Linia medialna. Umowa Jarosva Gov. v

Linia medialna.  Umowa Jarosva Gov. v

Jak ustaliła Polsatnews.pl, linia medialna zajmie stanowisko w tzw. Miejscu spotkań Jarosva Govt. Jest prawie pewne, że transakcja będzie sprzeczna z rządowym projektem. Sceptycznie odnosi się do tego planu Zbigniew Ziobro Solidarność Polska.

– Nie będziemy w stu procentach wspierać tej ustawy – powiedział jeden z czołowych polityków porozumienia w rozmowie z polsatnews.pl.

Oficjalne stanowisko partii Jarosława Gov. W sprawie nowego podatku od reklam ma zostać ogłoszone w piątek wieczorem.

Zobacz: Czy Polska jest drugim zagrożeniem przez Węgry?

„Umowa dotyczy jedynie konsultacji z ekspertami i sojusznikami Zjednoczonej Prawicy w sprawie projektu ustawy o premiach reklamowych” – powiedział wicepremier Jarosław Kovin na Twitterze, odnosząc się do rozmów z opozycją w tej sprawie.

Już w środę podczas medialnej demonstracji rzeczniczka porozumienia Magdalena Sroka napisała, że ​​partia „z zainteresowaniem analizuje ustawę” i podkreśliła, że ​​nie była ona dyskutowana w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Brak porady jest tym, co umowa chce zablokować nowy podatek. – Nie podpisaliśmy umowy koalicyjnej, więc teraz będziemy zaskoczeni – Z porozumienia słyszymy polityków, którzy wiedzieli o tym, gdy projekt został upubliczniony na stronie Ministerstwa Finansów.

Rzecznik rządu zaprzeczył zarzutom i powiedział, że trwają wstępne konsultacje. – Wcześniej trwają konsultacje, potem zaczną się konsultacje ministrów – Nasi koalicjanci będący ministrami mogą zgłaszać uwagi. Podejmowane są obecnie próby stworzenia wrażenia, że ​​ten projekt pojawi się w sesji SSE, nie jest to – – powiedział Piotr M ர் ller w rozmowie z polsatnews.pl.

Solidarna Polka analizuje projekt

Solidarna Polka również sceptycznie odnosi się do podatku od mediów, który – podobnie jak umowa – nie znała projektu przed jego zwolnieniem.

READ  GPA Global przejmuje zakład poligraficzny ASG w Polsce

Poparcie nowego hołdu dla „Geoprice” zależy od rozpoczęcia prac nad projektem Ustawy o wolności słowa.

Chodzi o projekt ustawy o ochronie wolności słowa w Internecie, który został opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, którego główne założenia to: powołanie pięcioosobowej komisji ds. Wolności słowa wybieranej przez Sezmal oraz możliwość złożenia wniosku zażalenie na decyzję serwisów społecznościowych o blokowaniu treści. Projekt został oddany w połowie stycznia.

Minister sprawiedliwości Gbigno Geopro wezwał we wtorek premiera do przyspieszenia prac nad tymi rozwiązaniami.

Jacob Oversko / sgo / polsatnews.pl

Czytaj więcej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *