Nowa wystawa w Muzeum Windsor bada wyzwania życia we wszechświecie

Nowa wystawa w Muzeum Windsor bada wyzwania życia we wszechświecie

Treść artykułu

Muzeum Windsor uruchomiło nową wystawę, która zabiera zwiedzających w interaktywną podróż przez kosmiczne wyzwania związane z eksploracją kosmosu.

Zdrowie w kosmosie: odwaga odkrywania ujawnia wyjątkowe przeszkody zdrowotne Takie jak grawitacja, promieniowanie i izolacja – Astronauci spotykają się, żyjąc i pracując poza ziemską atmosferą, często podczas misji, które mogą trwać do sześciu miesięcy.

Treść artykułu

„Wystawa bada, co dzieje się z naszymi ciałami w kosmosie” – powiedział Craig. Capaccione, kustosz muzeum w Windsor Museum.

„Jest wiele interaktywnych elementów, dzięki czemu rodziny i dzieci mogą oglądać wystawę podczas nauki.

„Na wystawę przyszli już ludzie z dziećmi przebranymi w kostiumy astronautów, więc dobrze, że rodziny są podekscytowane widokiem czegoś takiego tutaj, w Windsorze”.

Jednym z głównych punktów wystawy jest życie David St. Jacques, kanadyjski astronauta i lekarz oraz jego misja na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W 2018 roku Saint-Jacques poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną z 204-dniową misją – najdłuższym jak dotąd kanadyjskim lotem kosmicznym.

W czasie swojej podróży zmartwychwstał Okrążył kulę ziemską 3264 razy i stał się czwartym co do wielkości Kanadyjska Agencja Kosmiczna Astronauta, który odbędzie spacer kosmiczny.

Przedmiotem aukcji jest oryginalna odzież chłodząca marki Saint Jacques Warstwa noszona przez astronautów pod skafandrem kosmicznym w celu regulacji temperatury ciała. Zwiedzających zachęcamy także do zrobienia sobie selfie ze zdjęciem astronauty na interaktywnym wyświetlaczu przypominającym właz promu kosmicznego.

Treść artykułu

Craig Capaccione, kustosz muzeum w Windsor Museum, ogląda najnowszą wystawę placówki, Health in Space: Daring to Explore, w czwartek, 29 lutego 2024 r. Fotografia autorstwa Dana Janisa /Gwiazda Windsoru

Dzięki autentycznym artefaktom kosmicznym i wywiadom wideo z kanadyjskimi astronautami odwiedzający wyruszają na własną misję, aby poznać rolę Kanady w rozwoju badań nad zdrowiem w kosmosie.

„Niektóre z kluczowych obszarów eksplorowanych na wystawie to grawitacja i jej wpływ na gęstość kości człowieka oraz wpływ promieniowania na ludzkie ciało” – powiedział. Cappuccione.

READ  Światy przypominające kwiaty są zaskakująco powszechne w regionach nadających się do zamieszkania

„Druga część, która czasami nie jest brana pod uwagę, to wpływ izolacji na ludzkie ciało i na człowieka. Kiedy jesteś w kosmosie, może nie ma zbyt wielu interakcji społecznych. Jaki to ma więc wpływ na nasze życie? ewolucja?”

Kosmiczna galeria
Craig Capaccione, kustosz muzeum w Windsor Museum, pojawi się w czwartek, 29 lutego 2024 r., na najnowszej wystawie Health in Space: Daring to Explore. Fotografia autorstwa Dana Janisa /Gwiazda Windsoru

Wystawa kosmiczna stanowi nową granicę dla Muzeum Windsor, które zazwyczaj prezentuje wystawy o tematyce historycznej.

„To wyjątkowa wystawa, która skupia się bardziej na zdrowiu i nauce, i miło nam, że mamy ją tutaj, w muzeum” – powiedział. Cappuccione.

„Muzeum Chemczuka jest w zasadzie muzeum opartym na historii, więc wiele naszych wystaw ma charakter historyczny. Staramy się wprowadzać takie wystawy, które odgrywają większą rolę pod względem naukowym i technologicznym.

We współpracy z Kanadyjską Agencją Kosmiczną wystawę przygotowało Kanadyjskie Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej Jedno z trzech muzeów Ingenium, Kanadyjskie Muzeum Nauki i Innowacji.

Wystawę „Zdrowie w kosmosie: Odważ się eksplorować” można oglądać w Shemchuk Museum (401 Riverside Drive W) do 5 maja.

Wstęp kosztuje 5,50 dolara dla dorosłych, 4,50 dolara dla seniorów i studentów oraz 17 dolarów dla rodzin.

Wstęp jest bezpłatny 23 marca, który oferuje odwiedzającym jedną z ostatnich okazji zobaczenia Wystawy Pamięci Rosalie Trombley przed jej zamknięciem następnego dnia.

Odwiedzać Muzeum Windsoru Strona internetowa, na której można dowiedzieć się więcej o wydarzeniach specjalnych i bieżących wystawach.

[email protected]

Udostępnij ten artykuł w swojej sieci społecznościowej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *