Nowy zegarek i pierścionek Samsunga będą wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji

Nowy zegarek i pierścionek Samsunga będą wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji
Michaela Liedtke, Associated Press

Opublikowano w środę, 10 lipca 2024 o 14:52 czasu wschodniego


SAN FRANCISCO (AP) – Firma Samsung pracuje nad wyposażeniem swoich urządzeń przenośnych w najnowszy trend technologiczny – sztuczną inteligencję.

Południowokoreański gigant elektroniki ujawnił w środę, że jego pierwszy w historii smartwatch klasy premium i inteligentny pierścień zapowiadający wejście na niszowy rynek będą wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji, które mają pomóc ludziom monitorować swoje zdrowie i zarządzać nim.

Galaxy Watch Ultra wyceniony na 650 dolarów i Galaxy Ring wyceniony na 400 dolarów stanowią kontynuację wysiłków, jakie Samsung podjął sześć miesięcy temu, kiedy wprowadził na rynek swoje pierwsze smartfony wyposażone w technologię sztucznej inteligencji jako główną atrakcję. Wysokiej klasy smartwatch kosztuje dwukrotnie więcej niż najnowszy standardowy model Samsunga, Galaxy Watch 7, który będzie sprzedawany za 300 dolarów.

Łączenie sztucznej inteligencji z niezbędnymi urządzeniami ludzkimi staje się coraz popularniejszym trendem. Technologia ta została już wdrożona w smartfonach firm Google i Apple, które konkurują z Samsungiem, a także w najnowszych komputerach osobistych z systemem operacyjnym Windows firmy Microsoft.

Wdrożenie sztucznej inteligencji w nowym luksusowym zegarku i pierścionku Samsunga jest ściśle ukierunkowane na poprawę i utrzymanie zdrowia osobistego — to główny powód, dla którego większość ludzi kupuje technologie do noszenia.

Zegarek i pierścionek Samsung wykorzystują sztuczną inteligencję do lepszego analizowania danych biometrycznych zebranych od osoby noszącej urządzenia w celu dostosowania ocen jej dobrego samopoczucia za pomocą „wyniku zużycia energii”, który będzie zapewniał oceny w skali od 1 do 100 a także oferuj rekomendacje, takie jak wirtualny trener fitness.

Tak jak Apple planuje zrobić ze swoimi usługami AI, nowe produkty Samsunga do noszenia będą zbierać większość wrażliwych informacji na samych urządzeniach. Jednak niektóre dane będą przetwarzane przez zdalne centra obliczeniowe przy użyciu „wielowarstwowej platformy bezpieczeństwa klasy obronnej”, którą Samsung porównuje do wirtualnego Fort Knox, co odzwierciedla zobowiązanie Apple do ograniczenia wszelkich danych osobowych, które muszą być przetwarzane z urządzenia, do formatu cyfrowego. twierdza. Obietnice te jednak niekoniecznie gwarantują, że naruszenia bezpieczeństwa lub inne awarie nie spowodują niezamierzonego ujawnienia danych osobowych obcym osobom.

READ  Ceny Samsung Galaxy S23, S23 + i S23 Ultra w Europie wyciekają, więc przygotuj się na zapłacenie trochę więcej

Luksusowy telefon Samsunga to najbardziej zaawansowany z najnowszych urządzeń do noszenia, który może wykonywać pewne funkcje – takie jak rozpoznawanie bezdechu sennego – których nie potrafi Galaxy Ring. Pierścień wymaga jednak rzadszego ładowania i jest wyposażony w baterię, która wytrzymuje od sześciu do siedmiu dni, zanim będzie trzeba go ponownie naładować.

Jednak smartwatche znajdują się również na bardziej zatłoczonym rynku, na czele którego stoi Apple, który od czasu wejścia na rynek dziesięć lat temu zwiększył swoją koncentrację na funkcjach zdrowotnych. Ponad 60 milionów ludzi korzysta już z aplikacji Samsung Health, która współpracuje ze smartwatchami tej firmy.

Korzyści zdrowotne związane z technologią noszenia pomogły zmotywować więcej osób do zakupu inteligentnych zegarków, a według prognoz firmy badawczej Gartner Inc sprzedaż tych urządzeń na całym świecie w tym roku wyniesie około 29 miliardów dolarów. Przekłada się to na około 164 miliony nowych smartwatchy noszonych na nadgarstku w tym roku, a Gartner przewiduje, że roczna wielkość sprzedaży wzrośnie do 195 milionów w 2028 roku.

Samsung prawdopodobnie stanie przed większymi wyzwaniami na rynku inteligentnych pierścieni, choć nie czeka go jeszcze duża konkurencja. Branżę kształtowały dotychczas startupy takie jak Oura i RingConn, które nie poczyniły jeszcze znaczących postępów.

„Inteligentne pierścienie pozostają wschodzącą kategorią bez wyłącznych zastosowań i z niewielkimi oczekiwaniami wzrostu poza rynek niszowy” do 2028 r., stwierdził Gartner w swoim najnowszym przeglądzie rynku technologii noszenia.

Firma spodziewa się, że niewielki segment obejmujący inteligentne pierścienie wygeneruje w tym roku sprzedaż na poziomie 2,4 miliarda dolarów, a w 2028 roku ostatecznie wzrośnie ona do około 4,6 miliarda dolarów.

Choć urządzenie będzie dostępne w dziewięciu różnych rozmiarach, Samsung Galaxy Ring współpracuje tylko z jednym rodzajem oprogramowania – systemem operacyjnym Google Android. Oznacza to, że najbardziej zamożni konsumenci, posiadający iPhone’y i zazwyczaj zainteresowani wypróbowaniem nowych form technologii, takich jak urządzenie Galaxy Ring, nie będą z nim współpracować.

READ  Uruchomiono nową aplikację, która pomaga utrzymać czystość w backcountry Okanagan

Samsung przedstawia także swoją najnowszą próbę przyciągnięcia większej liczby osób do zakupu składanego telefonu wyposażonego w dwa ekrany, które można ze sobą połączyć, dzięki czemu urządzenie będzie można przekształcić w półtablet. Jest to koncepcja, którą Samsung forsuje od 2019 r. z niewielkim sukcesem, ale firma w dalszym ciągu unowocześnia urządzenie o funkcje aparatu i sztucznej inteligencji, aby zaspokoić potrzeby niszowego rynku. Model nowej generacji, Galaxy Z Fold 6, będzie dostępny w cenie detalicznej 1900 dolarów.

W międzyczasie zrzeszeni w związkach pracownicy w Korei Południowej ogłosili strajk na czas nieokreślony, aby wywrzeć nacisk na Samsunga, aby zaakceptował ich żądania dotyczące wyższych płac i innych świadczeń. Tysiące członków Krajowego Związku Samsung Electronics rozpoczęło w poniedziałek tymczasowy, trzydniowy strajk. Jednak w środę związek ogłosił, że ogłosi otwarty strajk, zarzucając administracji brak chęci do negocjacji.

Samsung twierdzi, że nie było żadnych zakłóceń w produkcji.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *