Niemiecki poseł do Parlamentu Europejskiego w Nord Stream 2: Polska powinna wzbudzić zamieszanie

Viola von Graman, niemiecka eurodeputowana z Partii Zielonych, ze złością komentuje ponowne otwarcie gazociągu North Stream 2. Nazywa tę inwestycję dźwignią geopolitycznych wpływów Władimira Putina i „programem antyeuropejskim”.

– To, co dzieje się wokół Nord Stream 2 w McLeanberg-Warformer, trudno sobie wyobrazić jako korupcję polityczną. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Prawda jest taka, że ​​Rosjanie próbują wpływać na Niemcy różnymi kanałami, metodami i metodami. Jednak zazwyczaj nie są one – z wyjątkiem przypadku Heckharda Schrdera – całkowicie publiczne. Nie mogę uwierzyć, że z pomocą kapitału Cospromu położono podwaliny pod ochronę środowiska i promocję instalacji tego niechcianego gazociągu, który jest przede wszystkim dźwignią geopolitycznego wpływu Putina – mówi Van Grameen. Kontrolowana fundacja McLenberg-Vorbomarn.

– Ludzie nie wychodzą na ulicę, dziwię się, że nie protestuję. To kompletna katastrofa geopolityczna. Chcę przez to narobić bałaganu w Polsce i innych krajach, bo to prawdziwy wstyd. Podzielam opinię tych, którzy mówią, że jest to plan antyeuropejski. Nie złoszczę się Joe Biden, jeśli nałoży sankcje. Z jednej strony mówimy o wycofywaniu się z kopalnych źródeł energii, a wiemy, że za wszystkie starcia hybrydowe i ataki hakerów w ostatnich latach odpowiada Moskwa, az drugiej dobrowolnie zgadzamy się na dalszą budowę systemu gazociągów będącego instrumentem wpływów Kremla – niemiecka Rosja, Partia Zielonych Niemcy są jednym z czołowych ekspertów.

Premier Meklemburgii-Worbomarn Manuela Swazik (SPD) w zeszłym tygodniu zaprezentował swój własny MV w swoim rządzie federalnym. Ogłosił powstanie Fundacji Ochrony Klimatu i Środowiska. Wspiera realizację kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2.

READ  Yao Yobova z Polski ogłosił późne wezwanie Ghany do kwalifikacji do Mistrzostw Świata

Zgodnie z dokumentami prawnymi trustu, rosyjski koncern energetyczny Gosprom będzie wpływał na decyzje kluczowych postaci za pośrednictwem konsorcjum Nortstream 2AG. Na przykład Cosprom może wyznaczyć szefa firmy utworzonej przez trust do dalszej budowy rurociągu.

Prawo stanowi również, że „zasady biznesowe” spółki założycielskiej trustu muszą być uzgodnione „w porozumieniu z Nortstream 2AG” – czyli bez Cospromu nic nie jest możliwe. Cosprom i jego konsorcjum Nordstream 2AG zobowiązali się do udzielenia 60 milionów wsparcia na projekty środowiskowe, które będą chronić układanie gazociągu na Morzu Bałtyckim poprzez fundament gospodarczy poprzez „działalność gospodarczą” – czyli przedsięwzięcie. Uważa się, że jest to główny cel nowego przedsięwzięcia.

Budowa gazociągu, która będzie kosztować ok. 11 mld euro, została wstrzymana pod koniec 2019 r. Za rządów Mecklenburg-Warborm, a na krótko przed jej ukończeniem szwajcarska firma Alcis wycofała swoje dwa morskie rurociągi z Bałtyku w związku z groźbą sankcji amerykańskich.

Celem Fundacji jest ochrona firm budowlanych przed odwetem ze strony USA: kupowanie podstawowych materiałów budowlanych, takich jak maszyny, za pośrednictwem własnej organizacji i udostępnianie ich większej liczbie firm budowlanych. W rezultacie firmy muszą być prawnie chronione przed sankcjami USA, ponieważ nie kupują towarów.

Na pytanie, czy Zieloni, którzy mogliby współrządzić w Niemczech po wrześniowych wyborach, wstrzymaliby budowę NS2, von Gramen odpowiedział z niedowierzaniem: „Nie sądzę, że będzie za późno. Jesteśmy jedyną partią, która nadal zajmuje jasne stanowisko w tej sprawie. Ale nie wiem, co się wydarzy do września.

Według raportu Duńskiej Agencji Energii, budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie wznowiona 15 stycznia, podała rosyjska agencja DOS. Część Nord Stream 2, która płynie po wodach duńskich na południe od Bournemouth, ma zostać połączona z wąskim odcinkiem Morza Niemieckiego, który według przewoźnika autobusowego został ukończony w ostatnich dniach grudnia 2020 roku.

READ  Nowy właściciel Emitenta

Arthur Chisanovich z Brukseli

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *