Osiem osób z Fort Canoe & Kayak Club zostało powołanych do regionalnych drużyn NextGen

Osiem osób z Fort Canoe & Kayak Club zostało powołanych do regionalnych drużyn NextGen

Trzej kajakarze sprinterscy z klubu Fort Canoe & Kayak Club zostali powołani do regionalnej drużyny Canoe Kayak BC.

Abby Charlesworth, Alex Smith i Jeffrey Sun stanęli na podium podczas Krajowych Mistrzostw w Sprintach, które odbyły się tego lata w Dartmouth w Nowej Zelandii.

Znajdują się w gronie 21 najlepszych sprinterów, slalomów i kajakarzy uznanych przez program Canoe Kayak BC Performance Program, który wspiera sportowców z potencjałem, aby dostać się do drużyn juniorów, U23, seniorów i kadry narodowej, a także wykazali zaangażowanie w treningi, aby osiągnąć te cele . .

Ponadto pięciu członków klubu z siedzibą w Fort Langley zostało wybranych do dołączenia do zespołu BC NextGen, który pomaga sportowcom rozwijać umiejętności umożliwiające osiągnięcie sukcesu na poziomie prowincji i kraju – Bishan Belen, Eva Janker, Roxy Bodnar, Terry Igarashi i Zach Smith.

Członkowie zespołu zostaną zaproszeni na obozy szkoleniowe i będą mieli możliwości edukacyjne, a także otrzymają wsparcie trenerskie w ciągu roku.

Sandra Young z Fort Canoe & Kayak Club stwierdziła, że ​​klub jest „bardzo dumny z osiągnięć naszych sportowców”.

„Ich ciężka praca opłaciła się i zapewniła im nowe możliwości rozwijania umiejętności dzięki wyjątkowym szkoleniom i kwalifikacjom” – skomentował Young.

Wiadomość ogłoszono w połowie grudnia, kończąc udany rok dla klubu, w którym ogłoszono, że rok 2023 był pierwszym sezonem programowym w porównaniu do czasów przed pandemią, w którym w wycieczkach terenowych wzięło udział 565 uczniów z lokalnych szkół oraz 75 osób dorosłych i 21 młodych ludzi wzięło udział w programach żeglarstwa rekreacyjnego i 162 uczestników programów obozów letnich.

Przeczytaj także: Wideo: Najlepsi młodzi biegacze w wyścigu kajaków i kajaków w Fort Langley

Do najważniejszych przytoczonych przez Younga należała organizacja wydarzeń regionalnych w klubie w Fort Langley.

W październiku sportowcy z całej prowincji wzięli udział w klinikach, obozie treningowym i regatach wojewódzkich, które obejmowały jesienny obóz treningowy Canoe Kayak BC, regaty długodystansowe BC Cup oraz Klinikę Women on Water.

READ  Służby rządowe opuszczają biuro Melchora w Lethbridge

Na początku grudnia klub był także gospodarzem próbnych zawodników z regionu.

„Postanowiliśmy w tym roku zmaksymalizować naszą ofertę dla widzów” – wyjaśnił Young.

Przeczytaj także: Wideo: W dniach otwartych Klubu Kajakowego i Kajakowego Fort gromadzi się ponad 100 osób

Klub kajakowy Fort Canoe and Kayak Club oferuje programy rekreacyjne i konkurencyjne dla młodzieży i dorosłych i działa przy przystani kajakowej na kanale Bedford w Fort Langley, położonym przy Billy Brown Road, na zachód od Glover Road, za Fort Pub.

Dostępem do obiektów zarządza stowarzyszenie Bedford Channel Society, a wśród użytkowników znajduje się pięć lokalnych organizacji wioślarskich.

Dostęp do klubu online można uzyskać pod adresem fortcanoekayak.ca lub w „Strona Klubu Kajakowego Fort Canoe na Facebooku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *