Od incydentu w 2018 roku w Kanadzie były napastnik NHL Alex Formenton stawiany jest w obliczu zarzutów karnych

Od incydentu w 2018 roku w Kanadzie były napastnik NHL Alex Formenton stawiany jest w obliczu zarzutów karnych

Jego prawnik potwierdził, że były napastnik Ottawy Senators, Alex Formenton, został oskarżony w związku z incydentem, który miał miejsce w 2018 roku. Sportowiec Niedziela.

„The Globe and Mail” jako pierwszy doniósł, że Formenton zgłosił się na policję po tym, jak został oskarżony o przestępstwa w Londynie w Ontario.

Daniel Brown, prawnik Formentona, powiedział: „Londyńska policja postawiła zarzuty kilku graczom, w tym Alexowi Formentonowi, w związku z zarzutem postawionym w 2018 roku. Alex będzie stanowczo bronił swojej niewinności i prosił, aby ludzie nie spieszyli się z wydaniem wyroku bez wysłuchania wszystkich dowodów”. Oświadczenie drogą mailową na adres Sportowiec.

W niedzielę londyńska policja oświadczyła, że ​​„przekaże wszystkie aktualne informacje” w tej sprawie na konferencji prasowej zaplanowanej na 5 lutego, powtarzając oświadczenie wydane wcześniej w tym tygodniu.

W zeszłym tygodniu dziennik „Globe and Mail” doniósł, że pięciu członków kanadyjskiej juniorskiej drużyny hokejowej na sezon 2018 zostało poproszonych o poddanie się policji w celu usłyszenia zarzutów o napaść na tle seksualnym.

Jak podaje „Globe and Mail”, nierozstrzygnięte zarzuty dotyczą rzekomej napaści na tle seksualnym na kobietę, której dopuściło się wielu graczy w pokoju hotelowym w Londynie 19 czerwca 2018 r. po wydarzeniu Canadian Hockey Foundation.

Głębiej

Harmonogram Hockey Canada: Dotychczasowe najważniejsze wydarzenia

Formenton – którego prawa do gry w NHL należą do Ottawa Senators – jest wolnym agentem z ograniczeniami i nie gra w lidze od sezonu 2021–2022. Obecnie przebywa na urlopie ze swoim szwajcarskim zespołem HC Ambri-Piotta, gdzie Formenton grał przez ostatnie dwa sezony.

W czwartek dyrektor generalny Senators Steve Stause został zapytany o sytuację Formentona.

„Nie rozmawiałem z graczem. Myślę, że wszystkie pytania dotyczące sytuacji powinny przejść przez NHL” – powiedział Stause.

NHL odmówił komentarza w sprawie sytuacji.

Zarzuty zostały upublicznione w pozwie, który kobieta złożyła przeciwko Hockey Canada w kwietniu 2022 r. W skardze złożonej do Sądu Najwyższego Ontario kobieta zarzuciła, że ​​została zaatakowana przez ośmiu graczy w pokoju hotelowym po wydarzeniu założycielskim. Członkowie kanadyjskiej reprezentacji juniorów na mistrzostwa świata w 2018 r. byli wśród oskarżonych w procesie o napaść.

Hockey Canada i kobieta rozstrzygnęli pozew w maju 2022 roku.

Po ogłoszeniu pozwu londyńska policja i Hockey Canada wznowiły dochodzenie w sprawie incydentu, a dochodzenie wszczęła również liga NHL. Wstępne dochodzenie prowadzone przez londyńską policję zostało zamknięte w lutym 2019 r. bez postawienia zarzutów.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Mark DeRosier/USA Today)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *