Nieśmiertelność nastąpi, świat, który ujawni, kiedy będziemy żyć wiecznie, nie jest daleko

Futurysta Ray Kurzweil przewiduje, że do 2030 roku mikroskopijne żelatyny w naszych ciałach umożliwią leczenie chorób i życie wieczne.

Napisane przez Marka McKee | opublikowany

Masz 40 lat, ale nie jesteś Dwaynem Johnsonem; To czas w życiu, kiedy organizm nie regeneruje się po dobrym treningu tak szybko, jak kiedyś; Kiedy jesz pizzę, zostaje z tobą na dłużej, a zły sen może rozpocząć tydzień bólu pleców. Oczywiście wszystko to może należeć do przeszłości Poczta Nowego Jorku, naukowiec przewidział, że wkrótce będziemy mogli leczyć choroby i żyć wiecznie. Futurysta Ray Kurzweil uważa, że ​​ludzie będą w stanie osiągnąć wysoki poziom nieśmiertelności do 2030 roku.

Wyobraź sobie świat, w którym możesz zjeść tę pizzę, a twoje ciało weźmie z pizzy to, czego potrzebuje, i wyrzuci resztę lub będzie w stanie powiedzieć ci dokładnie, co musi zjeść, aby być zdrowym. W ten sposób Kurzweil wierzy, że nieśmiertelność zostanie osiągnięta do 2030 roku dzięki mikroskopijnym mikrorobotom, które będą żyły w twoim krwioobiegu, wyszukując to, czego potrzebujesz i oczyszczając resztę. Nie tylko to, ale będą również szukać nieprawidłowości w ciele, które zwykle są odpowiedzialne za rozwój chorób, takich jak rak, i usuwają je również z organizmu.

Jeśli ten futurystyczny nieśmiertelny świat 2030 roku wygląda tak, jak wygląda Łowca androidówMożesz mieć rację, ale Kurzweil miał rację w wielu z tych rzeczy wcześniej. Według własnego raportu (więc może traktuj to z przymrużeniem oka) trafnie przewidział, że do 1999 roku konsumenci będą mogli projektować swoje ubrania z komputerów domowych. Przewidział też, że najlepszy szachista świata przegra z i że do 2009 roku ludzie będą coraz częściej korzystać z laptopów.

Oczywiście wróżbiarstwo w środowisku naukowym (w tym wszyscy korzystający z szybkiego bezprzewodowego internetu do 2010 roku) przyciągnęło uwagę wielu miliarderów z Doliny Krzemowej, w tym Petera Thiela i Jeffa Bezosa. Pierwszy, przedsiębiorca stojący za PayPal, był wczesnym inwestorem w Unity Biotechnology, która tworzy terapie opóźniające choroby związane ze starzeniem się na poziomie komórkowym i zebrał na to przedsięwzięcie ponad 100 milionów dolarów w 2016 roku. Założyciel i były dyrektor generalny Amazon zainwestował w Altos Labs, start-upie biotechnologicznym skupionym na programowaniu regeneracji komórek w celu przywrócenia zdrowia i odporności komórek, w celu odwrócenia choroby i zmiany medycyny.

READ  Nintendo nie pozwoli Ci kupować cyfrowych gier na Wii U i 3DS po marcu 2023 r.

Oczywiście to nie tak, że kilku Terminatorów szuka komórek rakowych, jak Sarah Conner, która rodzi przywódcę ludzkiego ruchu oporu. Według Kurzweila te małe roboty prawdopodobnie bardziej przypominają żelatynę; Urządzenie wydrukowane w 3D może pewnego dnia zastąpić tradycyjne pigułki lub zastrzyki, które mogą powodować problematyczne skutki uboczne.

Możesz się starzeć z dnia na dzień, ale jeśli Kurzweil ma rację i do 2045 r. może nie mieć znaczenia. Szczerze mówiąc, chociaż życie wieczne może niektórym wydawać się wspaniałe, emerytura również wydaje się być przeszłością. Mam nadzieję, że robisz to, co kochasz.


Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top