Mężczyzna noszący chip mózgowy Neuralink Elona Muska tweetuje X „tylko myślę”

Mężczyzna noszący chip mózgowy Neuralink Elona Muska tweetuje X „tylko myślę”

Wcześniej Neuralink transmitował na żywo aktualizację, w której widziano go grającego w szachy online, używając umysłu

Noland Arbaugh, pierwszy na świecie pacjent z Neuralink, przeszedł do historii, tweetując na X (dawniej Twitter): „Tylko myśląc”. 29-letni Arbault, cierpiący na porażenie czterokończynowe, stał się pierwszą osobą, która wysłała tweeta, używając wyłącznie swoich myśli, korzystając z elektronicznego implantu NeuralInk.

„Twitter zbanował mnie, bo myślał, że jestem botem, a @X i @elonmusk przyciągnęły mnie z powrotem, bo nim jestem” – zażartował Arbo.

Zobacz post tutaj:

Elon Musk odpowiedział na tweet pana Arbauda, ​​nazywając go „pierwszym postem, jaki kiedykolwiek powstał za pomocą myśli przy użyciu telepatii Neuralink!”

Wcześniej Neuralink Corp. Aktualizacja na żywo pokazuje, jak Arbo gra w gry wideo i szachy online, używając swojego umysłu. Podczas transmisji na żywo pan Arbaud poruszał kursorem na komputerze bez użycia żadnych fizycznych narzędzi. Wyjaśnił, że po prostu wyobraża sobie, że kursor porusza się tam, gdzie chce, i tak się dzieje.

„Przestałem grać w tę grę” – powiedział, odnosząc się do Civilization VI. „Wszyscy (Neuralink) dali mi możliwość zrobienia tego jeszcze raz i grałem bez przerwy przez 8 godzin”.

29-letni Arbault powiedział, że osiem lat temu doznał urazu rdzenia kręgowego w wyniku „wypadku podczas dziwacznego nurkowania”. Pracował jako opiekun na letnim obozie dla dzieci, kiedy w 2016 r. uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego. Powiedział również, że został wypisany ze szpitala dzień po styczniowym zabiegu Neuralink, który przebiegł pomyślnie. Dodał, że „jest jeszcze wiele do zrobienia”, aby ulepszyć technologię.

READ  Pinarello wprowadza na rynek długodystansowy rower szosowy Dogma X

Neuralink to start-up zajmujący się technologią mózgową założony przez Elona Muska. Jego implant pozwala pacjentowi używać myśli do kontrolowania komputera. Musk powiedział, że firma rozpocznie współpracę z pacjentami z poważnymi ograniczeniami fizycznymi, takimi jak dysfunkcja rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym lub porażenie czterokończynowe.

Celem firmy jest połączenie ludzkich mózgów z komputerami, aby pomóc w leczeniu złożonych schorzeń neurologicznych.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *