Morgan Rielly mówi o odwołaniu wzajemnym i zawieszeniu – Sportsnet.ca

Morgan Rielly mówi o odwołaniu wzajemnym i zawieszeniu – Sportsnet.ca

TEMPE, Arizona – Czas chłodzi nerwy.

Kiedy Morgan Rielly w końcu skierował swoją kontrolę do szefa Ridleya Gregga, w związku z jego zawieszeniem na pięć meczów i nieudaną apelacją do komisarza NHL Gary'ego Bettmana, minęło 11 dni od incydentu.

Rozdzierające opinie i internetowe spory na temat usprawiedliwienia brutalnego odwetu w celu trafienia idealnego strzału w pustą siatkę, czyli hokejowa wersja polegająca na przewróceniu innego zawodnika (skoczka) i zrobieniu tego za pstryknięcie palcem, w większości odeszły w niepamięć.

Nie było zatem zaskoczeniem, że w środę, gdy obrońca nr 1 drużyny Toronto Maple Leafs przemawiał przed szatnią gości Mollette Arena, Rielly był spokojny i wyważony, gdy omawiał gorącą reakcję, która przyniosła mu pierwszy raz wezwanie na matę od działu bezpieczeństwa zawodników Before ligi.

To było po prostu reakcyjne. Poczułem, że chcę się do czegoś odnieść. Najwyraźniej odwrócił się ode mnie. „Nie planowano tego zrobić w ten sposób” – powiedział Reilly. „To była okazja, żeby się czegoś nauczyć i trochę rozwinąć”.

Rielly jest wdzięczny, że środowy mecz Toronto przeciwko Coyotes będzie jego ostatnim meczem na odległość. Wspiera go wsparcie, jakie otrzymał od organizacji podczas tego procesu; Zarówno GM Brad Treliving, jak i prezydent Brendan Shanahan polecieli z Rileyem do Nowego Jorku, aby omówić jego sprawę w piątek. Jest wdzięczny za wsparcie i zrozumienie, jakie otrzymał od byłych i obecnych kolegów z drużyny podczas odbywania swojej służby. Uważa, że ​​grupa grała bez niego „świetnie”.

Nie może się też doczekać powrotu do pracy w Las Vegas w czwartek i nie jest zbytnio zainteresowany powracaniem do przeszłości.

„W tym momencie jest to już poza twoją kontrolą” – Rielly powiedział o zakazie. „Odwołaliśmy się i to wszystko, co możesz zrobić. Oczywiście próbowaliśmy to usunąć, ponieważ chciałem wrócić na lód, ale liga podjęła decyzję i trzeba z tym żyć. „

READ  Siakam zdobywa 24 punkty, Pacers pokonuje Pelicans i otwiera serię u siebie

W decyzji Bettmana o podtrzymaniu zawieszenia jego wydziału na pięć meczów komisarz napisał, że strzał Gregga był „całkowicie nieistotny” dla procesu sprawdzania Reilly'ego.

„Nie przekonałem ich do niczego” – powiedział Reilly.

Chociaż co najmniej dwóch jego kolegów z drużyny uważa, że ​​frustracja spowodowana marną porażką Toronto 5:3 z perspektywą Senatorów na loterię przyczyniła się do nietypowej reakcji Rielly'ego, sam Rielly twierdzi, że sprawdzenie krzyżowe nie ma nic wspólnego z problemem z kimkolwiek w Senatorach ani w Parlamencie . Wynik gry.

Auston Matthews mówi, że klub jest „oczywiście nieco rozczarowany”, że Rielly nie był w stanie usunąć meczu z pierwotnego zakazu. Powiedziano nam, że temat nie jest głównym tematem rozmów w szatni teraz, gdy klub przegrał 4:0 pod nieobecność Reilly'ego, a zaproszenie Batemana jest ostateczne.

„Ostatecznie jest to poza naszą kontrolą” – powiedział Matthews. „Będziemy dalej o niego walczyć. Gdy tylko będzie mógł wrócić jutro, będzie gotowy do gry. Będzie podekscytowany powrotem do naszego składu i będzie wielkim to wzmocnienie także dla nas — właśnie ze względu na to, kim jest, typ osoby, typ gracza i znaczenie, jakie ma dla tego zespołu” – powiedział. To, co robi, jednoczy jego zespół.

[brightcove videoID=6347342175112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Chociaż jest to kosztowne dla konta bankowego Rielly'ego i jego przedstawiciela w DoPS, pocieszeniem dla Leafs jest to, że wzrosła głębokość defensywy, a ich najczęściej używany rolkarz odpoczął.

Co więcej, emocjonalna reakcja gracza odbiła się echem na jego kolegach z drużyny.

„Myślę, że to jest sposób [Greig] „Chciałem wysłać wiadomość i cieszę się, że Reilly odpowiedział” – powiedział Nick Robertson. „Myślę, że byliśmy trochę zdenerwowani. Nie byliśmy zadowoleni z tego scenariusza.

„Zdecydowanie jest facetem, któremu zależy. Jest tu najdłużej. Dobrze widzieć chłopaków okazujących takie emocje. Wiesz, to pokazuje, że mu zależy”.

READ  Ohtani okrada jego dom, gdy Anioły przedłużają passę Jankesów do czterech

„Jest także wielkim liderem w szatni. Podobnie jak ja w zeszłym sezonie, bronił mnie, gdy dobrze zostałem uderzony. I walczył. Mimo swojego talentu jest więc skłonny poświęcić swój zwykły styl umiejętności. On tam wejdzie i będzie bronił chłopaków. Nie zrobił tego. Nie chodziło tylko o to, że szalał na tym punkcie. [Greig] Zrobiłem. Bronił naszej drużyny. To jest coś, co robi lider.

„Pomocnym czynnikiem jest świadomość, że mu zależy najbardziej. Jest chętny do robienia takich rzeczy”.

Rielly powróci przeciwko Vegas w czwartek i Colorado w sobotę, dwóm ostatnim mistrzom Pucharu Stanleya.

„Wróciłem do właściwego składu przeciwko kilku dobrym drużynom” – powiedział Rielly. „Ale zespół grał świetnie w ostatnich czterech meczach. Dlatego dla mnie ważne jest, aby wrócić, móc dobrze grać i pomóc drużynie.

Pojedyncze timery: Noah Gregor, który w poniedziałek po raz pierwszy w roli Leafa był zdrowy, wraca na czwartą linię. Ryan Reeves wypada z gry… Ilya Samsonov rozpocznie mecz i odniesie swoje piąte zwycięstwo z rzędu…. Joseph Wall (skręcenie kostki) został wypożyczony do drużyny Marlies na okres przygotowawczy. Będzie trenował w klubie AHL i powinien pojawić się na farmie w ten weekend, gdy będzie zbliżał się powrót do NHL…. Keefe podtrzymuje stanowisko Johna Tavaresa i Williama Nylandera w różnych kwestiach, mimo że nie podoba mu się wygląd poniedziałkowej wygranej…. William Lagesson (górna część tułowia) wrócił do treningów po lekkiej kontuzji w sobotę, ale nie oczekuje się, że zagra.

Synagoga – Matthews – Marner

Bertuzzi – Domi – Nylander

McMahon – Tavares – Robertson

Holmberg-Kampf-Gregor

Brody – Liljegren

Benoit-Makabi

Al-Rifai – Lajoi

Samsonow

Jonesa

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *