PM: Czas szybko zdigitalizować Polskę

Zmiana cyfrowa to odpowiedź na wyzwania gospodarcze nadchodzących lat w obszarach takich jak edukacja, administracja publiczna czy ochrona zdrowia. 20 procent z Narodowego Programu Odbudowy. Środki przyznane Polsce zostaną przeznaczone na cyfryzację. „Jednym z filarów KPO jest cyfryzacja kraju” – powiedział premier Matos Moravsky.

Premier Moraveki otworzył 13. Forum Ekonomiczne w Internecie. W swoim wystąpieniu podkreślił, że epidemia stała się prawdziwym katalizatorem zmian cyfrowych, a cyfryzacja jest szansą na przyspieszenie wzrostu gospodarczego.

– Rządowa propozycja restrukturyzacji potencjału gospodarczego Narodowy Program Odbudowy – powiedział szef rządu. Przypomniał, że realizacja KPO była możliwa dzięki wynegocjowanym środkom z Funduszu Odbudowy UE oraz dodatkowym środkom przeznaczonym na ten cel przez rząd.

Business Interior na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami

– Jednym z filarów KPO jest cyfryzacja kraju – powiedział. W obszarach takich jak edukacja, administracja publiczna i ochrona zdrowia transformacja cyfrowa jest odpowiedzią na wyzwania gospodarcze nadchodzących lat. Rozwój, badania i rozwój sieci szerokopasmowych, ruch intelektualny – to działania, które wyznaczą zupełnie nowe horyzonty rozwoju. – Przemysł ICT będzie odgrywał kluczową rolę na rynku opieki zdrowotnej, edukacji i pracy – dodał Moraviski.

Rząd planuje przekazać pierwsze pieniądze KPO jeszcze w tym roku. – Chcemy, aby ta pęd dotarła do każdego Bowiego i społeczności – zaznaczył szef rządu, pytając w swoim wystąpieniu: „Czy pełna cyfryzacja się powiedzie w Polsce?”.

– Mam nadzieję, że będziesz. Polacy chcą rozwiązań cyfrowych – powiedział. Podkreślił również, że tylko 4 miliony Polaków stworzyło w zeszłym roku wiarygodny profil. Dziś ich liczba przekracza 10 milionów. Z aplikacji MObywatel korzysta już ponad 2 miliony użytkowników. Szef rządu powiedział, że więcej spraw można załatwić z domowego komputera, w tym rozliczenia e-PIT, e-urlopy, e-skierowania, ale e-wnioski o abonament 500 plus.

READ  EMEA Daily: Alegro odnotowuje 34% wzrost w 2021 r.

– To tylko zapowiedź ery cyfrowej, która rozpocznie się z entuzjazmem dla Polski. Forma polskiej nowoczesności zależy od cyfryzacji i technologii teleinformatycznych – podsumowuje Moravsky.

W ramach KPO pamiętajmy, że 20 proc. Na cyfryzację zostaną przeznaczone środki z Polski (23,9 mld zł w formie dotacji i 34 34,2 mld zł w długu). Działania obejmują między innymi rozwój sieci szerokopasmowych i bezprzewodowych (5G), zwiększenie dostępu do publicznych usług energetycznych (rozwiązania biznesowe, dalsza cyfryzacja zdrowia i transportu). Planowane są działania mające na celu cyfrową transformację szkół i zwiększenie cyfrowych możliwości Polaków.

Łóżko

Darmowy projekt – Rozwiąż PIT 2020

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *