NBA: obecność LeBrona Jamesa Lakersa na zewnątrz nie stworzyła ryzyka COVID-19 | Raport Bleachera

Barry Gossage / NBAE przez Getty Images

NBA wydało w poniedziałek oświadczenie dotyczące naruszenia przez LeBrona Jamesa protokołów BHP w lidze.

W ESPN Dave McMenamin Po raz pierwszy poinformowano, że gwiazda Los Angeles Lakers wzięła udział w wydarzeniu promocyjnym marki Tequila w dniach poprzedzających mecz zespołu z Golden State Warriors 19 maja. Drake i Michael B. Jordan byli wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu.

Mike Bass, dyrektor ds. Komunikacji w NBA, powiedział w poniedziałek, że czterokrotny najlepszy gracz „przez krótki czas uczestniczył w imprezie plenerowej w zeszłym tygodniu, podczas której uczestnicy zostali poproszeni o szczepienie lub przekazanie negatywnego wyniku testu”.

Patrząc dalej, NBA zdecydowało, że James nie musi izolować swojego zespołu, ponieważ „zdecydowano, że jego obecność nie stwarza ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19”.

Rozmawiając z dziennikarzami w zeszłym tygodniu, James odmówił określenia, czy otrzymał szczepionkę COVID-19, czy nie Powiedział, „nie ma problemu.”

National Basketball Association zakończyło oświadczenie w poniedziałek, mówiąc, że zaszczepieni gracze mają większą swobodę w uczestnictwie w wydarzeniach i zajęciach poza boiskiem, w tym w występach sponsorów i reklamach strzeleckich.

Chris Hines Yahoo Sports był jednym z tych, którzy doszli do wniosku, że oświadczenie potwierdziło status szczepień Jamesa.

Bass zasugerował również, że „podobne naruszenia… które zostały potraktowane w podobny sposób z zespołem gracza”.

Czas na raport McMenamen wzbudził pewne brwi, gdy pojawił się w przeddzień meczu pierwszej rundy Los Angeles z Phoenix Suns. James przegapiłby wiele gier i prawdopodobnie większość serii, gdyby musiał wypełnić swoją kwarantannę przez co najmniej 10 dni.

Zamiast tego drużyna All-Star zdobyła 17 razy na boisku i zakończyła z 18 punktami, 10 asystami i siedmioma szabrownikami w przegranej 99-90 w pierwszej grze.

Lakers będą patrzeć w górę do wtorkowego wieczoru w grze 2.

READ  Coyotes pokonali Kings w pierwszym meczu NHL Global Series w Melbourne

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *