Oilers, kibice podekscytowani szóstym meczem finału Pucharu, nieprawdopodobną próbą powrotu

Oilers, kibice podekscytowani szóstym meczem finału Pucharu, nieprawdopodobną próbą powrotu

Edmonton stara się zostać drugą drużyną, która w finale podniosła się z deficytu 3:0 i zdobyła Puchar Stanleya. Z 28 drużyn zajmujących wcześniej tę pozycję tylko Toronto Maple Leafs z 1942 r. udało się tego dokonać, pokonując Detroit Red Wings.

Oilers są już w połowie drogi. Zwycięstwo 8:1 w czwartym meczu u siebie i zwycięstwo 5:3 w piątym meczu na wyjeździe utwierdziło ich i miasto w przekonaniu, że powrót na boisko jest możliwy.

„Nie da się tego łatwo ująć plecami do ściany” – powiedział Perry. „Musisz to zrozumieć”. [same] Mentalność jest taka, jak weszliśmy do meczu czwartego i piątego. Musi być dokładnie tak samo.

„Musimy wyjść, musimy wyskoczyć wcześnie. Zrobiliśmy to w dwóch ostatnich meczach i nigdy nie oglądaliśmy się za siebie. W tym meczu musisz być gotowy do gry każdego wieczoru. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy Jesteśmy podekscytowani możliwością powrotu do domu i zagrania przed naszymi fanami. Czujemy, że „komfort powrotu do domu i grania tutaj dodaje nam dodatkowej energii”.

Grając na rynku kanadyjskim, Oilers zawsze byli znani w całym mieście, ale występ podczas play-offów Pucharu Stanleya ugruntował ich sławę, zdaniem obrońcy Mattiasa Ekholma, który gra w Edmonton już drugi sezon.

„Zdecydowanie było inaczej, zwłaszcza w fazie play-off” – powiedział Ekholm. „Ludzie są podekscytowani, ludzie są szczęśliwi. Ostatecznie to wspaniała rzecz”.

„Wczoraj poszedłem na mecz ligi lokalnej dla mojego syna, a on podbiegł do mnie i powiedział: «Tato, mój kolega z drużyny chce się z tobą spotkać». Wiąże się to z pewnymi wyzwaniami, ale podejmujemy się tego i sprawia nam to frajdę Ludzie tutaj najwyraźniej kochają hokej.” A to tylko niektóre z rzeczy, które pojawiają się od czasu do czasu. Bardzo podobał nam się czas tutaj i nie mam nic złego do powiedzenia.

READ  Kanadyjczyk Tajon Buchanan interesuje się największymi europejskimi klubami

Podobnie jak awans Edmontona do finału w 2006 roku, tak i tegoroczna podróż była pełna niezapomnianych chwil, które należy długo wspominać. Oilers mają nadzieję, że wszystko zakończy się zwycięstwem w Pucharze Stanleya, co pomoże ugruntować dziedzictwo McDavida jako jednego z najlepszych graczy wszechczasów.

„Spędzasz życie pracując, aby dostać się na takie stanowisko, i myślisz, że kiedy tu będziesz, poczujesz magiczne uczucia, ale nie wiesz, czego się spodziewać” – powiedział McDavid. „To wszystko było bardzo normalne. Zawsze było to częścią planu naszej grupy, aby znaleźć się w takiej sytuacji, gdy gramy u siebie ważne mecze, ważne momenty, a jutro wieczorem będzie to po prostu kolejny mecz”.

McDavid powiedział, że nie myślał o tym, jaki mógłby być jego ostatni, wyjątkowy moment, gdyby Oilers dokonali powrotu.

„To produkt uboczny całej pracy, którą wykonaliśmy przez cały sezon zasadniczy, całej tej pracy” – powiedział. „Te chwile są dziełem chłopaków, którzy są przygotowani na wielkie chwile i nie ma grupy bardziej przygotowanej na te chwile niż ta grupa tutaj”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *