Majtki Pucharu Stanleya: Powrót Kochirowa iskrzy Błyskawica

Nie spodziewałeś się mnóstwa grzywki, prawda?

Kwalifikacje do Pucharu Stanleya w 2021 r. Rozpoczęły się w ten weekend, a trzy z pierwszych czterech meczów wymagały dodatkowego czasu, a drugi był ekscytującym pojedynkiem w obie strony między rywalami stanu.

Tak. To zdecydowanie posezon, chłopaki.

The Capitals pokonali Bruinsa 3: 2 w jedynym sobotnim meczu, ale trzy serie rozpoczęły się w niedzielę i każda z nich stawała się coraz bardziej zabawna w miarę upływu dnia.

Niedzielne wydarzenia zakończyły się pierwszym meczem play-off pomiędzy Florida Panthers a posiadaczami Tampa Bay Lightning Cup i och, chłopcze, który nie sprostał oczekiwaniom.

Główną historią przed upadkiem goblina był powrót błyskawic gwiazd Stephena Stamkosa i Nikity Kuchirov. Stamkos boryka się z kontuzją dolnej części ciała od początku kwietnia, podczas gdy Kucherov opuścił cały sezon regularny po operacji biodra poza sezonem.

Zdobywca nagrody Hart Trophy Award 2019 i lider punktowy w fazie playoff w 2020 roku nie widział meczu w NHL od szóstego meczu finału Pucharu Stanleya w zeszłym roku.

„Muszę ustawić prawdziwą prędkość i spróbować spowolnić grę tak bardzo, jak tylko potrafię, i użyć umiejętności w mojej głowie, aby przemyśleć grę, przeprowadzić te rozgrywki i dostosować się do szybkości w miarę kontynuacji serii” – Kucherov powiedział niedawno, omawiając swój debiut w sezonie. „Mam nadzieję, że to nie potrwa długo”.

27-latek szybko przypomniał światu hokejowemu, że był tak samo niebezpieczny jak ostatnim razem, gdy go widzieliśmy.

Kucherov poprowadził wszystkich napastników Błyskawicy 19:21 czasu na lodzie, strzelając dwa gole w drugim okresie gry siłowej i dodając asystę dzięki ładnemu uderzeniu, sprawił, że Brayden Point zdobył pierwsze dwa gole w trzeciej rundzie w meczu Błyskawic 5. 4 zwycięstwa.

Lightning ma tę zaletę, że zbiera trucizny z Kucherovem i Stamkosem w składzie. Kiedy Kucherov jest nisko na swoim skrzydle, jest zabójczy zarówno w strzelaniu, jak i podaniach. Zespoły to wiedzą, ale nie mogą tego zatrzymać, aw niedzielę wszystkie trzy punkty na skrzydłach zostały zebrane z tego samego miejsca na lodzie.

READ  Buffalo Bills udają się do Anglii na „u siebie” mecz z wypoczętym Jacksonville Jaguars

Kochirov zdobył teraz najwięcej bramek ze swoim rodakiem Aleksem Owieczkinem od sezonu 2013-2014. Jeśli gra z mocą błyskawicy będzie nadal klikać, tak jak w grze 1, Kucherov może wskoczyć do Owieczkina jeszcze w tym tygodniu.

Turnieje Fleury zasłużyły na lepszy wynik

Jasne, gry z niskimi wynikami mogą być nudne. Pierwsza gra pomiędzy Vegas Golden Knights i Minnesota Wild z pewnością nie była. To był wspaniały i wzorowy mecz hokejowy, który został podkreślony dwoma występami bramkarzy.

Decyzja Petera DeBoera o rozpoczęciu Marc-Andre Fleury w pierwszej grze była słusznym wyborem i stała się bardziej oczywista, gdy wszystkie 10 dzwonków uratowało Fleury. Trzykrotni mistrzowie Pucharu Stanleya wygrali 9: 0, zamykając sezon regularny i ta dynamika nie opadła aż do niedzieli.

Niektóre zapisy Fleury w pierwszej grze były niesamowite.

– To rozczarowujące, że nie mogliśmy wygrać, nie mogliśmy strzelić dla niego ani jednej bramki – powiedział kapitan Golden Knights, Mark Stone, o staraniach swojego bramkarza po przegranej 1: 0. „Były chwile, kiedy wydawało mi się, że ten atak trochę nas oszukał, ponieważ czuliśmy się trochę sfrustrowani, a to już po nas, ale Flower wykonał świetną robotę, ratując nas w trzeciej rundzie. Mieli spore szanse, aby skończę to wcześniej, ale nie spodziewam się niczego innego. Tak jest. On gra dla nas świetnie każdego wieczoru ”.

Nie miał szans na wygraną w dogrywce, chociaż strzał Joela Ericksona Ecka odbił się od poślizgu Aleca Martineza i ominął bezradnego Fleury’ego.

Oprócz gry Fleury, nie był w stanie wyprzedzić Cam Talbota w sieci przeciwnika. Dziki bramkarz zatrzymał wszystkie 42 strzały, które napotkał i złapał swoją drużynę w meczu, kiedy Vegas obsypało go 20 strzałami w pierwszym okresie.

Talbot skorzystał również na 23 zakazanych strzałach swoich kolegów z drużyny, które mówią o tym, jak Vegas utrzymuje scenę przez większość gry. W rzeczywistości tylko pięciu dzikich narciarzy nie zdołało strzelić kuli, która utknęła w martwym punkcie.

READ  Jakie możliwości poprawy może wybrać Blue Jays tej zimy?

„Myślę, że mieliśmy kilka spojrzeń” – powiedział Stone. „Nasz trudny mecz miał pewne szanse na zdobycie gola. Musieliśmy tylko naciskać. Myślę, że trochę namieszaliśmy. Wystawili wielu graczy przed swoją siatką, aby spróbować zablokować strzały. Musimy znaleźć sposób, żeby to trochę złamać ”.

Stone następnie zasugerował, że jeśli Wildowi zależało na blokowaniu strzałów, to Vegas „może sprawić, że nasz Dear będzie więcej krążków, jeśli będą chcieli blokować strzały”.

Drugi mecz zostanie rozegrany we wtorek i bez względu na to, ile padnie goli, nie możemy się doczekać.

Oprócz rękawicy do biegania system Trutz jest oczywistym problemem dla pingwinów

Bez wątpienia pingwiny z Pittsburgha mają retrospekcje z dwóch sezonów, kiedy zostały opanowane przez Barry’ego Trutza i Wyspy Nowojorskie.

Tristan Gary po raz drugi rozpoczął mecz barażowy w niedzielę, oszczędzając 37 piłek. Trener Pens Mike Sullivan powiedział po przegranej 4: 3 w dogrywce, „Tristan uratował kilka dużych piłek przez cały mecz”, ale jego drużyna była często używana przez wyspy. Wszystkie cztery gole wyspiarzy padły po lewej stronie Gary’ego, z których trzy były wysokie, w tym sztylet Kyle’a Palmeriego.

Odkąd dołączył do Islanders, Trotz był w passie 4-0, kiedy jego drużyna wygrała pierwszy mecz.

Inny bramkarz Pittsburgha, Casey Desmith, boryka się z kontuzją górnej części ciała, a jego bezpośrednia pozycja w meczu 2 jest nieznana. Oznacza to, że mój sąsiad wywiera dodatkową presję, aby poprawić statek.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *