Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 8 • Remis na żywo

Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 8 • Remis na żywo

W poniedziałek zakończyły się Mistrzostwa Europy 29er organizowane w ramach 25. Gdynia Sailing Days. Wzięło w nim udział 138 drużyn z 25 krajów. Polskie drużyny zdominowały mistrzostwa, zdobywając cztery z sześciu złotych medali.

Od środy trzy wyścigi każdego dnia wystawiały żeglarzy z całego świata na próbę przy fantastycznym wietrze, zmiennych i trudnych warunkach. Ostatniego dnia, w poniedziałek 8 lipca, wiatr był bardzo słaby i nie odbyły się żadne wyścigi, co oznacza, że ​​polskie zespoły cieszyły się ze zwycięstw we flocie.

Polska drużyna Ewy Lewandowskiej i Krzysztofa Królika została mistrzami Europy w kategorii mieszanej oraz zwycięzcami klasyfikacji generalnej mistrzostw. W kategorii kobiet i mężczyzn do lat 17 zwyciężyli Bartosz Żmudziński i August Sobczak, natomiast w kategorii kobiet zwyciężyły Alicja Tutkowska i Alicja Dampc.

W kategorii mieszanej do lat 17 zwyciężyła czeska drużyna Karoliny Lojkovej i Petra Belnara, a w kategorii kobiet do lat 17 zwyciężyła niemiecka drużyna Adele Huebner i Kathariny Frick.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

Brytyjscy żeglarze Finian Morris i Charlie Gran zostali wicemistrzami Europy w kategorii mężczyzn i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwszą trójkę uzupełnili ich rodacy James Crossley i Sam Webb.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pozycji, szczególnie biorąc pod uwagę zmieniające się i trudne warunki, jakie tu napotkaliśmy. Rywalizacja była na naprawdę wysokim poziomie i daliśmy z siebie wszystko. Mając to na uwadze, wyjeżdżamy z Gdyni zadowoleni” – powiedział Finian Morris i Charlie Gran.

W kategorii mieszanej drugie miejsce zajęła szwedzka drużyna w składzie Esther Lagerstrand i Melker Bondgers, a trzecie ich rodacy Selma Hart i Lucas Wolfgang.

W kategorii mężczyzn. W kategorii do lat 17 drugie miejsce zajęła francuska drużyna Alexandre Mostiniego i Raphaela Alaina, a trzecie miejsce zajęła niemiecka drużyna Lucasa i Moritza Hammów. W kategorii kobiet brytyjscy żeglarze Annabelle Vines i Amelie Hiscox zdobyli srebro, a fińskie żeglarze Una Heinila i Silja-Sophie Laukkanen zajęły trzecie miejsce. W kategorii mieszanej drugie miejsce zajęła francuska drużyna Clemence Favrel i Ferdinand Guillemot, przed polską drużyną Anilą Frokowiak i Igorem Piechotą.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

Mistrzostwa Europy w 29erach odbyły się we wspaniałej atmosferze i warunkach. Wyczynowa międzynarodowa klasa 29er jest uważana za ważny krok w kierunku żeglarstwa olimpijskiego, oferując światowej klasy wyścigi na wodzie i silną społeczność na lądzie. Dzięki urzędom odpowiedzialnym za wyścig z Wielkiej Brytanii, Polski, TUN, GER, NOR i CZE uczestniczącym w programie Eurosaf zespołom wyścigowym udało się ukończyć 15 z 18 zaplanowanych wyścigów. Rywalizacja była zacięta, a stawka taka, jaka powinna być – a flota awansuje teraz na prestiżowe Mistrzostwa Świata Młodzieży w Żeglarstwie w przyszłym tygodniu w jeziorze Garda, a następnie na Mistrzostwa Świata 29er w Aarhus w Danii, które będą największymi w historii . Rekord mistrzostw międzynarodowej floty 29er z dotychczasową liczbą 248 zgłoszeń.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska Najnowsze: Polska dostarcza czołgi do Kijowa w pierwszą rocznicę inwazji

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *