Operator elektrowni w Albercie kończy alert sieciowy po wietrze i systemie pomocy słonecznej – Canada News

Operator elektrowni w Albercie kończy alert sieciowy po wietrze i systemie pomocy słonecznej – Canada News

Operator kończy alert sieciowy

Prasa kanadyjska – | Historia: 467290

Operator energii elektrycznej w Albercie twierdzi, że zakończył alert sieciowy, po tym jak większa ilość energii wiatrowej i słonecznej pomogła złagodzić działanie systemu.

Operator systemów elektrycznych w Albercie twierdzi jednak, że tego wieczoru ludzie powinni w dalszym ciągu oszczędzać energię, ponieważ niskie temperatury w dalszym ciągu stwarzają problemy.

Od piątku firma wydała trzy ostrzeżenia, wzywając mieszkańców do oszczędzania energii w godzinach szczytu i ostrzegając, że przerwy w dostawie prądu mogą się powtórzyć, jeśli zapotrzebowanie stanie się zbyt wysokie.

Operator przypisał kryzys częściowo niepracującym dwóm generatorom gazu ziemnego, a także brakowi produkcji energii odnawialnej ze względu na słaby wiatr i brak światła dziennego o tej porze roku.

Premier Alberty Daniel Smith i premier Saskatchewan Scott Moe krytykowali plany Ottawy w zakresie zielonej energii od czasu wydania alertów, twierdząc, że nie można polegać na odnawialnych źródłach energii, gdy spada temperatura.

Randy Boissonneault, jedyny minister federalny z Alberty i jeden z zaledwie dwóch parlamentarzystów liberalnych z tej prowincji, nazwał oświadczenia premierów „drobnym, niepoprawnym i stronniczym atakiem”.

READ  Dziury w doniczkach: nierównomierna dystrybucja sklepów z konopiami to wyzwanie dla branży - wiadomości biznesowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *