MacLean Celebrini został wyrzucony z boiska podczas przed turniejem zwycięstwa Kanady juniorów nad Szwajcarią

MacLean Celebrini został wyrzucony z boiska podczas przed turniejem zwycięstwa Kanady juniorów nad Szwajcarią

W drugim meczu Kanady przed turniejem i pierwszym meczu przeciwko drużynie U-20 po spotkaniu z Danią dwa dni wcześniej z reprezentacją Danii do lat 25, pokonali Szwajcarię 6:3.

  • Owen Beck (MTL) został uznany przez kanadyjską ekipę za Najcenniejszego Gracza w grze. Beck strzelił w meczu dwa gole.
  • Macklin Celebrini, przewidywany numer 1 w drafcie NHL 2024, wykonał dwa kluczowe podania w połowie meczu, ale został wyrzucony za zwyżkowe sprawdzenie. Obrońca Tanner Molendyk (NSH) również opuścił boisko z powodu kontuzji. Został ranny wchodząc do obozu.

Występ Celebriniego i jego wydalenie

Przed odesłaniem 17-letni Celebrini wyglądał jak najlepszy zawodnik Kanady. Latał po lodzie, szybko zbierał krążki i zachowywał się odpowiedzialnie w defensywie. Wykonał także wiele trudnych zagrań, w tym genialne podanie do bramki Conora Geeke’a (ARI) w pierwszej połowie. Trudno powiedzieć, czy jego wezwanie na pokład spowoduje dodatkową dyscyplinę ze strony FIFA, ale jest to możliwe, a obecnie panuje pewne napięcie co do tego, czy będzie dostępny na ważny mecz otwarcia turnieju przeciwko Finlandii dla Kanady.

„Linia czwarta” to nic innego

Beck, który skupiał Owena Allarda (kwalifikującego się do draftu) i Nate’a Danielsona (DET), wpisuje się w najbardziej konsekwentną linię Kanady. Zaczynały co jakiś czas i cały czas buczały. Wszyscy trzej gracze ostro rywalizują i dobrze jeżdżą na łyżwach, wywierając dużą presję na szwajcarską strefę ofensywną. Pokazali, że potrafią być skuteczni na obozie i świetnie sobie poradzili w fazie przedturniejowej. Mogliby przypominać raczej linię energetyczną typu trzy-cztery, przypominającą grupę, której Kanada użyje do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami przeciwnika.

Analiza najlepszych wyników w Kanadzie

Matt Poitras (BOS) w pierwszym meczu rozegranym pomiędzy Gekim i Matthew Savoie (BUF) zdobył trzy z sześciu bramek dla Kanady. Geekowie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami jak na dużego mężczyznę, a jazda na łyżwach i prędkość Savoie wyróżniały się. Mimo że stworzyli ofensywną połowę Kanady, nie nazwałbym ich wybitnego występu. Nie sądziłem, że kontrolowali piłkę tak dobrze, jak myślałem, że to połączenie talentów, a mocna strata Poitrasa w strefie neutralnej doprowadziła do jednego z goli Szwajcarii. Jak wspomniałem wcześniej, dopóki nie został zwolniony, uważałem, że jednostka Celebriniego była najskuteczniejszą jednostką w Kanadzie.

READ  NHL Trade plotki Minnesota Wild Shea Weber

Punk błyszczy

Wyglądało na to, że mając zdrowy sześcioosobowy oddział, Bonk (PHI) będzie kanadyjskim obrońcą nr 7. Teraz, gdy stan zdrowia Molendyka poprawił się, pojawiła się szansa na seniorską rolę i Punk z niej skorzystał. Podjął dziś wiele dobrych decyzji, przenosząc piłkę dla Kanady, zanotował dwie asysty i był solidny w defensywie dzięki swojemu zasięgowi i ruchowi. Denton Matychuk (CBJ) i Tristan Luneau (ANA) to główni kierowcy tego zespołu, ale Punk pokazał, że potrafi więcej niż tylko utrzymać się, jeśli muszą na nim polegać.

Pytanie Kanady o bramkę

Dzięki dzisiejszemu dobremu występowi Matisse Rousseau mógł ugruntować swoją pozycję najlepszego bramkarza Kanady. Nie było źle, ale nie było przekonująco. Gdybym był członkiem kanadyjskiego sztabu trenerskiego, byłbym bardzo otwarty w kwestii bramkarza, na którym zespół będzie polegał, gdy rozpoczynają się ważne mecze.

Przygotowania do turnieju zakończą się jutro konfrontacją Kanady ze Stanami Zjednoczonymi.

(Zdjęcie: Johan Nilsson/TT News za pośrednictwem AP)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *