Książę Harry i Meghan są w Whistler już drugi dzień

Książę Harry i Meghan są w Whistler już drugi dzień

Książę Harry i jego żona Meghan, księżna Sussex, wrócili dziś rano do Whistler w Kolumbii Brytyjskiej na obóz szkoleniowy Invictus Games.

Po raz pierwszy podczas Igrzysk zaprezentowane zostaną narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe i curling na wózkach inwalidzkich, ale tak jak poprzednio, odbędą się także zawody wioślarstwa halowego, siatkówki nasiadowej, pływania, rugby na wózkach inwalidzkich i koszykówki na wózkach inwalidzkich.

Książę, który około dziesięć lat temu założył igrzyska dla rannych, kontuzjowanych i chorych żołnierzy oraz weteranów, spotkał się w środę w Whistler Mountain ze sportowcami, z których niektórzy po raz pierwszy uprawiali sporty zimowe.

Amerykanin Ivan Moreira, jednoręki człowiek po amputacji, który został ranny w strefie działań wojennych w Afganistanie, mówi, że „bardzo docenia” księcia za stworzenie gier i umożliwienie żołnierzom znalezienia celu po kontuzji.

Wcześniej brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Niemczech w 2023 r. w wioślarstwie, siatkówce na siedząco, strzelectwie i sportach terenowych, co według niego było „niesamowitym” doświadczeniem.

Chociaż Moreira nadal pełni funkcję sanitariusza w czynnej służbie, twierdzi, że w tym tygodniu weźmie udział w obozie przygotowawczym, a w przyszłym roku planuje wystartować w zawodach szkieletowych, narciarstwie biegowym i biathlonie.

„Ciągle dochodzę do siebie po tej kontuzji, może nie fizycznie, ale emocjonalnie i psychicznie” – powiedział w wywiadzie. „Takie wielkie, katastrofalne wydarzenie wpływa na ciebie, więc sport adaptacyjny to mój sposób na poradzenie sobie z tym”.

W Invictus Games Vancouver Whistler 2025 w dniach od 8 do 16 lutego 2025 r. weźmie udział około 500 zawodników z 23 krajów.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 15 lutego 2024 r.

READ  Fani Britney Spears są szaleni, ponieważ nie wystąpiła z Eltonem Johnem na Glastonbury

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *