Nowa firma Thunder Bay będzie produkować płyty warstwowe z materiałów pochodzących z recyklingu (5 zdjęć)

Victor i Elena Rogalsky są właścicielami budynku i wyposażenia, ale potrzebują certyfikatu rządowego.

THUNDER BAY – „Zawsze mieliśmy w sobie iskrę przedsiębiorczości” – mówi Elena Rogalsky.

Wraz z mężem Victorem opracowała metodę wytwarzania płyt izolacyjnych z polistyrenu ekstrudowanego z recyklingu (XPS) w kształcie kulek wielkości ryżu, produkowanych z tworzywa sztucznego typu 6.

Tworzywo sztuczne typu 6 służy między innymi do ochrony urządzeń i innych przedmiotów wysyłanych w pudełkach.

„Nikt nie przetwarza tego w Kanadzie ani w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Rogalski, więc uważają, że pomagają one środowisku, a jednocześnie zapewniają bardziej opłacalną opcję izolacji.

Pracując na wynajętej powierzchni w byłym zakładzie Buchanan Northern Hardwoods w Rosslyn, obaj mają nadzieję rozpocząć sprzedaż paneli piankowych XPS jeszcze w tym roku.

Dla pary Przyjazna dla środowiska pianka węglowa Deski Zostanie wykonany wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu i uważają, że jest to pierwszy tego typu produkt w Ameryce Północnej.

Elena, która prowadzi firmę, powiedziała, że ​​maksymalna zawartość surowców wtórnych w produktach XPS wynosi zwykle 20 procent, ale „Jesteśmy w stanie dostarczyć 100 procent. To ogromne”.

Rodzina Rogalskich kupuje obecnie koraliki XPS w USA, ale planuje również recykling złomu styropianu we własnych fabrykach.

Ze względów zastrzeżonych nie ujawniają dokładnie, co jest związane z ich procesem produkcyjnym.

Importowali swój sprzęt produkcyjny w 2019 roku, ale nadal czekają na certyfikację, zanim będą mogli skomercjalizować swoją działalność.

Nie jest łatwo spełnić wymagania przepisów budowlanych, powiedziała Elena.

„W Kanadzie mamy bardzo dobry system dostarczania ludziom odpowiednich produktów, a rząd naprawdę monitoruje, czy produkt końcowy jest zgodny z przepisami budowlanymi. W tej chwili testujemy nasz sprzęt i próbujemy używać różnych surowców w celu stworzenia produktu, który będzie odpowiadał tym specyfikacjom ”.

Para, oboje urodzeni w byłym Związku Radzieckim, poznała się w Niemczech.

READ  Były premier Stephen McNeill dołącza do kancelarii prawnej w Halifax

Mają troje dzieci w wieku od 12 do 16 lat.

W 2006 roku przenieśli się do Kanady, najpierw do Winnipeg, a następnie do Thunder Bay, gdzie w 2009 roku rozpoczęli prace tynkarskie.

Elena powiedziała, że ​​jej mąż wcześniej jeździł po mieście i był pod wrażeniem naturalnego piękna okolicy.

„Chcieliśmy założyć własną firmę, ale w Niemczech jest to bardzo trudne. W Kanadzie wszyscy ci pomagają. Jest to bardziej przyjazne dla biznesu”.

Powiedziała, że ​​otrzymali dużą pomoc w swoim nowym przedsięwzięciu, szczególnie z Centrum Innowacji Północno-Zachodniego Ontario.

Obecnie zatrudniają trzech pracowników, ale oczekują 30 pracowników, gdy są w pełnej produkcji.

„Uważamy, że mamy wystarczające zainteresowanie produktem, aby działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – powiedziała Elena. „To tylko kwestia czasu, zeznania i jesteśmy gotowi do drogi”.

Para opisała płytę izolacyjną typu IV jako odpowiednią do zastosowania pod ziemią, pod ziemią, ścian i dachów.

Ze względu na strukturę Rogalscy uważają, że ich produkt zapewnia lepszą ochronę przed wodą i może działać lepiej w niektórych sytuacjach niż izolacja ze styropianu lub styropianu.

Skontaktowali się już z niektórymi lokalnymi dystrybutorami.

„Jest zainteresowanie, ale najpierw muszą zajrzeć do gazet” – powiedziała Elena.

Po przybyciu kolejnego sprzętu i zdaniu egzaminów końcowych planują ubiegać się o certyfikację w przyszłym miesiącu i mają nadzieję, że rząd podejmie decyzję do końca lipca.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *