Manopolska. Stypendia dla zdolnych uczniów? Ocenianie religii jako dodatkowe kryterium

Stypendia przyznawane w ramach „Regionalnego Programu Stypendialnego” przedstawiają się następująco: 4000 zł Całkowity Student 5 000 zł dla uczniów klas ósmych i 6 000 zł dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych – darowizny malopolska.pl. Pieniądze te mogą zarobić osoby, które samodzielnie prowadzą działalność naukową, artystyczną, sportową lub społeczną. Oprócz powyższego wymagana jest również wysoka średnia ocen z certyfikatów szkolnych.

Obejrzyj wideo
Kidawa-Bioska o wyprowadzaniu religii ze szkół i funduszy kościelnych

Konkurs dostał gospodarza i zmienił nazwę

Co roku ustalane są nowe zasady Program stypendialny. W tym roku otrzymał gospodarza – Jana Pawła IINazwa „Manopolski Stypendium św. Jana Bawa II ”, o której zadecydowali radni podczas sesji w poniedziałek (26 kwietnia).

Okręg Sezmik Maszopolski na wniosek marszałka założył ul. Jan Paweł II Małopolski jest patronem Polski. 18 maja ubiegłego roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Polski, ale przede wszystkim wielkiego Mabolana – przypomniała podczas sesji Marta Małek-Lek z Monopolskiej Rady Wojewódzkiej. Jak dodał: „Trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek inny mógł być gospodarzem Monopolskiego Programu Stypendialnego”.

Rhyssard Terlecki: Będzie dyscyplina w głosowaniu w Funduszu Odbudowy

Nowy patron i nowe zasady – Religia jest dodatkowym kryterium

Radni zdecydowali również o zmianie zasad przyznawania stypendiów poprzez powołanie nowego sponsora programu. Warunkiem jego uzyskania powinno być obecnie przynajmniej dobre zachowanie (co jest wzorowe, jeśli chodzi o stypendia na działalność społeczną). Ocena z zostanie również uwzględniona w średniej ocenie ReligiaTo ulubiony przedmiot. Oznacza to, że brak standardu, zgodnie z którym student nie uczęszcza na kurs, automatycznie obniży średnią.

Według niej „Vyborga Kraków”, Z radnym Wojciechem Kosakiem BSL Podczas sesji powinien zaznaczyć, że ze względu na nowe zasady, utalentowani studenci ateiści zostaną wykluczeni. Jednak Marta Malek-Lek powiedziała, że ​​polityk się mylił. Ocena religii może zostać zmieniona poprzez ocenę etyki.

READ  Urzędnicy amerykańscy i polscy wciąż dyskutują o możliwym porozumieniu z odrzutowcami, ale bariery logistyczne pozostają

Gazeta Krakowska, lokalny dziennik wydawany przez Polskę PressRabaty w Wydawnictwie Polka. Redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” został zwolniony

Gazeta odniosła się do tego zagadnienia jako do lekcji Etyka Nie. Szkoły. Aby je uporządkować, potrzebujesz więcej niż siedmiu uczniów. Pójście do innej szkoły etycznej jest realną opcją. Chociaż jakość religijna lub etyczna nie jest głównym kryterium przyznawania stypendiów, studentom, którzy nie uczestniczą w tej sprawie, trudno jest walczyć.

„Studenci pierwszego roku lub studenci otrzymują dodatkowe punkty […] [m.in. – red.] Średnia ocen zostanie wystawiona w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny / akademicki Stypendium W przedmiotach z zakresu edukacji ogólnej i religii / etyki ”- Zasady.

– Zasady nowych przepisów nie są zgodne z dobrymi zasadami troski o wszystkich ludzi. Jestem wierzącym katolikiem, ale uważam, że branie pod uwagę standardów religijnych przy przyznawaniu stypendiów utalentowanym studentom jest wielkim nieporozumieniem. W ten sposób możemy stracić wiele talentów. Wielu Jankov Musikanto nie mogło otrzymać potrzebnego wsparcia, ponieważ nie poszło na religię. To absurd – skomentował radny BSL Wojciech Kosak, cytowany jako „Vyborksa Krakov”.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *