Po umowie, kiedy zaczyna się szał transakcyjny?

Po umowie, kiedy zaczyna się szał transakcyjny?

TORONTO – Po 99 dniach zamknięcie MLB wreszcie się zbliża.

Według źródeł branżowych zawodnicy głosowali w czwartek po południu, aby zaakceptować najnowszą ofertę ligi CBA. Po ratyfikacji przez właścicieli MLB, nowa umowa uruchomi szybkie wiosenne treningi, a następnie sezon z 162 meczami i pierwszy w historii 12-zespołowy stadion MLB. A przed tym wszystkim? Spodziewaj się lawiny transakcji, które mogą konkurować z szalonym okresem aktywności bezpośrednio poprzedzającym zamknięcie.

Oczywiście nowa konwencja niesie ze sobą zupełnie nowy zestaw pytań. Gdy zawodnicy udają się na wiosenne treningi, menedżerowie i agenci klubów przygotowują się do wznowienia pracy już w czwartek wieczorem. Robiąc to, będą musieli rozważyć niektóre z następujących pytań:

Kiedy wznawia się poza sezonem?

Chociaż niektórzy z najlepszych wolnych agentów tego roku podpisali przed zamknięciem, wielu wpływowych graczy jest nadal dostępnych. Freddy Freeman, Carlos Correa, Trevor Storey, Chris Bryant, Nick Castellanos, Carlos Rodon, Michael Conforto i Kyle Schwarber są nadal na otwartym rynku, co w nadchodzących dniach jest bardzo intrygujące.

Kiedy więc ponownie zostanie otwarta bezpłatna agencja? W rozmowach z agentami i kadrą kierowniczą na początku tygodnia nie było konsensusu. Niektórzy przewidzieli prawdopodobnie krótkie codzienne zamrożenie, po którym nastąpi ponowne otwarcie wolnej agencji. Ale wymuszenie zamrożenia nie będzie łatwe, ponieważ backchanneling nadal może mieć miejsce w tym oknie.

Oczekuje się, że szał rozpocznie się, gdy właściciele uwierzą w umowę, co może nastąpić już w czwartek wieczorem.

Jeden agent powiedział: „Och, hej”. Inny dodał: „To będzie jak nic, co kiedykolwiek widzieliśmy”.

Poza darmową agencją zespoły będą miały również okazję porozmawiać ze sobą o umowach po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Dzięki takim zawodom jak Luis Castillo, Tyler Mahley, Sonny Gray, Matt Olson, Sean Manaya i Chris Bassett, wszyscy chętni recepcjoniści będą mieli mnóstwo możliwości do wyboru.

READ  Edmonton Elks sprzedał niezadowolonego LB Kevina Francisa do Ottawa Redblacks

Jednak przy 12 zespołach w playoffach pretendenci do marży mogą być mniej zmotywowani do handlu wpływowymi graczami. Na przykład Jose Ramirez może wyglądać na idealny żeton handlowy na papierze, ale możliwe jest również, że Strażnicy pozostaną w pobliżu i spróbują wkraść się z powrotem do play-offów.

A co z resztą niesezonowego kalendarza?

Nawet poza agencją i wolnym handlem nadal należy wziąć pod uwagę zarządzanie poza sezonem:

• Data wymiany arbitrażu to 22 marca, kiedy zaplanowane są rozprawy sezonowe, według Kena Rosenthala z The Athletic.
• Drużyny, w tym Blue Jays, ograniczyły dostęp do graczy z niższych lig w swoich obiektach w przypadku pojawienia się 5 reguły draftu, ale od czwartkowego popołudnia nie było wiadomo, kiedy to nastąpi.

• MLB stara się wprowadzić zmiany w przepisach, w tym zegar stadionowy, większe zasady i ograniczenia dotyczące transferów, ale te aktualizacje nie są spodziewane przed 2023 rokiem.

Jak wyglądałby stół?

Chociaż MLB nie ogłosiło jeszcze oficjalnych dat, oczekuje się, że gracze odbędą wiosenne treningi w nadchodzących dniach, a Wiosenne Igrzyska mogą rozpocząć się już w przyszły weekend.

Sezon regularny prawdopodobnie rozpocznie się 7 kwietnia i zakończy kilka dni później niż pierwotnie planowano. Kilka dziewięciosuwowych dwugłowych uderzeń pomoże nadrobić stracony czas, ale mistrzostwa świata prawdopodobnie skończą się później niż zwykle, biorąc pod uwagę późny start i wydłużone boisko.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *