Morderstwo muzułmańskich mężczyzn w Albuquerque: co do tej pory wiadomo

Morderstwo muzułmańskich mężczyzn w Albuquerque: co do tej pory wiadomo

Po zastrzeleniu z zasadzki trzech muzułmanów i niedawnym zabiciu czwartego w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, muzułmańska społeczność miasta jest podenerwowana i przerażona.

Wśród ofiar jest fala strzelanin, które według policji mogą być związane z ukochanym robotnikiem miejskim z aspiracjami politycznymi w przyszłości i dumnym nowym Amerykaninem.

Chociaż zabójstwa Muhammada Ahmadiego, Muhammada Afzala Hussaina, Aftaba Hussaina i Naima Hussaina miały wyraźne podobieństwa: według policji w Albuquerque wszyscy byli muzułmanami z Azji Południowej.

The Trzy morderstwa ostatnio Stało się to w ciągu dwóch tygodni, gdy lokalne i krajowe grupy islamistów ostrzegały mieszkańców, aby byli czujni. Zwrócili również uwagę na nierozwiązane morderstwo od listopada 2021 r.

Oto, co wiemy o utraconych życiach. CNN będzie nadal aktualizować tę historię o więcej szczegółów, gdy się o tym dowiemy:

Muhammed Zahir Ahmadi 62

Według CNN Mohammad Ahmadi został zastrzelony przed firmą, którą on i jego brat prowadzili razem w listopadzie 2021 roku. żaluzje.

Policja powiedziała, że ​​Ahmadi pochodzi z Afganistanu.

Muhammed Afzal Hussain 27

Muhammad Imtiaz Hussain od prawie pięciu lat mieszka ze swoim bratem Muhammedem Afzalem Hussainem w tym samym apartamentowcu i nigdy nie miał żadnych problemów.

Bracia przyjeżdżali do Stanów Zjednoczonych na wizach studenckich, studiowali na Uniwersytecie Nowego Meksyku i często wcześnie rano lub późno w nocy szli do biblioteki uniwersyteckiej, nie obawiając się o swoje bezpieczeństwo — aż do teraz.

Imtiaz Hussain powiedział, że Afzal Hussain został zastrzelony i znaleziony na chodniku 1 sierpnia, z twarzą oszpeconą od ran postrzałowych.

„To nie jest przypadkowe zabójstwo”, powiedział Imtiaz Hussain, który sam musiał być świadkiem ran swojego brata. „To najbardziej zmotywowana i bezwzględna nienawiść”.

Afzal Hussain był kochany przez wszystkich i był przywódcą studenckim, który był entuzjastycznie nastawiony do przyszłości w polityce, gdy tylko otrzymał obywatelstwo amerykańskie.

READ  Białoruś przenosi siły specjalne do granicy z Ukrainą

„Bardzo się boimy” – powiedział Imtiaz Hussain. Życie w tym miejscu jest bardzo bolesne.

Hussain pracował w zespole planowania dla miasta Española. Studiował prawo i zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Punjab w Pakistanie, zanim uzyskał tytuł magistra i licencjata w zakresie planowania społecznego i regionalnego na Uniwersytecie Nowego Meksyku, jak wynika z komunikatu prasowego burmistrza Hiszpanii Johna Ramona Vigila.

„Mohamed był życzliwy, uprzejmy i szybko się śmiał” – powiedział Vigil w komunikacie prasowym w zeszłą środę. „Był bardzo szanowany i kochany przez swoich współpracowników i członków społeczności”.

Naima Husajna, 25

25-letni Naim Hussain był obywatelem USA niecały miesiąc temu, kiedy stał się ostatnią ofiarą strzelaniny znalezioną przez funkcjonariuszy policji w Albuquerque tuż przed północą w piątek.

Jego szwagier, Ehsan Chahalmi Hussain, przedstawił Hussaina w CNN w niedzielę i powiedział, że wyemigrował jako uchodźca z Pakistanu w 2016 roku – aby uniknąć prześladowań jako szyicki muzułmanin.

„Miał wiele marzeń i niektóre z nich osiągnął” – powiedział Chahalmi. „Inni zostali mu przycięci za ten haniebny czyn.”

Na kilka godzin przed śmiercią Hussein uczestniczył w pogrzebach dwóch niedawnych ofiar i wyraził zaniepokojenie strzelaniną, powiedział Tahir Guba, rzecznik Islamskiego Centrum Nowego Meksyku.

Według Shahlamiego Hussain przez kilka lat pracował jako kierowca ciężarówki w Albuquerque, z czego był bardzo dumny.

„W tamtym czasie nie był nawet obywatelem, ale mówił: „To jest nasz kraj, ci ludzie potrzebują nas bardziej niż kiedykolwiek” – powiedział Chahalmi – „więc prowadził dodatkowe zmiany, aby utrzymać porządek”.

Po uzyskaniu obywatelstwa USA Hussain otworzył własną firmę przewozową, planował sprowadzić żonę z Pakistanu i był zainteresowany kupnem nieruchomości w Wirginii, jak mówi Shahlami.

„Był najbardziej hojną, miłą, ofiarną, cierpliwą i pokorną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem” – powiedział. – Ciężko pracował.

Chahalmi powiedział, że Hussain nie tylko pracował na swoje utrzymanie – dzielił się swoimi zarobkami z rodziną w domu.

READ  Urzędnicy powiedzieli, że Ukraina zbombardowała Makievkę, uderzając w kwaterę główną wojska

Juba powiedział, że po piątkowym pogrzebie Hussain wziął udział w obiedzie w meczecie i podszedł do niego, by zapytać, czy ma więcej informacji na temat strzelaniny.

„Myśleliśmy (Islamskie Centrum Nowego Meksyku) po pogrzebie tych dwóch młodych mężczyzn (w piątek), że będziemy mieli przerwę w pracy i pozwolimy organom ścigania zbadać sprawę” – powiedział Gauba. „Obudź się w sobotę rano przed jego śmiercią (Naim Hussein), cała społeczność czuje się bezradna. Jest dużo strachu”.

Według Guby w piątki około 700 do 800 muzułmanów udaje się do Islamskiego Centrum Nowego Meksyku, największego meczetu w Albuquerque, założonego w połowie lat 70. XX wieku.

Aftab Husajn 41

Policja powiedziała, że ​​Aftab Hussain był muzułmaninem z Pakistanu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *