Nowe produkty pamięci masowej Azure zapewniają firmie Microsoft konkurencyjność

Nowe produkty pamięci masowej Azure zapewniają firmie Microsoft konkurencyjność

Usługi pamięci masowej Microsoft Azure stale się rozwijają dzięki nowym funkcjom zarządzania danymi, opcjom przechowywania w chłodni i szerszej dostępności zarządzanej sieci SAN w chmurze.

Każda z tych ofert przybliża platformę Azure do poziomu ultraszybkiego konkurencyjnego rozwiązania AWS i umożliwia dostawcom partnerskim tworzenie nowych usług, takich jak udostępniona dzisiaj nowa oferta przechowywania plików w chmurze Qumulo w chmurze.

Indywidualnie te funkcje nie są znaczącymi dodatkami. Łącznie pokazują one, że platforma Azure w dalszym ciągu dojrzewa, powiedział Simon Robinson, analityk w grupie Enterprise Strategy Group firmy TechTarget.

„[Microsoft is] „W pewnym stopniu nadrabiamy zaległości” – powiedział Robinson. „To są rzeczy, które stają się oczywistością dla osób korzystających z hiperskali. … Organizacje coraz częściej chcą produktów natywnych w chmurze i chcą, aby chmura była równie dobra, jak lokalna”.

Wszystko nowe na platformie Azure

Usługa Azure Elastic SAN, która stała się ogólnie dostępna w lutym po wprowadzeniu wersji zapoznawczej jesienią ubiegłego roku, zapewnia usługę SaaS SAN w chmurze zarządzanej.

Usługa replikuje działanie urządzeń SAN za pomocą oprogramowania i wchodzi w interakcję z lokalnymi urządzeniami SAN i pamięcią masową klienta.

„te [SANS] „Sieci SAN są naprawdę ważne dla przedsiębiorstw i stanowią problem dla chmury” – powiedział Robinson. Sieci SAN korzystają z pamięci blokowej, która wymaga szybkości i wysokiej dostępności krytycznych baz danych w porównaniu z obiektami i plikami.

Inne aktualizacje magazynu obejmują Azure Storage Actions, nową konsolę zarządzania danymi dla klientów w ekosystemie Azure Storage, która została już uruchomiona Publiczna premiera w lutym.

Store Actions automatyzuje zadania związane z zarządzaniem danymi lub wykonuje jednorazowe akcje za pośrednictwem konsoli w chmurze. W okresie zapoznawczym obsługiwany magazyn obejmuje usługę Azure Blob Storage, globalny magazyn obiektów dostawcy, oraz Azure Data Lake Storage, usługę magazynu przeznaczoną do obciążeń związanych z analizą dużych zbiorów danych.

READ  Dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, broni planu Microsoftu dotyczącego przejęcia Game Makera w sądzie — wiadomości z Bostonu 25

Funkcje dostępne w wersji zapoznawczej obejmują czas przechowywania, wstrzymanie ze względów prawnych, tagowanie indeksu obiektów BLOB i opcje usuwania. Usługa automatycznie udostępnia i skaluje zasoby w miarę potrzeb, korzystając z dostępnych raportów po działaniu. Usługa obejmuje połączenia z interfejsami API REST i zestawem Azure SDK. Dostępna jest bezpłatnie w wersji zapoznawczej, z wyłączeniem opłat za wykorzystaną pojemność i przeprowadzone transakcje.

Coraz więcej firm przenosi dane do obiektowej pamięci masowej w chmurze na potrzeby projektów związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, powiedział Dave Raffo, niezależny analityk pamięci masowej. Dostępność takich możliwości w chmurze bez konieczności korzystania z usługi zewnętrznej może zwiększyć atrakcyjność platformy Azure w przypadku migracji do chmury.

„Wygląda na to, że celem jest ogromne ilości danych, w miarę powiększania się liczby tych jezior i coraz większej liczby ludzi korzystających ze sztucznej inteligencji” – powiedział Raffo.

Robinson powiedział, że Microsoft jest optymistycznie nastawiony do sztucznej inteligencji, ponieważ poczynił znaczne inwestycje w firmy zajmujące się generatywną sztuczną inteligencją (GenAI). Szum na rynku wokół GenAI może skłonić firmy do rozważenia przechowywania danych dla projektów AI na platformie Azure w celu potencjalnych połączeń z większymi modelami językowymi z OpenAI lub Mistral AI, które są wspierane finansowo przez Microsoft.

„Dlatego Microsoft tak wiele wkłada w ten obszar [developing Azure]„To jest ten moment” – powiedział Robinson.

Relaksujące partnerstwa

Funkcje usługi Azure Storage, takie jak warstwa chłodni Azure Blob, która zadebiutowała w zeszłym roku, umożliwiają także korzystanie z nowych produktów partnerskich.

Chłodnia Azure, odpowiednik ofert AWS i… Google, umożliwiając klientom przechowywanie danych po niższych kosztach przez dłuższy czas. Zaletą przechowywania w chłodni jest szybszy dostęp do danych W porównaniu z warstwą archiwalnąco może zająć wiele godzin, ale przechowywanie danych w chłodni wymaga przechowywania przez co najmniej 90 dni.

READ  Velo Digest: nowa funkcja przesyłania wiadomości w Stravie, wojna UCI z rajstopami i rewolucja węglowodanowa

Partnerzy tworzą tę technologię, w tym nową natywną platformę Azure Qumulo Cold od dostawcy magazynu plików w chmurze Qumulo.

Dostępna już dziś ANQ Cold to dodatek do natywnej platformy Azure Qumulo, który umożliwia klientom przechowywanie rzadziej używanych danych plików w warstwie Azure Cold Storage po niższej cenie.

te [SANS] Jest to naprawdę ważne dla przedsiębiorstw i stanowi piętę achillesową chmury.

Szymona RobinsonaAnalityk, Grupa ds. Strategii Przedsiębiorstwa

Usługa ANQ Cold oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość odzyskiwania do 5 TB danych odczytanych plików miesięcznie, mówią rzecznicy Qumulo. Dane muszą być jednak przechowywane przez minimum 120 dni.

Klientami Qumulo są firmy z branży medialnej i rozrywkowej, a także instytucje medyczne, które dysponują dużymi ilościami danych w plikach, które mogą potrzebować często przeglądać, ale nie muszą z nimi wchodzić w interakcję. Takie jak prześwietlenie pacjenta.

Integracja z platformą plików Qumulo umożliwia elastyczność przechowywania plików w celu automatycznego skalowania binarnego magazynu chłodniczego, eliminując potrzebę ręcznego zarządzania woluminami obiektów BLOB na platformie Azure.

Chłodniejsze warstwy pamięci masowej mogą oferować elastyczność cenową, ale nabywcy technologii muszą być świadomi zastosowań i wymagań użytkowników, powiedział Mark Steimer, założyciel i prezes Dragon Slayer Consulting.

„Kluczem jest kompromis między kosztem a wydajnością” – powiedział Stemer. „Zanim cokolwiek kupisz, upewnij się, że znasz wymagania dotyczące wydajności.”

Według Sid Naga, analityka firmy Gartner, chęć Microsoftu do współpracy i budowania z innymi firmami, takimi jak Qumulo czy Oracle, w sposób organiczny zbudowała bazę klientów i możliwości firmy w chmurze. Wszechobecne aplikacje dla przedsiębiorstw firmy Microsoft, takie jak Microsoft 365, mogły przyciągnąć klientów na platformę Azure, ale obsługa wielu zastosowań w chmurze i innych dostawców powoduje, że pozostają.

„Historia Microsoftu w chmurze jest powiązana z aplikacjami” – powiedział Nag. „Są również otwarci na kombinację wielu chmur. Są dostawcą rozwiązań w chmurze typu „wszystko w jednym”.

Tim McCarthy jest autorem wiadomości w redakcji TechTarget zajmującym się chmurą i przechowywaniem danych.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *