Mike Pence płacze na Donalda Trumpa podczas inauguracji kampanii w 2024 roku

Mike Pence płacze na Donalda Trumpa podczas inauguracji kampanii w 2024 roku
  • Sarah Smith, redaktor z Ameryki Północnej i Max Matza
  • wiadomości BBC

wyjaśnij wideo,

Obejrzyj: Mike Pence patrzy na Trumpa podczas inauguracji kampanii w 2024 roku

Były wiceprezydent USA Mike Pence wyraził największą jak dotąd dezaprobatę dla Donalda Trumpa podczas przemówienia rozpoczynającego jego kampanię w 2024 roku.

Republikanin oskarżył Trumpa o niewierność amerykańskiej konstytucji i porzucenie konserwatywnych wartości.

Były gubernator Indiany i kongresman oficjalnie rozpoczął swoją kampanię w Białym Domu w środę.

Posunięcie to stawia go przeciwko swojemu dwukrotnemu partnerowi, pod którym służył w Białym Domu w latach 2017-21.

W przemówieniu wygłoszonym w Ankeny w stanie Iowa Pence argumentował, że Trump zachęcał tłumy, które zaatakowały Kapitol Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r., i błędnie zapewnił, że Pence ma moc unieważnienia wyniku wyborów.

„Ale naród amerykański zasługuje na to, aby wiedzieć, że tego dnia prezydent Trump zażądał również, abym wybrał między nim a konstytucją” – powiedział.

„Teraz elektorat stanie przed tym samym wyborem: wybrałem Konstytucję i zawsze będę”.

Dodał, że działania pana Trumpa z 6 stycznia powinny uniemożliwić mu powrót do władzy.

„Wierzę, że każdy, kto stawia siebie ponad Konstytucją, nigdy nie powinien być prezydentem Stanów Zjednoczonych” – powiedział.

„A ktokolwiek poprosi kogokolwiek innego o umieszczenie ich w Konstytucji, nigdy więcej nie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych”.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

64-letni Pence również strzelał do demokratycznego prezydenta Joe Bidena, argumentując, że ani on, ani pan Trump nie są jak przeciętni Amerykanie, którzy wiedzą, jak „traktować się nawzajem z życzliwością i szacunkiem, nawet jeśli się nie zgadzamy”.

Wiele z jego przemówień koncentrowało się na jego różnicach z panem Trumpem, ale celował także w innego republikańskiego pretendenta w 2024 r., gubernatora Florydy, Rona DeSantisa.

„Donald Trump i inni ubiegający się o prezydenturę odejdą od naszej tradycyjnej roli na arenie światowej” – powiedział.

Pence był jednym z ośmiu republikańskich kandydatów na prezydenta, którzy wzięli udział w zbiórce pieniędzy w Iowa State Fairgrounds, znanej jako The Roast and Ride, w zeszły weekend.

Przyjechał Harleyem-Davidsonem z kilkuset innymi motocyklistami, którzy jechali w przyczepie kempingowej, zbierając pieniądze dla weteranów armii. Ale to nie wystarczyło, aby wzbudzić wiele emocji wokół jego kandydatury.

Energiczny Ron DeSantis spotkał się z najbardziej entuzjastyczną reakcją za obietnicę „walki z przebudzeniem”, gdziekolwiek je znajdzie.

Dla porównania, retoryka Pence’a była płaska i nijaka, być może wyjaśniając, dlaczego były wiceprezydent, lepiej znany z narodowego nazwiska, tak źle wypada w sondażach.

Według ankiety Reuters/Ipsos z zeszłego miesiąca, Pence ankietuje na poziomie 5%, w porównaniu do 44% dla Trumpa.

Todd Wilson, były wyborca ​​Trumpa, powiedział, że czuje, że Pence „musi być trochę silniejszy”.

Pokora kandydata była plusem, powiedział: „Ale myślę, że jeśli masz zostać prezydentem, musisz mieć trochę buldoga. Więc szukam tego od grosza”.

Republikańska arena kandydatury 2024 robi się zatłoczona.

We wtorek były gubernator stanu New Jersey, Chris Christie, złożył ofertę. Gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum również ogłosił w środę, że bierze udział w wyścigu.

co się działo później?

  • Kandydaci ubiegający się o nominację Republikanów rozpoczną kampanię wyborczą i rozpoczną serię telewizyjnych debat w nadchodzących miesiącach
  • Wybory w każdym stanie – zwane prawyborami – rozpoczną się w lutym przyszłego roku
  • Osoba z największym poparciem na konwencji republikanów zostanie koronowana latem 2024 roku
  • Prawdopodobnie zmierzy się ze zwycięzcą nominacji Demokratów, Joe Bidenem, w wyborach powszechnych w listopadzie 2024 roku
wyjaśnij wideo,

Jak Mike Pence stał się złoczyńcą w świecie Trumpa

Pence był postrzegany jako niezachwianie lojalny kandydat na kandydata Trumpa przez większość jego czterech lat urzędowania.

Ale zdystansował się od zamieszek w Kapitolu USA.

Pan Trump naciskał na Pence’a, by obalił zwycięstwo wyborcze Joe Bidena, kiedy przewodniczył certyfikacji wyników w Kongresie i upomniał go za brak „odwagi”, gdy odmówił.

Słychać było, jak niektórzy uczestnicy zamieszek skandowali „Powiesić Mike Pence”, gdy szturmowali sale Kongresu, a wielu lojalistów Trumpa uważa go za zdrajcę.

READ  Ukraina twierdzi, że Rosjanie ponoszą „znaczne straty”, próbując posuwać się na zachód

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *