Nowy program szczepień oparty na zaufaniu – mówi lekarz z Calgary

Calgary – wybrana grupa lekarzy rodzinnych będzie ostatnią grupą, która będzie podawać szczepionki, gdy szczepionka COVID-19 ponownie pojawi się w Albercie.

Po udanym projekcie pilotażowym na początku tego roku władze prowincji ogłosiły, że 60 klinik zapewni pacjentom pierwsze szczepienia w nadchodzących tygodniach.

Ośrodki te będą w stanie zaszczepić 8200 osób (dziennie, tygodniowo lub w ramach całego programu).

Kliniki będą podawać szczepionkę moderna.

Lekarz z praktyki rodzinnej McKenzie, dr Christine Lowelo, jest przekonany, że system pomoże zwiększyć liczbę szczepień i poprawi dostęp pacjentów.

„Jest blisko domu, jest odpowiedni dla nich, a ich dostawcy znają je bardzo dobrze” – powiedział Luilo.

Dodała, że ​​wiele z nowego programu dotyczy zaufania. Polega ona na tym, że kliniki są łatwiejszą sprzedażą dla tych, którzy mogą odczuwać pewne wahania ze szczepionką.

„Skontaktowalibyśmy się z nimi, gdybyśmy wiedzieli, że nie zostali zaszczepieni” – powiedziała. „Staramy się myśleć o narzędziach, których używamy na co dzień w medycynie do tworzenia nowych zachowań, na które (pacjenci) mogą nie być gotowi, a następnie wykorzystujemy te same umiejętności, aby niepewnie porozmawiać o szczepionce.

Według piątkowej aktualizacji hrabstwa ponad 60 procent uprawnionych mieszkańców Alberty otrzymało co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

„Naprawdę potrzebowalibyśmy 10 do 20 procent pacjentów, którzy wahają się przed wstrzyknięciem” – dodał Luilo. „To jest miejsce, w którym można to zrobić: w ich rodzinnych praktykach”.

Minister zdrowia Alberty, Tyler Chandro, dodał w oświadczeniu regionalnym: „Wiemy, że lekarze są niezawodnymi pracownikami służby zdrowia, a to pomoże dotrzeć do wielu ludzi, którzy niecierpliwie czekają na swoją szansę zaszczepienia się”.

W tym dokumencie zdefiniowano nowe kody bilingowe dla rozszerzonej usługi.

Obecny poziom pierwszej dawki szczepień w Albercie oznacza, że ​​prowincja może przejść do drugiej fazy swojego planu, aby ponownie otworzyć już 10 czerwca. Plan ten opiera się również na tym, że szpital ma mniej niż 500 pacjentów z Covid-19, cel, który został osiągnięty w sobotę.

READ  Dyrektor Twittera, Linda Yaccarino, daje pierwszą wskazówkę dotyczącą planów zmian

Premier Jason Kenny powiedział w piątek, że prowincja spodziewa się około 1,1 miliona dawek szczepionek w następnym miesiącu.

Informacje o drugich dawkach spodziewane są na początku przyszłego tygodnia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *