NASA przedstawia statek kosmiczny, który ma przewieźć cztery osoby na Księżyc

NASA przedstawia statek kosmiczny, który ma przewieźć cztery osoby na Księżyc

To statek kosmiczny, który NASA wyśle ​​na Księżyc, zabierając czterech astronautów na orbitę naturalnego księżyca Ziemi po raz pierwszy od 1972 roku.

Statek kosmiczny Orion, który będzie używany w misji NASA Artemis 2 na orbicie Księżyca, przeszedł w zeszłym tygodniu inspekcje w budynku operacyjnym i inspekcyjnym nazwanym na cześć Neila A. Armstronga w Kennedy Space Center NASA na Florydzie.

Artemis 2 będzie 10-dniowym lotem testowym, którego start zaplanowano na wrzesień 2026 r. na rakiecie Space Launch System należącej do agencji. Według NASA będzie to pierwszy raz, kiedy astronauci wylecą w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety Space Launch System, która zapewnia ciąg o wartości ponad 2 milionów funtów.

Podstawowy etap

Zdjęcie głównego członu rakiety SLS o wysokości 212 stóp wykonano w ośrodku montażowym NASA Michoud Assembly Facility w Nowym Orleanie. opublikowany W zeszłym miesiącu. Zbiorniki paliwa na scenie mieszczą 733 000 galonów płynnego paliwa, które napędzają cztery silniki RS-25 umieszczone u podstawy sceny. Wkrótce będzie w drodze barką do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.

Misja Artemis 2 będzie kontynuacją etapu Artemis 1, który pod koniec 2022 roku wyleciał poza Księżyc, ale bez astronautów na pokładzie.

Zaćmienie Słońca

Misja Artemis 2 ma być pierwszą z trzech misji załogowych na Księżyc, podczas której przetestowane zostaną systemy podtrzymywania życia statku kosmicznego Orion z czterema astronautami na pokładzie.

Po wystrzeleniu z wyrzutni 39B w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego Orion dwukrotnie okrąży Ziemię, po czym wejdzie na orbitę wysoce eliptyczną. Około 24 godziny później załoga będzie świadkiem krótkiego zaćmienia Słońca w pobliżu Księżyca, po czym wystartuje w coś, co naukowcy zajmujący się rakietami nazywają zastrzykiem przezksiężycowym – manewr, który wysyła statek kosmiczny w niemożliwą do zatrzymania podróż na orbitę księżycową.

Żaden z czterech członków załogi Artemis 2 nie będzie mógł wylądować na Księżycu. Podobnie jak misja Apollo 8 w 1968 r. – kiedy ludzie po raz pierwszy opuścili orbitę okołoziemską – Artemis 2 będzie przelotem obok Księżyca. Jednak Orion przeleci także 7000 km poza niewidoczną stronę Księżyca.

Po powrocie na Ziemię Orion wyląduje na Oceanie Spokojnym.

Przygotowanie załogi

Test Oriona odbędzie się w tym samym tygodniu, co test NASA Ogłaszać Astronauta Andre Douglas jako członek rezerwy załogi Artemis 2 będzie trenował z czterema załogami wybranymi już do misji – Reedem Wisemanem, Victorem Gloverem i Christiną Koch z NASA oraz Jeremym Hansenem z Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Następczynią Hansena jest Jenny Gibbons.

Artemis 2 to sztandarowa misja programu Artemis 3, który ma być drugą misją załogową w ramach programu i pierwszym załogowym lądowaniem na Księżycu od czasu Apollo 17 w 1972 roku.

Chodzenie po księżycu

Podczas programu Artemis 3 dwóch astronautów wyląduje na powierzchni Księżyca na pokładzie lądownika SpaceX, a pojazd prawdopodobnie wyląduje w pobliżu krateru Shackletona w pobliżu południowego bieguna Księżyca. Nazwiska astronautów nie zostały jeszcze ogłoszone, ale NASA poinformowała, że ​​planuje wylądować na Księżycu pierwszą kobietą i pierwszą osobą kolorową.

W maju Douglas i inna astronautka NASA Kate Rubins przeprowadzili niedawno cztery eksperymenty Symulacja chodzenia po Księżycu Podczas lotu Artemidy 3 na przypominające księżyc pole wulkaniczne San Francisco w północnej Arizonie.

Misje Artemis mają być realizowane co roku po 2030 r., zaplanowano także misje Artemis 5, 6, 7 lub 8, których zadaniem będzie wyniesienie astronautów na powierzchnię Księżyca.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Rząd Australii Południowej przeznacza 20 milionów dolarów na nowy australijski park kosmiczny

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *