Lewandowski wysłał Polskę na drugi z rzędu Puchar Świata

CHORZÓW, Polska (AP) – Polska zmierza na mistrzostwa świata – oczywiście, Robert Lewandowski Pomógł wysłać tam swój zespół.

Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał rzut karny w 50. minucie, aby zapewnić Szwecji zwycięstwo 2:0 nad Szwecją w tegorocznym finale europejskich playoffów we wtorek.

Piotr Zheelinsky strzelił drugiego gola dla Polaka, po raz drugi brał udział w największej imprezie piłkarskiej.

To może być ostatnia szansa dla 33-letniego Lewandowskiego, który w 129 występach w barwach swojego kraju strzelił aż 75 goli.

Według starszego napastnika Szwecji, Sladena Ibrahimovicia, na pewno nie zagra on w kolejnym mundialu.

Ibrahimovic, lat 40, wrócił do 80. minuty jako rezerwowy po niedawnej kontuzji ścięgna Achillesa, ale nie zdołał znaleźć siatki, aby przywrócić Szwecję do play-offów. W 2018 roku Szwecja zakwalifikowała się do pokonania w tym momencie Włoch o ponad pół metra, ale tym razem Polska odniosła przewagę w strzelaninie na jedną nogę i zapłaciła za to w Sorority.

Lewandowski wykazał się powściągliwością przed rzutem karnym, kończąc dolny róg po nieudanej rozbiegu, zaledwie kilka minut po tym, jak oszacowano, że Jesper Karlstrom dołączył do rezerwowego Kresekorsa Kryschoviaka po przerwie.

Szwedzki środkowy obrońca Marcus Danielson strzelił gola po złym kontakcie i ponownie nie zdołał zapanować nad podaniem. Zieliński pobiegł bez przeszkód i pokonał bramkarza Robina Olsona w słupek.