NASA rozszerza misję o innowacyjny helikopter, aby zbadać starożytną deltę na Marsie

NASA rozszerza misję o innowacyjny helikopter, aby zbadać starożytną deltę na Marsie

Helikopter Creativity został pierwotnie zaprojektowany do pierwszego kontrolowanego lotu na innej planecie, a następnie do lotu jeszcze cztery razy przed przejściem na emeryturę.

Helikopter właśnie zakończył 21. lot i niedługo zakończy cały rok operacji na Marsie. Co więcej, NASA Ogłoszony w tym tygodniu Przedłużyła operacje śmigłowca Mars do września.
Dowiedz się więcej o tej historii i nie tylko dzięki naszemu codziennemu biuletynowi The Blueprint: Zarejestruj się tutaj za darmo.

NASA rozszerza misje pomysłowości na Marsa

Podczas nadchodzących lotów helikopter będzie służył przede wszystkim jako powietrzny zwiadowca dla Pojazdu Wytrwałości, który bada starożytną deltę rzeki w kraterze Jezero w poszukiwaniu śladów dawnego życia kosmitów. To pierwszy raz, kiedy śmigłowiec Creativity przeleciał nad nierównym terenem, ponieważ przeleci nad klifami i skalistymi wychodniami starożytnych delt do 40 metrów nad powierzchnią Marsa.

„Ten nadchodzący lot będzie moim 22. wpisem w naszym rekordzie” – powiedział główny pilot Håvard Grip z JPL w oświadczeniu NASA. „Pamiętam, że myślałem, że kiedy to wszystko się zacznie, będziemy mieli szczęście, że będziemy mieli trzy eseje i będziemy mieli szczęście, że dostaniemy pięć. Teraz, przy obecnym tempie, będę potrzebować drugiej książki”.

Pomysłowość pomoże zespołowi zajmującemu się wytrwałością określić, przez który suchy kanał rzeczny łazik musi przebyć w drodze na szczyt delty. Helikopter wykona również zdjęcia, które pozwolą zespołowi zidentyfikować konkretne cele, którymi łazik może być zainteresowany dochodzeniem.

Kreatywność odgrywa teraz główną rolę dla NASA na Marsie

Creative Helicopter z eksperymentalnej maszyny latającej stał się istotną częścią misji NASA na Marsa. Amerykańska agencja kosmiczna twierdzi, że może również rozmieścić helikopter w celu zbadania potencjalnych obszarów lądowania w ramach programu Mars Resampling Program, który będzie zbierać uporczywe próbki skał i zwracać je na Ziemię do 2030 roku.

READ  Poszukiwanie grawitacji kwantowej

„Przez mniej niż rok nie wiedzieliśmy nawet, czy można polecieć na Marsa napędzanym i kontrolowanym samolotem” – wyjaśnił w oświadczeniu Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w NASA Science Mission Directorate. „Teraz z niecierpliwością czekamy na udział Ingenuity w drugiej wyprawie naukowej, aby wytrwać. Taka zmiana sposobu myślenia w tak krótkim czasie jest po prostu oszałamiająca i jest jedną z najbardziej historycznych w annałach eksploracji powietrza i kosmosu”.

Zespół Ingenuity przeprowadził aktualizacje oprogramowania, które pozwalają Ingenuity osiągać wyższe wysokości niż poprzednie maksimum 15 metrów nad powierzchnią Ziemi, a także osiągać wyższą prędkość lotu. Kolejny lot Ingenuity odbędzie się 19 marca, a helikopter przeleci 350 metrów w kierunku delty.

Misja Wytrwałość kilkakrotnie przeszła do historii, m.in Dostarcz niepodważalne dowody Krater Jezero był kiedyś ogromnym jeziorem. Wytrwałość przeniosła również kreatywność na Marsa, gdzie została zrealizowana Pierwszy kontrolowany lot na czerwonej planecie w kwietniu ubiegłego roku. Od tego czasu helikopter spędził w powietrzu łącznie 38 minut i zarejestrował łącznie 2,9 mili podróży.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *