Minister Zdrowia: Średnia dokładność testu spadła do 12,3%.

Średnia dokładność testu spadła do 12,3 proc. – Poniżej najniższego poziomu od drugiej fali epidemii koronawirusa w styczniu i lutym – powiedział w niedzielę minister zdrowia Adam Nidzilsky.

W swoim poście na Twitterze szef resortu zdrowia opublikował wykres przedstawiający odsetek pozytywnych testów w stosunku do wszystkich testów wykonanych w poszczególnych miesiącach.

„Średnia dokładność testu spadła do 12,3 procent – najniższego poziomu od drugiej fali w styczniu / lutym” – zauważył Nidgeilsky.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w niedzielę, że ostatniego dnia wykonano 43 353 testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 19 776 testów antygenowych. Ponad 4,6 tys. Nowe przypadki infekcji wirusem koronowym. 144 pacjentów zmarło.

Od momentu wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce, tj. Od 4 marca 2020 r., Zdiagnozowano 2803233 osób, z których 68 068 zmarło.

READ  Polska zniesie prace domowe dla uczniów szkół podstawowych

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *