Paddy Marini, doświadczony dyrektor azjatycki, został mianowany dyrektorem zarządzającym Warner Bros. Pictures. Odkrycie w Japonii

Paddy Marini, doświadczony dyrektor azjatycki, został mianowany dyrektorem zarządzającym Warner Bros. Pictures.  Odkrycie w Japonii

Weteran azjatyckiego dyrektora Paddy Marini został mianowany dyrektorem generalnym Warner Bros. Entertainment. Odkrycie w Japonii.
Stanowisko obejmuje całą działalność w Japonii, w tym rozrywkę domową, licencje cyfrowe i telewizyjne, produkty konsumenckie, produkcję anime, sieci franczyzowe i płatną telewizję, ale z wyłączeniem kin i wycieczek po studiu Warner Bros. Tokio: Tworzenie dzieł o Harrym Potterze.

Marini dołącza do WBD mając ponad 25 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym w firmach medialnych i technologicznych w Japonii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno założył globalną platformę mobilną Mangamo, oferującą jedną z największych mobilnych bibliotek mang fanom na całym świecie. Wcześniej Marini był dyrektorem generalnym w japońskiej firmie Supercell zajmującej się grami i dyrektorem generalnym Hulu Japan, gdzie z powodzeniem nadzorował rozwój platformy streamingowej i jej rozwój w kierunku jednej z wiodących usług w kraju. Piastował dodatkowe stanowiska kierownicze w Avex Group Holdings Inc. Universal Studios i Mitsui Sumitomo Bank Inwestycyjny.

Więcej od Variety

WBD potwierdziło także awans Nishi Chieko na wiceprezesa, dyrektora ds. sieci w Japonii, w miejsce Glena Kyne’a, który zdecydował się opuścić firmę i odejdzie 5 lipca. Będzie odpowiedzialna przed Marini. Marini, który dołączy od 3 czerwca, będzie podlegał szefowi WBD na region Azji i Pacyfiku, Jamesowi Gibbonsowi.

Marini ma ponad 25-letnie doświadczenie w mediach i technologiach w Japonii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno założył globalną platformę mobilną Mangamo, oferującą jedną z największych mobilnych bibliotek mang fanom na całym świecie. Wcześniej Marini był dyrektorem generalnym w Japonii firmy Supercell zajmującej się grami i dyrektorem generalnym Hulu Japan. Piastował dodatkowe stanowiska kierownicze w Avex Group Holdings Inc. Universal Studios i Mitsui Sumitomo Bank Inwestycyjny.

„Japonia jest kluczowym czynnikiem wzrostu, z możliwościami dalszej ekspansji poprzez rozwój franczyzy/własności intelektualnej, partnerstwa w zakresie dystrybucji i treści zarówno dla platform lokalnych, jak i globalnych. Doświadczenie Buddy, sprawdzone przywództwo i nastawienie komercyjne będą kluczowe, jak z niecierpliwością czekamy na realizację tych ambicji” – powiedział Gibbons „Buddy wnosi do WBD imponujące osiągnięcia dzięki dwudziestoletniemu, rozległemu doświadczeniu branżowemu na wielu rynkach i sektorach”.

READ  Esports Legend Gran Turismo ogłasza współpracę z ikoną mody Dior

Oczekuje się, że Marini będzie napędzać rozwój i przychody całej firmy, w tym ekspansję w zakresie strategii dystrybucyjnych, sprzedaży, platform cyfrowych i lokalnej produkcji animacji, twierdzi firma. Firma Gibbons niedawno ujawniła rozszerzenie swojej działalności związanej z produkcją anime w Japonii.

„Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do WBD w tak ekscytującym momencie w branży. Japonia zajmuje szczególne miejsce w świecie rozrywki i nie mogę się doczekać współpracy z utalentowanym zespołem WBD, aby dostarczać widzom światowej klasy treści i niezapomniane wrażenia. w Japonii i na całym świecie” – powiedział Marini.

Nishi dołączył do WBD w 2023 r., aby kierować operacjami dotyczącymi treści i sieci. Wcześniej była dyrektorem studia w Spotify Japan. W ciągu ostatniego roku Nishi odegrał kluczową rolę we wzmocnieniu siedmiokanałowego portfolio liniowego WBD w ramach nowego wspólnego przedsięwzięcia z J:COM oraz w tworzeniu nowych partnerstw biznesowych lokalnie.

Najlepsza odmiana

Subskrybuj Różne biuletyny. Aby otrzymywać najświeższe informacje, śledź nas dalej Facebook, ŚwiergotI Instagrama.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *