Legendarny programista Sega Rikko Kodama zmarł w wieku 59 lat

Legendarny programista Sega Rikko Kodama zmarł w wieku 59 lat

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Pioneering Sega Developer Rieko Kodama nie żyje

zrzut ekranu: Sega

Rico Kodama, jeden z najważniejszych deweloperów w historii zarówno Segi, jak i szerszego gatunku RPG, zmarł w wieku 59 lat.

takie jak IGN RaportWłaściwie zmarła w maju, ale jej śmierć nie została wówczas ogłoszona przez firmę. Fani niedawno odkryli hołd dla Kodamy w sekcji napisów końcowych Mega Drive Mini 2, co skłoniło producenta Sega Yosuke Oskunari do potwierdzenia smutnej wiadomości.

Jej wkład w katalog klasycznych tytułów i serii Segi był ogromny. Zaczynając od firmy w 1984 roku, pracowała nad wszystkim, od projektowania po grafikę pikselową, a wczesną karierę spędziła przy serialach, takich jak Alex Kidd A obszar fantazji.

Była wtedy główną artystką w oryginalnym dziele gwiazda fantazjiI będzie kontynuował pracę nad serialem przez jego sequele, aż do roli reżysera w czwartej części.

Jej inne godne uwagi prace to klasyczny Dreamcast Arkadie nieboco ponownie doprowadziło do rozwoju tej gry, jednocześnie przyczyniając się jako artysta do gier takich jak 1st i 2nd Mój głos tytuły i potwór się zmienił.

Kodama jest jednak najlepiej pamiętana ze względu na jej pionierską pracę jako wybitna kobieta w tworzeniu gier, która została nazwana „Pierwszą damą gier RPG” (i już otrzymała Pioneer Award na GDC 2018) i pozostawiła po sobie spuściznę postaci i gry, które zostały zaprojektowane dla niej Każdya nie tylko tradycyjnie męskiej.

„Zazwyczaj nie myślę o tworzeniu gier przeznaczonych wyłącznie dla kobiet, ale myślę, że moje gry RPG przyciągają większą publiczność kobiet” Powiedziała kiedyś w wywiadzie. „Gwałtowne, wojownicze tytuły wydają się przyciągać przytłaczającą męską publiczność. Myślę, że jeśli firmy chcą zachęcić więcej dziewcząt do grania w ich gry, muszą o tym pamiętać.

READ  Twój horoskop dzienny: 5 kwietnia 2024 r

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *