NBA: obecność LeBrona Jamesa Lakersa na zewnątrz nie stworzyła ryzyka COVID-19 | Raport Bleachera

NBA: obecność LeBrona Jamesa Lakersa na zewnątrz nie stworzyła ryzyka COVID-19 |  Raport Bleachera

Barry Gossage / NBAE przez Getty Images

NBA wydało w poniedziałek oświadczenie dotyczące naruszenia przez LeBrona Jamesa protokołów BHP w lidze.

W ESPN Dave McMenamin Po raz pierwszy poinformowano, że gwiazda Los Angeles Lakers wzięła udział w wydarzeniu promocyjnym marki Tequila w dniach poprzedzających mecz zespołu z Golden State Warriors 19 maja. Drake i Michael B. Jordan byli wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu.

Mike Bass, dyrektor ds. Komunikacji w NBA, powiedział w poniedziałek, że czterokrotny najlepszy gracz „przez krótki czas uczestniczył w imprezie plenerowej w zeszłym tygodniu, podczas której uczestnicy zostali poproszeni o szczepienie lub przekazanie negatywnego wyniku testu”.

Patrząc dalej, NBA zdecydowało, że James nie musi izolować swojego zespołu, ponieważ „zdecydowano, że jego obecność nie stwarza ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19”.

Rozmawiając z dziennikarzami w zeszłym tygodniu, James odmówił określenia, czy otrzymał szczepionkę COVID-19, czy nie Powiedział, „nie ma problemu.”

National Basketball Association zakończyło oświadczenie w poniedziałek, mówiąc, że zaszczepieni gracze mają większą swobodę w uczestnictwie w wydarzeniach i zajęciach poza boiskiem, w tym w występach sponsorów i reklamach strzeleckich.

Chris Hines Yahoo Sports był jednym z tych, którzy doszli do wniosku, że oświadczenie potwierdziło status szczepień Jamesa.

Bass zasugerował również, że „podobne naruszenia… które zostały potraktowane w podobny sposób z zespołem gracza”.

Czas na raport McMenamen wzbudził pewne brwi, gdy pojawił się w przeddzień meczu pierwszej rundy Los Angeles z Phoenix Suns. James przegapiłby wiele gier i prawdopodobnie większość serii, gdyby musiał wypełnić swoją kwarantannę przez co najmniej 10 dni.

Zamiast tego drużyna All-Star zdobyła 17 razy na boisku i zakończyła z 18 punktami, 10 asystami i siedmioma szabrownikami w przegranej 99-90 w pierwszej grze.

Lakers będą patrzeć w górę do wtorkowego wieczoru w grze 2.

READ  Kanada dała przekonującą lekcję w finale eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Panamie

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *