Nuggets eliminują Lakers w ekscytującym piątym meczu

Nuggets eliminują Lakers w ekscytującym piątym meczu
przezMatthew Stockman/Getty Obrazy Sport/Getty

Denver Nuggets przetrwali kilka ostatnich minut, pokonując w poniedziałek w piątym meczu Los Angeles Lakers 108:106 i wygrywając serię play-offów w pierwszej rundzie.

W półfinale Konferencji Zachodniej Denver zmierzy się z Minnesota Timberwolves.

Żadna z drużyn nie prowadziła w rozgrywkach na dwucyfrową przewagę, a obie w czwartej kwarcie pokazały elitarną skuteczność w strzelaniu. Jednak to Jamal Murray w ostatnich sekundach przybył do Denver ze zwycięskim skoczkiem.

To był drugi raz, kiedy Murray dał drużynie Lakers zielone światło. Według niego jest pierwszym graczem w erze play-by-play, który dokonał tego wielokrotnie w tej samej serii Zack Crum z Dzwonnika.

„Brak mi słów. To spełnienie marzeń” – powiedział Murray Powiedział Po dramatycznym zakończeniu: „Wszyscy ci fani są po twojej stronie i nie wiem, co powiedzieć, żeby to zrobić w ten sposób”.

Murray prowadził Nuggets z 32 punktami, a gwiazda Nikola Jokic dodał 25 punktów i 20 zbiórek oraz 9 asyst.

Główny trener Michael Malone pochwalił występ Murraya i… Powiedział Miał „maksymalną pewność”, że bramkarz odda zwycięski strzał.

„Dlatego nie zarządziłem przerwy na żądanie” – powiedział Malone reporterom po meczu. „Niech najlepsza dwuosobowa gra w branży zagra w swoją grę i zajmie swoje miejsce. A dla Jamala dodanie do historii play-offów dwóch zwycięzców gier w serii jest niesamowite”.

„Ten dzieciak to wojownik, stary. Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo dobrych rzeczy o Jamalu Murrayu. Im większa chwila, tym dzieciak nadal błyszczy” – dodał Malone.

Tymczasem Lakers poczynili postępy dzięki wspaniałemu dubletowi LeBrona Jamesa, który z 30 punktami, dziewięcioma zbiórkami i 11 asystami zbliżył się do triple-double. Jednak Los Angeles nie udało się wykonać zadania zza łuku, trafiając zaledwie 10 z 35 (29%) z głębi pola w porównaniu do 16 z 38 (42%) Denver.

READ  W jaki sposób Maple Leafs mogą realistycznie zapłacić Williamowi Nylanderowi ośmiocyfrową kwotę?

„Przede wszystkim czapki z głów przed nimi” – powiedział LeBron Powiedział Po grze. „Obrońcy tytułu, bardzo dobry zespół, bardzo dobrze trenowany, a przed nimi uchyla się kapelusze. Przeszli długą drogę, aby wygrać tę serię, a ty okazujesz uznanie tam, gdzie się to należy”.

Lakers prowadzili trzema bramkami w pierwszej połowie, po czym stracili prowadzenie w trzeciej kwarcie. We wszystkich pięciu meczach z serii Los Angeles miało średnią przewagę.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *