Oszałamiający widok eksplozji gwiazdy w Wielkim Obłoku Magellana z Hubble'a

Oszałamiający widok eksplozji gwiazdy w Wielkim Obłoku Magellana z Hubble'a

Powyższe zdjęcie, przypominające iskry z pokazu sztucznych ogni, wykonane przez kamerę Jet Propulsion Laboratory (JPL) na pokładzie Kosmicznego Teleskopu Hubble'a, pokazuje maleńkie włókna będące płatami gruzu po wybuchu gwiazd w pobliskiej galaktyce Wielkiego Obłoku Magellana. Źródło obrazu: NASA/JPL/Hubble Legacy Team (STScI/AURA)

the Kosmiczny teleskop Hubble To oszałamiające zdjęcie eksplozji gwiazdy, w wyniku której warstwy gruzu spadły do ​​pobliskiej galaktyki Wielkiego Obłoku Magellana, wykonano 7 lipca 2003 roku. Od czasu wystrzelenia Hubble'a w 1990 roku zmienił nasze podstawowe rozumienie wszechświata; Z ponad 1,5 miliona obserwacji i ponad 20 000 opublikowanych artykułów na temat swoich odkryć, Hubble jest najbardziej produktywną misją naukową w historii. NASA.

Wielki Obłok Magellana

Wielki Obłok Magellana (LMC) to galaktyka satelitarna galaktyki droga Mleczna. Znajduje się około 163 000 lat świetlnych od nas i jest jedną z najbliższych nam galaktyk. LMC to galaktyka karłowata charakteryzująca się nieregularnym kształtem, widoczna z półkuli południowej. Jest to ważne miejsce do badań astronomicznych, zwłaszcza zrozumienia powstawania i ewolucji galaktyk, ponieważ znajdują się w nim różne typy gwiazd i obłoki międzygwiezdne.

Ostatni start Hubble'a nad Ziemią

Hubble dryfuje nad Ziemią po wystrzeleniu 19 maja 2009 roku przez załogę promu kosmicznego Atlantis. Załoga wykonała wszystkie zaplanowane misje podczas pięciu spacerów kosmicznych, dzięki czemu misja serwisowa 4 (SM4), piąta wizyta astronautów w Kosmicznym Teleskopie Hubble'a, okazała się niezrównanym sukcesem. Źródło: NASA

Kosmiczny teleskop Hubble

Kosmiczny Teleskop Hubble'a to ważne obserwatorium kosmiczne, wystrzelone przez NASA w 1990 roku. Orbitujący wokół Ziemi zapewnia niezrównany obraz wszechświata, wolny od zniekształceń ziemskiej atmosfery. Hubble przyczynił się do znaczących przełomów w astronomii, w tym do określenia tempa ekspansji Wszechświata. Jest wyposażony w szereg instrumentów, które pozwalają mu prowadzić obserwacje w różnych widmach światła, od ultrafioletu po bliską podczerwień, co czyni go wszechstronnym instrumentem do badania wszechświata.

READ  NASA i Boeing przekładają wystrzelenie pierwszej kapsuły astronauty Starliner na początek maja

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *