Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022. Mecze międzynarodowe Piłka i łańcuch

W dobie infekcji koronawirusem zawody międzystanowe stały się ogromnym problemem dla funkcjonariuszy klubu. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu niektórzy gracze mogą przegapić kwalifikacje do Mistrzostw Świata. W tej grupie Polacy to: Robert Lewandowski, Arcadius Milik i Christoph Bystek. Jeśli nie pozwolą im pojechać do Anglii, jedynym napastnikiem w polskiej drużynie jest Carol Iders Wiedersky, który nie pokazał jeszcze oficjalnego występu.

Sytuacja nie uległa poprawie, ponieważ Europa walczy obecnie z trzecią falą epidemii. Wirus koronowy po raz kolejny powoduje horrendalną liczbę w wielu krajach, a statystyki – już przesadzone – po raz kolejny biją haniebne rekordy. FIFA jakiś czas temu postanowiła dać więcej impetu klubom, które mogą odrzucić wezwanie swoich zawodników, nie pozwalając im iść na mecz międzystanowy, gdyż po powrocie będą musiały się izolować.

Trener Liverpoolu Jurgen Klopp i Pep Cardiola z Manchesteru City ogłosili, że nie pozwolą swoim piłkarzom grać w reprezentacji. Następnie związek południowoamerykański CONMEBOL odwołał wszystkie spotkania zaplanowane na marzec. Nie rozwiązuje to jednak problemu, ponieważ klubów wciąż jest wiele, a zawodnicy będą podróżować prawie po całym świecie. A prawo zarażenia jest inne w każdym kraju.

– Chcę mieć wszystkich zawodników w drużynie w Leverkusen. Jednak nie wierzę, że może wygrać. Kluby nie mają takiego prawa – powiedział trener Bayer Peter Bose.

Już jesienią, po powrocie do klubów z przerw dla reprezentacji, wielu zawodników uzyskało pozytywny wynik na obecność wirusa koronowego. W Bundeslidze zaangażowanych było sześciu graczy.

„Liczba przypadków zawsze wzrośnie, kiedy wrócisz. To nie przypadek” – mówi Globe. Michael Sork, dyrektor sportowy Borussii Dortmund, uważa, że ​​jedynym rozwiązaniem w tej chwili jest przełożenie meczów międzynarodowych. „Takie decyzje są trudne, ale konieczne w obecnej sytuacji” – powiedział.

READ  Millennium Docs Against Gravity rusza z 18. edycją w Polsce

W Niemczech izolowana sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Rząd poleca ją po odwiedzeniu krajów wysokiego ryzyka, w tym Wielkiej Brytanii, Portugalii, Brazylii i Irlandii. Jednak każdy stan ma własne zasady, a kluby powinny porozmawiać z lokalnymi władzami o możliwych ograniczeniach.

Na przykład po meczu z Liverpoolem w Anglii w ramach Ligi Mistrzów R.P. Lipsk powinien zostać poddany 14-dniowej izolacji. Gra toczyła się więc na neutralnym terenie. Portugalia z kolei będzie samotna przez pięć dni po wyprawie do Manchesteru City, ale… tym razem ma prawo zagrać w ligowym meczu z Schalke Kelsenkirch.

Te zasady dodatkowo utrudniają sytuację polskich piłkarzy, zwłaszcza kapitana reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Już w niedzielę portugalscy trenerzy Paulo Sousa, Lewandowski (Bayern Monachium), Krzysztof Bi ஸ்ட tech (Hertha Berlin) i Arcadius Milik (Olympic Marsylia) zgodzili się nie jechać do Londynu. Izolować.

Reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje mistrzostw świata od meczu z Węgrami w Budapeszcie 25 marca – to debiut Portugalii na ławce polskiego trenera. Przed spotkaniem z Anglią zmierzą się z Andorą 28 marca w Warszawie.

Gdyby Lewandowski, Milik i Bystek wiedzieli, że nie mogą jechać do Londynu, tylko Carol Widerski (PAOK Saloniki) byłby nominalnym napastnikiem w drużynie. Jednak selekcjoner odrzucił ofertę zatrudnienia większej liczby graczy.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *