Nowy raport zawiera szczegółowe informacje na temat zagranicznych wpływów Pekinu w Kanadzie

Chiny Nowe badanie stworzyło rozwijającą się sieć w tym kraju mającą na celu nękanie ludzi pochodzenia chińskiego, Ujgurów i Tybetańskich Kanadyjczyków, zniekształcanie informacji w mediach, wpływanie na polityków i tworzenie partnerstw z uniwersytetami w celu zabezpieczenia własności intelektualnej.

Raport Kanadyjskiej Koalicji w Hongkongu (ACHK) opublikowany w poniedziałek wieczorem w Izbie Gmin w sprawie Specjalnego Komitetu ds. Stosunków Kanadyjsko-Chińskich ostrzega, że ​​wywieranie wpływu przez Chińską Republikę Ludową (ChRL) jest szeroko rozpowszechnione, ale przeszło w dużej mierze niezauważone. . . Sojusz Kanada-Hongkong jest parasolem dla zwolenników prodemokracji z Hongkongu w tym kraju.

W Kanadzie osoby i grupy są tym samym celem [Chinese] W raporcie zatytułowanym „W zasięgu wzroku: nieskrępowana sieć wpływów zagranicznych w Pekinie w Kanadzie” napisano bezpośrednio lub pośrednio o aktorach partyjno-państwowych i chińskich nacjonalistach. „Chińskie władze koordynują operacje zastraszania i wykorzystują rodziny na terenach znajdujących się pod kontrolą Chińskiej Republiki Ludowej jako karty przetargowe”.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Powiedział to dyrektor generalny ACHK, Cherie Wong prawa człowieka Grupa stara się zwrócić uwagę na inwigilację i zastraszanie Komunistycznej Partii Chin bez podsycania płomieni ksenofobii.

Kwestionowanie polityki rządu wobec Chin nie rodzi rasizmu, panie premierze

Wpisana na czarną listę chińska firma AI przekazała fundusze na Queen’s Universities w Yorku

Raport szczegółowo opisuje, w jaki sposób Departament Pracy Frontu Zjednoczonego – agencja odpowiedzialna za koordynację działań wpływowych w Pekinie za granicą – kieruje i monitoruje złożoną sieć agentów i organizacji spedytorskich, aby zastraszać i polaryzować chińskich Kanadyjczyków, a także polityków, naukowców i biznesmenów. Liderzy.

Zjednoczony Front stworzył i zmobilizował zarejestrowane kolekcje zdjęć [non-governmental organizations] I społeczeństwa obywatelskie w Kanadzie. „Grupy te mają naśladować legalne programy społeczne … jednocześnie agresywnie rozpowszechniając pro-pekińskie przesłania i linie partyjne, czy to chwaląc ustawę o bezpieczeństwie narodowym Hongkongu, czy potępiając sprzeciw wobec igrzysk olimpijskich w Pekinie”.

READ  Książę William rozstrzygnął pozew o włamanie do telefonu przeciwko Grupie Murdoch w 2020 roku

Raport mówi, że kampanie nękania i zastraszania są organizowane przez grupy społeczne powiązane z Zjednoczonym Frontem, a dezinformacja z WeChat i chińskojęzycznych mediów jest skierowana przeciwko Ujgurom, Tybetańczykom, Tajwańczykom i zwolennikom demokracji z Hongkongu oraz przeciwnikom Chin kontynentalnych.

WeChat jest jednym z najważniejszych źródeł wiadomości dla chińskich Kanadyjczyków, a aplikacje mediów społecznościowych mogą być najskuteczniejszym i najbardziej niepokojącym czynnikiem w arsenale KPCh w kanadyjskojęzycznych mediach chińskojęzycznych tylko dlatego, że Chińska Republika Ludowa ma bezpośrednią możliwość cenzurowania i monitorowania WeChat , Weibo, Youku, TikTok [Douyin] I inne chińskie podmioty medialne ”.

Według raportu kanadyjskie uniwersytety i instytucje badawcze są szczególnie narażone na wpływy z zagranicy, powołując się na finansowane przez Chiny Instytuty Konfucjusza, które transmitują propagandę pekińską, oraz partnerstwa z kanadyjskimi naukowcami w celu nabycia własności intelektualnej.

„Wiadomo, że wiele kanadyjskich uniwersytetów współpracuje z potencjalnymi podmiotami, takimi jak Armia Ludowo-Wyzwoleńcza” – czytamy w raporcie, zauważając, że wielu naukowców nie rozumie wysiłków Chin zmierzających do zacierania granicy między badaniami cywilnymi i wojskowymi.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Alberta niedawno nakazała swoim uniwersytetom Wielkiej Czwórki zawieszenie partnerstw z ludźmi lub organizacjami związanymi z Pekinem lub Komunistyczną Partią Chin, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego i zagrożeń, które mogą być wykorzystane w badaniach w celu ułatwienia łamania praw człowieka. Prośba została wysłana po tym, jak The Globe and Mail poinformował o szerokiej współpracy naukowej Uniwersytetu Alberty z Chinami, która obejmuje udostępnianie i transfer badań w strategicznie ważnych obszarach, takich jak nanotechnologia, biotechnologia i sztuczna inteligencja.

Raport, wydany przez grupę pani Wong, ostrzegał również przed chińsko-zagranicznymi działaniami wpływowymi, próbującymi pozyskać polityków i liderów biznesu poprzez w pełni płatne wyjazdy i lukratywne projekty inwestycyjne. W raporcie dodano, że często wykorzystuje WeChat do mobilizacji wolontariuszy i darowizn dla polityków sympatyzujących z interesami Pekinu.

READ  Czy nagranie przedstawiające rekina pływającego na ulicy Florydy jest prawdziwe?

„Chociaż większość tych operacji nie jest uznawana za przestępcze lub bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, te wzorce zachowań są nieodpowiednie i powinny być ujawniane opinii publicznej” – czytamy w raporcie.

Pani Wong powiedziała komisji, że te operacje wpływu będą kontynuowane do czasu, gdy rząd federalny podejmie takie kroki, jakie przyjęły Stany Zjednoczone i Australia, i przestanie martwić się gniewem Pekinu.

Opowiadała się za ustawą w stylu australijskim, która wymaga od osób i organizacji działających w imieniu obcego kraju rejestracji jako agenci zagraniczni. Należy utworzyć rządową agencję ds. Wpływów zagranicznych z uprawnieniami śledczymi i organami ścigania, a także w celu wszczynania publicznych dochodzeń i gromadzenia danych dotyczących zagranicznych wpływów.

Pani Wong powiedziała, że ​​Ottawa powinna również zakazać udostępniania innowacyjnych badań kanadyjskich służbom wojskowym i służbom bezpieczeństwa wrogich krajów, takich jak Chiny. Należy również wprowadzić ograniczenia w zakresie udostępniania kanadyjskich prywatnych danych i informacji, które mogłyby zostać wykorzystane przez Chiny.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Dowiedz się, co dzieje się w korytarzach władzy dzięki nagłówkom i komentarzom dotyczącym polityki ustalonym przez redaktorów Globe (tylko dla subskrybentów). Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *