Masowa operacja FBI w Stanach Zjednoczonych. Zwolniono 33 dzieci

Ogromna operacja z udziałem FBI i policji doprowadziła do znalezienia 33 dzieci, które wcześniej zgłoszono jako zaginione w Los Angeles. Wielu z nich padło ofiarą wykorzystywania seksualnego.

W wyniku operacji, która rozpoczęła się 11 stycznia, Uratowano 33 dzieci, w tym 8 wykorzystanych seksualnie. Uważano je za „zaginione dzieci bezbronne”.

To tragiczne wydarzenie uwydatnia wyzwania, przed którymi stoją dzieci i stara się uniemożliwić organom ścigania powrót do ich fatalnej sytuacji. Niektóre dzieci mogą nie identyfikować się jako ofiary handlu ludźmi lub mogą nie zdawać sobie sprawy, że są ofiarami handlu ludźmi

– Ocenione przez FBI.

Według NBC News Dwoje dzieci trafiło wcześniej do gangów zajmujących się porwaniami seksualnymi. Niektóre ofiary wracają same lub są do tego zmuszane siłą lub groźbą.

Niektóre ze znalezionych dzieci aresztowano za przestępstwa, takie jak naruszenie nadzoru sądowego lub rabunek. Jeden został uprowadzony przez rodzica pozbawionego praw rodzicielskich.

Jeden aresztowany w sprawie handlu ludźmi:

Handel ludźmi to powszechne przestępstwo, które zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci (…) Możemy zapewnić im lepszą przyszłość tylko dzięki współpracy ich rodziców lub opiekunów w egzekwowaniu prawa.

– nalegał szef policji Los Angeles, Michael Moore.

Śledczy federalni współpracowali z Departamentem Policji Los Angeles, Departamentem Szeryfa Hrabstwa Los Angeles i kilkoma organami ścigania w Kansas, Oklahomie i Arizonie.

READ  Profesor. Gembala: Rozumiem powstanie kobiet w związku z protestami po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *