Książę Harry zawarł ugodę z tabloidami w sprawie włamania do telefonu

Książę Harry zawarł ugodę z tabloidami w sprawie włamania do telefonu

Londyn –

Książę Harry powiedział w piątek, że jego misja oczyszczenia prasy będzie kontynuowana „do końca”, po tym jak przyjął duże odszkodowania w ramach ugody w swojej sprawie przeciwko gazetom Mirror Group.

Poczynił także inne uwagi krytyczne wobec byłego redaktora Piersa Morgana.

W grudniu Wysoki Trybunał w Londynie orzekł, że Harry padł ofiarą nielegalnego gromadzenia informacji, w tym włamań do telefonów, przez dziennikarzy tabloidów Daily Mirror, Sunday Mirror i Sunday People za wiedzą ich redaktorów.

Sędzia Timothy Fancourt orzekł, że około połowa zbadanych przez niego historii jest wynikiem czynów nielegalnych i przyznał księciu – pierwszemu od 130 lat członkowi brytyjskiej rodziny królewskiej, który zeznawał w czerwcu zeszłego roku w charakterze świadka – odszkodowanie w wysokości 140 600 funtów ( 177 170 dolarów).

W procesie tym rozpatrzono jedynie 33 ze 148 artykułów przedstawionych przez zespół prawny Harry'ego, a jego prawnik David Sherborne powiedział na piątkowej rozprawie Sądu Najwyższego, że MGN zgodziło się teraz zapłacić bardziej znaczące odszkodowanie i pokryć koszty prawne wynoszące co najmniej 400 000 dolarów. załatwić sprawę.. Oczekujące roszczenia.

Najmłodszy syn króla, Karol, oświadczył w oświadczeniu, że ugoda potwierdziła jego zarzuty dotyczące zachowania gazet.

W oświadczeniu odczytanym przez jego prawnika przed sądem stwierdził: „Wszystko, co mówiliśmy, że dzieje się w Mirror Group, wydarzyło się w rzeczywistości, a jest znacznie gorzej, gdy sąd wydał swój wysoce potępiający wyrok”.

W grudniu Fancourt stwierdził, że w latach 1996–2011 w MGN miały miejsce powszechne ataki hakerskie i nielegalna działalność, a Harry był jednym z około 100 powodów – w tym aktorów i gwiazd sportu – którzy pozwali MGN.

Sherborne powiedział, że MGN prawdopodobnie zapłaci ponad 2 miliony funtów na pokrycie kosztów prawnych powodów w ich sprawie publicznej oraz zapłatę okresową w wysokości 400 000 funtów na pokrycie indywidualnych kosztów księcia.

READ  10 rzeczy, które nie poszły tak, jak chciał AEW

MGN, obecnie należąca do Reach, stwierdziła, że ​​z radością osiągnęła porozumienie z Harrym.

Rzecznik MGN powiedział: „Tam, gdzie miało miejsce historyczne zło, bez zastrzeżeń przeprosiliśmy, wzięliśmy na siebie pełną odpowiedzialność i zapłaciliśmy odszkodowania”.

zadanie

Od czasu ustąpienia ze stanowiska królewskiego w marcu 2020 r. i przeprowadzki do Kalifornii wraz ze swoją amerykańską żoną Meghan, książę postawił sobie za cel oczyszczenie brytyjskiej prasy z członków kadry kierowniczej wyższego szczebla i redaktorów, których oskarża o nadużywanie władzy do szerzenia kłamstw i nielegalnej ingerencji z prasą. życie ludzi.

Sprawa Mirror jest jego największym zwycięstwem w tej sprawie, a podobne procesy toczą się przeciwko Associated Newspapers, wydawcy Daily Mail, i Newsgroup Newspapers, brytyjskiemu oddziałowi News Corp.

„Jak powiedziałem w grudniu ubiegłego roku, nasza misja jest kontynuowana” – stwierdzono w jego oświadczeniu. „Właśnie dlatego to zacząłem i dlatego będę to kontynuował do końca”.

Ponownie wezwał władze do podjęcia działań i zganił wybitnego nadawcę Piersa Morgana, byłego redaktora Daily Mirror, który według Fancourt należał do redaktorów świadomych „powszechnego” nielegalnego zachowania.

Morgan, obecnie jeden z najwybitniejszych krytyków Harry'ego i Meghan, złożył oświadczenie po grudniowym orzeczeniu, w którym stwierdził, że nigdy nie włamał się do telefonu ani nie prosił o to nikogo innego. Morgan powiedział, że misją Harry'ego nie było zreformowanie prasy, ale zniszczenie monarchii.

„W świetle tego wszystkiego po raz kolejny wzywamy władze do stania na straży praworządności i pokazania, że ​​nikt nie jest ponad nią. Dotyczy to także pana Morgana, który jako redaktor naczelny doskonale wiedział, co się dzieje, tak, jak widział to sędzia – głosi oświadczenie Harry’ego.

Harry'ego nie było w sądzie na piątkowej rozprawie, ponieważ na początku tego tygodnia poleciał do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z ojcem, po tym jak u króla zdiagnozowano pewien rodzaj raka.

READ  Stara gwiazda Jowisza, Josh Duhamel, przerywa milczenie o szokującym odwołaniu

Spotkali się we wtorek na niecałą godzinę, zanim Charles opuścił Londyn i udał się do swojego domu we wschodniej Anglii, gdzie dochodzi do siebie i przechodzi leczenie ambulatoryjne.

Harry, oddzielony od rodziny po skrytykowaniu ich i monarchii, następnego dnia wyjechał do Kalifornii.


(Raport: Michael Holden i Sam Tobin – Przygotowanie Mohammeda do biuletynu arabskiego – Przygotowanie Mohammeda do biuletynu arabskiego) Redakcja: William James, Alison Williams i Angus MacSwan

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *