Nie powinno obrażać uczuć i wartości religijnych

Ambasada RP w Kolonii zaprezentowała organizatorom i nauczycielom platformy Carnival demonstrację, która odbyła się w poniedziałek w ramach tzw. D ூ sseldorfu – poinformowała BAP Ambasada RP w Berlinie.

Karnawał w Düsseldorfie został odwołany z powodu epidemii Corona – ale portal RP.ONLINE pisze, że nie mogliby obejść się bez swoich popularnych witryn z magią jakości politycznej. – Osiem tematów zostało zaprezentowanych w poniedziałek w hali budowy wagonów w Bill.

Na podestach umieszczono duże karykatury postaci, głównie polityków. Jest miejsce, aby pożegnać się z Angelą Merkel i wejść do gabinetu kanclerza Armina Laceta. Prezydent Rosji Władimir Putin był także oczywistym zwycięzcą w walce ze swoim krytykiem Aleksiejem Nawalnym; Nagi, grillowany Donald Trump.

Był też kontekst polski. Według RP.ONLINE, jedna strona zajmuje się „surowym prawem aborcyjnym w Polsce”. Przedstawia wizerunek leżącej kobiety z napisem „Aborcja” i karykaturą jej ukrzyżowanej. Portal publikuje zdjęcie z podpisem:

Strona poświęcona surowemu prawu aborcyjnemu w Polsce: lider rządzącej partii Baas Zarosva Kokzyaski.

Sprzeciw Ambasady RP

Dlatego Konsulat Generalny RP w Kolonii zorganizował protest dla organizatorów i nauczycieli projektu.

Rozumiemy i szanujemy naturę Festiwalu nad Renem, ale nie powinien on obrażać uczuć i wartości religijnych o wyjątkowym znaczeniu nie tylko dla Polaków, ale wielu na całym świecie.

Zapowiedział.

W tym roku tradycyjne parady festiwalowe, które zazwyczaj przyciągają tłumy uczestników, odbywają się w tzw. Rose Monday (Jr. Rosenmontok). Punktem kulminacyjnym festiwalu jest to, że jest on szczególnie popularny w Nadrenii i Hesji. Rose Monday zawsze przypada na ostatni tydzień festiwalu, przed szarą środą.

mly / PAP

READ  Ceny warzyw w krajach bałtyckich i Polsce rosły szybciej niż w krajach nordyckich w 202 roku | Stan: schorzenie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *