Marek Belka opowiada o życiu i dochodach emeryta

Na antenie „iawiat się chwieje” na antenie TOK FM Marek Belka opowiadał o swoich finansach. W rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim przyznał, że obecnie w karierze posła do Parlamentu Europejskiego zarabia więcej. Dodał, że Parlament Europejski zezwolił Echo Polka na dalsze pełnienie funkcji członka zarządu Properties.

Groskorsk zapytał Srokzyaski Belkę, że jest „niesławnie bogaty” jak na polskie warunki. Poseł odpowiedział: „Nie jest cynicznym bogaczem w tym sensie, że nie może kupować inwestycji, których dokonują bogaci, ale zarabia obrzydliwie, gdy przychodzi zapłata”.

Marek Belka Podkreślił, że jego zarobki nie są tajemnicą, ponieważ był na liście w momencie ujawnienia informacji o najlepiej zarabiających posłach do PE. Jednak, jak sam mówi – nie chce być oszołomiony dokładnymi liczbami. Powiedział szczerze, że zarabia „trochę mniej i mniej niż 100 000 zł miesięcznie”.

– Nie są to kwoty, na które można nabyć grunty i nieruchomości. Prowadzę dobre życie bardzo zapracowanego emeryta – powiedział w wywiadzie dla TOK FM.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Źródło: TOK FM

(w W)

READ  Innowacyjne startupy, nowe technologie zmieniają rolnictwo w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *