Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni – Suma generalna

Międzynarodowa klasa 29er 9 lipca o 05:40 BST
1-8 lipca 2024 r

Mistrzostwa Europy 29er 2024 w Gdyni

Wręczenie nagród Mistrzostw Europy 29er 2024 w Gdyni © Międzynarodowa Klasa 29er


W poniedziałek zakończyły się Mistrzostwa Europy 29er organizowane w ramach 25. Gdynia Sailing Days. Wzięło w nim udział 138 drużyn z 25 krajów. Polskie drużyny zdominowały mistrzostwa, zdobywając cztery z sześciu złotych medali.

Począwszy od środy, każdego dnia odbywały się trzy regaty przy fantastycznych wiatrach, zmiennych i trudnych warunkach, testując żeglarzy z całego świata. Ostatniego dnia, w poniedziałek 8 lipca, wiatr był bardzo słaby i nie odbyły się żadne wyścigi, co oznacza, że ​​polskie zespoły cieszyły się ze zwycięstw we flocie.

Polska drużyna Ewy Lewandowskiej i Krzysztofa Królika została mistrzami Europy w kategorii mieszanej oraz zwycięzcami klasyfikacji generalnej mistrzostw. W kategorii mężczyzn i mężczyzn U-17 zwyciężyli Bartosz Żmudziński i August Sobczak, a w kategorii kobiet zwyciężyły Alicja Tutkowska i Alicja Dampc.

W kategorii mieszanej do lat 17 zwyciężyła czeska drużyna Karoliny Lojkovej i Petra Belnara, a w kategorii kobiet do lat 17 zwyciężyła niemiecka drużyna Adele Huebner i Kathariny Frick.

Brytyjscy żeglarze Finian Morris i Charlie Gran zostali wicemistrzami Europy w kategorii mężczyzn i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwszą trójkę uzupełnili ich rodacy James Crossley i Sam Webb.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pozycji, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmieniające się i trudne warunki, jakie tu napotkaliśmy, rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie i daliśmy z siebie wszystko. Mając to na uwadze, wyjeżdżamy z Gdyni zadowoleni” – powiedział Finian Morris. Charlie Gran.

W kategorii mieszanej drugie miejsce zajęła szwedzka drużyna w składzie Esther Lagerstrand i Melker Bondgers, a trzecie ich rodacy Selma Hart i Lucas Wolfgang.

W kategorii mężczyzn. W kategorii do lat 17 drugie miejsce zajęła francuska drużyna Alexandre Mostiniego i Raphaela Alaina, a trzecie miejsce zajęła niemiecka drużyna Lucasa i Moritza Hammów. W kategorii kobiet brytyjscy żeglarze Annabelle Vines i Amelie Hiscox zdobyli srebro, a fińskie żeglarze Una Heinila i Silja-Sophie Laukkanen zajęły trzecie miejsce. W kategorii mieszanej Francuzi Clemens Faurel i Ferdinand Guillemot zajęli drugie miejsce, przed Polkami Anilą Frackowiak i Igorem Pychotą.

READ  Flydubai rozszerza swoją siatkę połączeń w Polsce do trzech kierunków

Mistrzostwa Europy w 29erach odbyły się we wspaniałej atmosferze i warunkach. Wyczynowa międzynarodowa klasa 29er jest uważana za ważny krok w kierunku żeglarstwa olimpijskiego, oferując światowej klasy wyścigi na wodzie i silną społeczność na lądzie. Dzięki urzędom odpowiedzialnym za wyścig z Wielkiej Brytanii, Polski, TUN, GER, NOR i CZE uczestniczącym w programie Eurosaf zespołom wyścigowym udało się ukończyć 15 z 18 zaplanowanych wyścigów. Rywalizacja była zacięta, a stawka tak wysoka, jak powinna – a flota awansuje teraz na prestiżowe Mistrzostwa Świata Młodzieży w Żeglarstwie nad jeziorem Garda, a następnie na Mistrzostwa Świata 29er w Aarhus w Danii, które będą największymi mistrzostwami w historii. Rekord mistrzostw międzynarodowej floty 29er z dotychczasową liczbą 248 zgłoszeń.

Dowiedz się więcej na 29ereuropeans.org

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *