„Loblaws wymknął się spod kontroli” – głosi forum internetowe, na którym skandaliczne ceny stają się powszechne

„Loblaws wymknął się spod kontroli” – głosi forum internetowe, na którym skandaliczne ceny stają się powszechne

Popularne forum internetowe poświęcone ujawnianiu wygórowanych cen artykułów spożywczych w sklepach powiązanych z Loblaw również pokazuje, jak mało wydaje się obecnie dolara.

the Grupa Reddit „Loblaws wymknął się spod kontroli” Jak wynika ze swojego opisu, licząca 11 000 członków organizacja „poświęciła się podkreślaniu absurdalnych kosztów życia obecnie w Kanadzie”. „Chcielibyśmy podziękować prezesowi naszej firmy, Galenowi Westonowi Jr. z Loblaws, za ciągłe podnoszenie cen artykułów spożywczych, dzięki czemu co roku może otrzymać pokaźną premię, podczas gdy reszta Kanadyjczyków z trudem wiąże koniec z końcem” – bezczelnie dodaje biografia grupy.

Członkowie codziennie publikują posty na temat „szalonych cen”, jakie w sklepach w całej Kanadzie można zaobserwować na przedmiotach codziennego użytku, takich jak ser i kurczak, a nawet na produkty gospodarstwa domowego i kosmetyki, takie jak chusteczki antybakteryjne i maszynki do golenia.

Użytkownicy Reddita publikują swoje zakupy spożywcze, aby podkreślić, jak mało pieniędzy wydaje się obecnie na artykuły spożywcze.

Użytkownicy Reddita publikują swoje zakupy spożywcze, aby podkreślić, jak mało pieniędzy wydaje się obecnie na artykuły spożywcze.

ALERT TRENDÓW: Odbiór artykułów spożywczych nie jest duży

Użytkownicy regularnie publikują – czasem w zabawny sposób – ile kosztują ich zakupy spożywcze, które nie zawierają wielu produktów. użytkownik com.greenlovr Udostępnij 30 dolarów Które zawierało tylko dwie paczki piersi z kurczaka, paczkę chipsów ziemniaczanych i sześć paczek babeczek.

W przeciwieństwie do popularnego trendu „haul” na TikToku, w którym ludzie dzielą się wszystkim, co udało im się kupić podczas zakupów w konkretnym sklepie, te hauly pokazują, jak niewiele dana osoba może sobie pozwolić na wyprawę spożywczą.

użytkownik com.pixiesgal Zdjęcie udostępnione przez how 50 dolarów wystarczyło Na wycieczce spożywczej. Obejmowało to paczkę hot dogów, paczkę bułek do hot dogów, dwie paczki jagód, plasterki arbuza po obniżonej cenie, krakersy ze złotą rybką, skorupki taco, mrożone krewetki kokosowe, ogórki i dwa pudełka pomidorów.

READ  CRTC poprosił Rogersa o szczegółowe wyjaśnienie przyczyny ogromnej awarii sieci

„Jestem przerażony. 50 dolarów nic ci nie da, nawet jeśli zrobisz wszystko: wyprzedaże, dopasowanie cen, kupony” – napisał użytkownik. „Boli mnie serce.”

Użytkownik Reddita zamieścił zdjęcie drogich jajek Cadbury Mini Eggs, aby pokazać, jak wysokie są ceny artykułów spożywczych w Kanadzie. Użytkownik Reddita zamieścił zdjęcie drogich jajek Cadbury Mini Eggs, aby pokazać, jak wysokie są ceny artykułów spożywczych w Kanadzie.

Użytkownik Reddita zamieścił zdjęcie drogich jajek Cadbury Mini Eggs, aby pokazać, jak wysokie są ceny artykułów spożywczych w Kanadzie.

Ceny jo-jo z tygodnia na tydzień

Użytkownicy na forum publikują także zdjęcia produktów o kuszącej wartości, czasami przedmiotów, które tydzień lub miesiąc temu były znacznie tańsze.

Udostępnij z Super klej Pokazuje sprzedaż dla Mrożone pizze 2 za 11 dolarów (lub 6,99 USD za sztukę), która według użytkownika wynosiła 2 USD w porównaniu z 6 USD kilka tygodni temu.

użytkownik aweder Zamieść zdjęcie worków 200 gramowych Cadbury Mini Eggs sprzedawane są w cenie 8,99 USD za sztukę.

„Czy to w kiosku z przekąskami na lotnisku Loblaws, czy gdzieś indziej” – napisał użytkownik rozmieszczone na paznokciach – zapytał, odnosząc się do zawyżonych cen w sklepach na lotniskach.

chwila, Devarino Opublikowała zdjęcie stojaka z pakowanym mięsem mielonym w sklepie Zehrs, na wszystkich opatrzonych naklejkami z 30-procentową zniżką. Dzieje się tak w świetle niedawnej decyzji firmy Loblaw o zmniejszeniu sekcji sprzedaży błyskawicznej z 50 do 30 procent, która wkrótce została anulowana po przeważającym oporze ze strony klientów.

„Jeśli czekają na nowe naklejki, dlaczego nie wymienić pieniędzy i kupić je z 50-procentową zniżką”. Devarino On dodał.

Wielu Kanadyjczyków nie stać na „pójście do Costco”.

Choć wiele osób w komentarzach na forach szybko radzi użytkownikom, aby robili zakupy gdzie indziej lub pominęli zakupy przedmiotów, które uznają za niepotrzebne, użytkownicy przypominają sobie nawzajem, że takie rady są nie na miejscu.

„Walka nie toczy się między nami ani nie zawstydza kogoś, bo chce lekarstwa lub czegoś, czego nigdy byś nie kupił. Walka toczy się przeciwko chciwym sklepom spożywczym, które nas wszystkich oszukują” – napisała użytkowniczka. coco_puffzzzz Pisze o tym w poście na blogu pt „Przestańcie zawstydzać ludzi za to, co kupują”.

READ  Stacja wodorowa North BC jest największą na świecie

Inni przypominali użytkownikom, że nie każdy ma luksus dostępu do wielu punktów handlowych do wyboru i nie każdy może poświęcić czas na zakupy.

„Wiele osób po prostu nie ma możliwości poruszania się po mieście, aby uzyskać najlepsze ceny” – Rękawiczki Dunder książki. „Nie każdy ma luksus posiadania samochodu osobowego i wolnego czasu […] Rozglądaj się po mieście, aby uzyskać najniższą cenę.”

Moim ulubionym jest „Idź do Costco”. ZapRowsdower34 książki. „Mieszkam w centrum Toronto. Nie mam samochodu, a w moim mieszkaniu o powierzchni 500 stóp kwadratowych nie ma miejsca do przechowywania przedmiotów masowych”.

„Mamy mniej opcji, a jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, masz mniej opcji”. Kosmiczne koty On dodał. „Mieszkałem przez kilka lat w bardzo małym miasteczku i mieliśmy Safeway lub Save-On. Musiałem jechać około dwóch godzin, aby dostać się do Hurtowego Klubu/Walmart Supercentre, lub dwie godziny w przeciwnym kierunku do sąsiedniego miasta, aby kup Costco/supercenter.” „W tym momencie nie oszczędzasz pieniędzy, nie na paliwie”.

COLCHESTER, VERMONT – 13 LISTOPADA: Rodzina przechodzi przez korytarz z zakupami spożywczymi w hurtowni Costco 13 listopada 2023 r. w Colchester w stanie Vermont.  (Zdjęcie: Robert Nickelsburg/Getty Images)COLCHESTER, VERMONT – 13 LISTOPADA: Rodzina przechodzi przez korytarz z zakupami spożywczymi w hurtowni Costco 13 listopada 2023 r. w Colchester w stanie Vermont.  (Zdjęcie: Robert Nickelsburg/Getty Images)

COLCHESTER, VERMONT – 13 LISTOPADA: Rodzina przechodzi przez korytarz z zakupami spożywczymi w hurtowni Costco 13 listopada 2023 r. w Colchester w stanie Vermont. (Zdjęcie: Robert Nickelsburg/Getty Images)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *