Mali dostawcy usług internetowych przygotowują się do podniesienia cen i obniżenia usług w związku z decyzją Krajowego Komitetu Radiokomunikacyjnego

Kilku niezależnych dostawców Internetu powiedziało w piątek, że podniosą ceny lub zrezygnują z niektórych usług po nieoczekiwanym niepowodzeniu regulatora w tym tygodniu, a co najmniej jedna firma poprosiła szefa CRTC o rezygnację.

W czwartek Urząd Regulacji Telekomunikacji zmienił decyzję z 2019 r., Która obniżyła stawki dla mniejszych dostawców usług, takich jak TekSavvy, do płacenia w większych sieciach kablowych i telefonicznych. Teraz obowiązywać będą wyższe stawki ustalone w 2016 roku.

VMedia Inc, inny niezależny dostawca usług internetowych, wyraził „brak wiary” w zmianę poprzedniego orzeczenia, do której doszło po latach rewizji zainicjowanej przez byłego prezesa CRTC Jean-Pierre’a Blissa.

Dyrektor generalny firmy powiedział, że obecny prezes CRTC Ian Scott, który został powołany w 2017 r., Powinien zrezygnować, ponieważ autorytet regulatora został podważony przez gwałtowne odwrócenie CRTC w czwartek.

Czytaj więcej:

CRTC anuluje decyzję w 2019 r. O obniżeniu hurtowych cen internetowych

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

„Decyzja budzi poważne wątpliwości co do przywództwa i skuteczności CRTC, integralności jej procesu i sprzedaje Kanadyjczyków na korzyść dominujących graczy” – powiedział w oświadczeniu Alexey Chernobriftz.

„Prezydent CRTC Ian Scott powinien ustąpić, a Parlament powinien przeprowadzić natychmiastowe dochodzenie w sprawie? Czy wpływy polityczne i instytucjonalne miały wpływ na tę decyzję”.

Firma poinformowała, że ​​planuje podjąć kroki prawne w celu przywrócenia decyzji z 2019 roku.

Pięcioletnia kadencja Scotta trwa do 4 września 2022 r. CRTC nie skomentowała odpowiedzi VMedia na orzeczenie.

W wywiadzie udzielonym w czwartek po podjęciu decyzji Scott powiedział, że CRTC wykonało swoją pracę, przeglądając wyniki za 2019 r. – zgodnie z wymogami swojego mandatu.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:



Komisja: Czy CRTC powinno powstrzymać gwałtowne wzrosty cen w Internecie i czy Biały Dom poprosił Cohena, aby położył się przed Kongresem?


Komisja: Czy CRTC powinno powstrzymać gwałtowne wzrosty cen w Internecie i czy Biały Dom poprosił Cohena, aby położył się przed Kongresem? 21 stycznia 2019 r

„To, co zrobiliśmy (w trakcie przeglądu), to szeroko zakrojona ponowna analiza modeli kosztów, zastosowanie zasad szacowania kosztów do stawek tych przewoźników, a wyniki mówią same za siebie. Zostało to uwzględnione w decyzji” – powiedział Scott.

READ  Miliarder, właściciel L'Occitane, postanawia nie zgodzić się na transakcję przekształcenia firmy w spółkę prywatną

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Czwartkowa decyzja CRTC stwierdziła, że ​​znaleziono pewne błędy, które, jak powiedział Scott, były generalnie wynikiem obliczeń pracowników, którzy zastosowali swoją ocenę, aby uzupełnić brakujące informacje.

Dodał, że w „zdecydowanej większości” przypadków decyzje CRTC z 2019 r. Zostały uznane za ważne – w tym niektóre, od których odwołały się firmy telekomunikacyjne i kablowe.

Inni dostawcy usług internetowych powiedzieli, że dostosowują ceny i plany ekspansji w świetle ogłoszenia CRTC.

Czytaj więcej:

CRTC, aby umożliwić niektórym małym operatorom dostęp do krajowych sieci bezprzewodowych

TekSavvy Solutions Inc. powiedział Zawiesił plany dodania usług bezprzewodowych i może wyjść z niektórych rynków internetowych w wyniku czwartkowej decyzji CRTC w sprawie hurtowych stawek za internet.

Ale wiceprezes Andy Kaplan-Mirth mówi, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy podniesie również ceny.

„Prawda jest taka, że ​​zajmie trochę czasu, zanim zobaczymy, jaki wpływ będzie miał na nasz kurs” – powiedział Kaplan-Mirth w piątkowym wywiadzie.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:



Kanadyjski broker telekomunikacyjny odnotowuje więcej skarg internetowych podczas COVID-19


Kanadyjski broker telekomunikacyjny odnotowuje więcej skarg internetowych w okresie COVID-19 – 30 marca 2021 r

Kaplan-Myrth oszacował, że TekSavvy zajmie miesiąc lub dłużej, zanim zdecyduje, co zrobić po tym, jak duże kanadyjskie firmy telekomunikacyjne i kablowe pomyślnie przejmą CRTC, aby anulować zmiany 2019.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Niezależni dostawcy usług internetowych – często nazywani sprzedawcami internetowymi przez firmy telefoniczne i kablowe, które sprzedają im przepustowość Internetu – kilka lat temu zajmowali około 10 procent całego rynku.

Spodziewali się, że decyzja z 2019 r., Która zajęła CRTC trzy lata badań i analiz, zostanie utrzymana i że otrzymają zwrot pieniędzy za to, co zapłacili za dostęp do sieci od 2016 r.

Distributel, inny niezależny dostawca usług internetowych działający w wielu krajach, prawdopodobnie poinformuje klientów w ciągu kilku tygodni o podwyżkach cen związanych z decyzją CRTC.

„Istnieją pewne prędkości, przy których CRTC faktycznie podniosło nasze koszty nawet o 40 procent” – napisał w piątek w e-mailu dyrektor generalny Distributel, Matt Stein.

Czytaj więcej:

Minister twierdzi, że regulator telekomunikacyjny mógł się mylić, decydując o cenie hurtowej

„Przestaliśmy już sprzedawać usługi z taką szybkością, podczas gdy wprowadzamy niezbędne zmiany, aby podnieść cenę dla nowych klientów”.

Dodał też, że stawki Distributel są generalnie niższe niż przed obniżkami w 2019 r. Szybko obniżył ceny, ponieważ uważał, że decyzja CRTC wytrzyma przeglądy.

Stein napisał: „Teraz, gdy wiemy, że te cięcia nie nadejdą, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia poprawek”.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem

Steve Cole, prezes Kingston Online Services, powiedział w e-mailu, że decyzja CRTC doprowadzi do wyższych cen dla jej klientów.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:



Więcej skarg na dostawcę usług internetowych


Więcej skarg na dostawcę usług internetowych – 2 marca 2021 r

„Takie postępowanie prawdopodobnie sprawi, że nie będziemy w stanie konkurować” – pisze Cole – „ale nie możemy dłużej świadczyć usług bez marży”.

Powiedział, że ze względu na sposób, w jaki obecnie regulowane są ceny, więksi przewoźnicy mogą pobierać od swoich klientów detalicznych mniej niż klientów hurtowych, takich jak Kingston Online.

Kaplan-Myrth powiedział, że CRTC zmienił również niektóre struktury cenowe w sposób, który pokryje część kosztów hurtowych TekSavvy.

Kaplan-Myrth powiedział, że TekSavvy może zdecydować o podniesieniu stawek, aby odzwierciedlić te wyższe koszty lub nałożyć limit wykorzystania na niektóre plany, które oferują nieograniczoną ilość danych za stałą miesięczną stawkę.

Historia jest kontynuowana pod ogłoszeniem


Kliknij, aby odtworzyć wideo:



Twój lokalny dostawca Internetu zdobył tegoroczną nagrodę New Business Award


Twój lokalny dostawca Internetu zdobył nagrodę New Business of the Year – 26 marca 2021 r

„Możemy razem usunąć te ceny z rynku, jeśli zdecydujemy, że ceny te, jak wiecie, nie są konkurencyjne i skupimy się na innych, bardziej konkurencyjnych stawkach”.

Kaplan-Myrth powiedział jednak, że „nie ma mowy”, aby TekSavvy obniżył ceny, tak jak to miało miejsce po decyzji z 2019 r. – krok, który później odwrócił podczas pandemii, ponieważ jego koszty wzrosły.

Zamiast tego firma analizuje potencjalne cięcia kosztów, w tym wycofanie się z niektórych rynków i mniejszy wzrost działalności inwestycyjnej.

TekSavvy planował przeznaczyć część z obniżonych pieniędzy na zakup pasma bezprzewodowego, które ostatecznie umożliwiłoby mu oferowanie usług mobilnych swoim klientom.

Ale firma Ont z Chatham nie ma już zaufania do licytacji w aukcji widma radiowego, która rozpoczyna się w czerwcu.

© 2021 The Canadian Press

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *