Naukowcy twierdzą, że w odległości 4670 lat świetlnych odkryto rzadki układ siedmiu planet

Naukowcy twierdzą, że w odległości 4670 lat świetlnych odkryto rzadki układ siedmiu planet

Po przejrzeniu danych z teleskopu kosmicznego, który przestał działać w 2018 r., łowcy egzoplanet odkryli rzadki układ gwiazd składający się z siedmiu planet. Egzoplanety to planety krążące wokół gwiazd innych niż nasze Słońce.

Dowiedz się o Keplerze 385

Kepler 385, gwiazda mniej więcej wielkości Słońca, znajdująca się w gwiazdozbiorze Pelikana, odległa o około 4670 lat świetlnych, po raz pierwszy podejrzewano, że posiada planety w 2014 roku. Planety te pojawiły się w danych z kosmicznego teleskopu Keplera należącego do NASA.

Jednak nowa analiza potwierdziła istnienie siedmiu planet, wszystkie większe od Ziemi, ale mniejsze od Neptuna. Uważa się, że dwie planety najbliżej swojej gwiazdy macierzystej są skaliste i mogą mieć cienkie atmosfery.

Jednak według Reuters wszystkie siedem planet jest gorętszych niż jakakolwiek inna planeta w naszym Układzie Słonecznym NASA. Jest to pierwszy tego rodzaju układ wieloplanetarny.

Dokładna lista

„Stworzyliśmy najdokładniejszą jak dotąd listę kandydatów na planety Keplera i ich charakterystykę”. Powiedział Jack Lessauer, pracownik naukowy w Centrum Badawczym Ames NASA w Dolinie Krzemowej w Kalifornii i główny autor artykułu opublikowany W tym tygodniu w Dziennik nauk planetarnych. „Misja Keplera NASA odkryła większość znanych egzoplanet, a nowy katalog umożliwi astronomom lepsze poznanie ich właściwości”.

Dziedzictwo Keplera

Kosmiczny Teleskop Keplera obserwował prawie 200 000 gwiazd, aby obliczyć odsetek gwiazd w Drodze Mlecznej, które w swojej strefie zamieszkiwalnej mają planety wielkości Ziemi. W latach 2009–2018 misja odkryła 2662 egzoplanety, zanim problemy techniczne ją zakończyły. Naukowcy będą jednak korzystać z jego danych przez wiele lat.

NASA twierdzi, że poza Układem Słonecznym istnieje ponad 5500 potwierdzonych egzoplanet.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa Lub inne moje prace Tutaj.

READ  Jak astronauci świętują na orbicie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *