Oto najciekawsze momenty NFL Super Bowl 2024

Oto najciekawsze momenty NFL Super Bowl 2024

Las vigas –

Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers 25:22 po dogrywce w Super Bowl jak żaden inny. Oto niektóre z tematów, które będą się pojawiać w następstwie:

Najlepszy Super Bowl w historii?

Ten Super Bowl prawdopodobnie stanie się jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń, biorąc pod uwagę udział Taylor Swift i fakt, że była w Las Vegas po raz pierwszy. Kansas City zdobyło tytuły jeden po drugim – co jest rzadkim wyczynem – a późny rozkwit Patricka Mahomesa był klasykiem.

Nie był to jednak najlepiej rozegrany mecz, gdyż obie drużyny traciły duże straty i żadna z drużyn nie robiła zbyt wiele w ataku do samego końca, kiedy zmęczenie mogło mieć znaczenie.

Najlepsza drużyna kiedykolwiek?

Obecnie gra w drużynie Chiefs, która w ciągu pięciu lat czterokrotnie zdobyła Super Bowl i wygrała trzy z nich. Teraz zamierzają dokonać czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił – ani 49ers Joe Montany, ani Patriots Toma Brady’ego. Kansas City może wygrać trzeci z rzędu Super Bowl.

Może się to wydawać mało prawdopodobne, ale ten turniej wygląda tak przez większą część sezonu. Chiefs przeszli przez drugą połowę meczu o mistrzostwo AFC i całą pierwszą połowę Super Bowl bez przyłożenia. Jeśli i tak mogą wygrać wszystko, co będzie potrzebne, aby ich pokonać?

„Walczyliśmy z przeciwnościami losu, które nas spotkały w tym roku, a chłopaki kontynuowali ten proces i nadal wierzyli” – powiedział Mahomes. Nigdy nie wiadomo, jak to się stanie, a możliwość zmierzenia się z trzema wspaniałymi zespołami, aby dostać się do tego meczu i zmierzyć się z inną świetną drużyną, wygrać wszystkie te mecze, to była prawdziwa droga do play-offów, a my mogliśmy przyjść i zostać mistrzami Super Bowl.”

Najlepszy QB w historii?

Mahomesowi minie trochę czasu, zanim będzie mógł dorównać długowiecznością i osiągnięciami zawodowymi Toma Brady'ego, ale być może będzie miał lepsze CV niż rozgrywający z Nowej Anglii w tym samym wieku. Mahomes w wieku 28 lat zdobył trzy tytuły Super Bowl i był MVP w każdym z tych zwycięstw. W wieku 28 lat Brady wygrał trzy Super Bowl i był MVP dwóch.

READ  BOUNCE wysyła jasny komunikat do samolotów pierwszego dnia zgrupowania

Rozgrywający Kansas City Chiefs, Patrick Mahomes, świętuje zdobycie trofeum po zwycięstwie drużyny w dogrywce podczas meczu piłkarskiego NFL Super Bowl 58 przeciwko San Francisco 49ers w niedzielę 11 lutego 2024 r. w Las Vegas. Chiefs wygrali 25:22. (AP Photo/Ashley Landis)

Jednak w tym wieku Brady nie zdobył żadnej nagrody MVP sezonu zasadniczego, a Mahomes ma już na swoim koncie dwie nagrody.

Najlepszy fan gwiazd w historii?

Najbardziej zagorzali zwolennicy Taylor Swift mogliby twierdzić, że to ona była amuletem przynoszącym szczęście, który przyniósł Kansas City kolejne mistrzostwo. Nawet jeśli w to nie wierzysz, nie można zaprzeczyć, że jej związek z Travisem Kelcem dodał trochę zamieszania do dość monotonnego sezonu regularnego dla Chiefs.

Potem udali się na posezonową passę, której kulminacją była niemal idealna burza przecinających się sportów i popkultury podczas Super Bowl. Być może Kelce i Swift powrócą na Super Bowl również w przyszłym roku, ale fani NFL i Chiefs nie powinni uważać sekwencji wydarzeń, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy za oczywistość.

Ashley Avignoni (z prawej), Blake Lively, Taylor Swift i Ice Spice reagują w dogrywce podczas meczu piłkarskiego NFL Super Bowl 58 pomiędzy San Francisco 49ers a Kansas City Chiefs w niedzielę 11 lutego 2024 r. w Las Vegas. Chiefs wygrali 25:22. (AP Photo/David Becker)

Najlepsze miasto-gospodarz w historii?

Zdecydowanie wkroczyliśmy teraz w sferę kontaktów osobistych, ale pierwszy w historii Super Bowl w Las Vegas był hitem wśród wielu fanów — niektórzy z nich przybyli do miasta, nawet jeśli nie byli pewni, czy uda im się wejść na świat. Gra.

Popyt na bilety pokazał, jak popularna jest ta lokalizacja. Ponieważ ligi sportowe coraz częściej obejmują Las Vegas, pojawia się pytanie, kiedy, a nie czy, w mieście odbędzie się więcej takich wydarzeń.

READ  Fan Celtics aresztowany po rzuceniu butelką w Keri Irvinga Netsa

Miażdżąca strata

Zespół 49ers był najbliżej mistrzostwa w historii, nie zdobywając go, a trener Kyle Shanahan wciąż goni za tytułem po kolejnej porażce w Super Bowl. Był po złej stronie jedynych dwóch Super Bowl, w których doszło do dogrywki – tego i Super Bowl 51, który przegrał jako koordynator ofensywy Atlanta Falcons.

Shanahan to jeden z najbardziej wpływowych ofensywnych umysłów w grze, ale to nie było jedno z jego arcydzieł. Zespół 49ers oddał w sumie 160 jardów od Christiana McCaffreya, ale dwa przyłożenia i trzy celne rzuty z gry nie wystarczyły, aby San Francisco zwyciężyło. Decyzja Shanahana, aby po dogrywce jako pierwszy przejąć piłkę, wywołała zdziwienie.

Tymczasem Andy Reid z Kansas City zdobył swój trzeci tytuł Super Bowl.

Jego najlepsza godzina?

Co zrobił koordynator kariery defensywnej Steve Spagnuolo. Kiedy grał w New York Giants w 2007 roku, pomógł pokonać niepokonaną wcześniej Nową Anglię w Super Bowl. Do tej pory zdobył trzy tytuły mistrzowskie z Chiefs.

Ponieważ Mahomes i atak nie ekscytowały już drugorzędnych przeciwników, jak to miało miejsce w przeszłości, presja była na obronie Spagnuolo. To zadziałało, ponieważ Lamar Jackson utrzymał Baltimore w zdobyciu 10 punktów w meczu o mistrzostwo AFC, a następnie utrzymywał w nim Kansas City przeciwko 49ers, aż do ataku.

Brwi rozjaśniają się

Mówiono, czy obecność Swifta na widowni może przyćmić występ Ushera w przerwie, ale on przedstawił program zawierający kilka ważnych wydarzeń, w tym występy Alicii Keys, Hair, Jermaine’a Dupri, Lil Jona i Ludacrisa.

Usher występuje podczas meczu piłkarskiego NFL Super Bowl 58 w niedzielę 11 lutego 2024 r. w Las Vegas. (AP Photo/Steve Luciano)

Obiecująca przyszłość

Być może MVP Lamar Jackson zgarnął w tym tygodniu największą nagrodę na NFL Honors, ale Houston Texans wyglądają na drużynę, która musi zwracać uwagę na dalszy rozwój wydarzeń. Zdobyli nagrody Debiutanta Roku zarówno w ataku, jak i obronie, a także rozgrywający CJ Stroud i defensywny liniowy Will Anderson Jr.

READ  Skandal z kartą danych Blue Jays-Rays Nowe studium przypadku sportowego MLB

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *