego światło”.

Astrobiologia

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *