Książę Filip miał operację serca. Jest wiadomość z Pałacu Buckingham

Książę Filip, 99-letni mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II, przeszedł pomyślnie operację z powodu istniejącej choroby serca, ale pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, powiedział Pałac Buckingham.

Książę Edynburga wczoraj św. Bartholomew, udana operacja na wcześniej istniejącej chorobie serca. Jego Królewska Mość pozostanie w szpitalu przez kilka dni bez leczenia, odpoczynku i zdrowia – zapowiedział opublikowane oświadczenie.

99-letni Filip został 16 lutego przyjęty do szpitala King Edward VII w Londynie. Jak wyjaśnił wówczas Pałac Buckingham, był to środek ostrożności, ponieważ książę źle się czuł i musiał tam pozostać przez kilka dni, aby obserwować i odpoczywać. Później jednak pojawiła się infekcja, o której nie wspomniano w ogłoszeniu Pałacu Buckingham, chociaż wiadomo było, że nie jest ona związana z wirusem koronowym. Z kolei w poniedziałek Filip trafił do innego londyńskiego szpitala – St. Bartholomew specjalizuje się w chorobach serca.

To znaczy Książę spędził już 16 dni w obu szpitalachTo był najdłuższy okres leczenia w jego życiu.

W środę księżna Camila, następczyni tronu księcia Karola, ogłosiła, że ​​Filip jest nieco lepszy. Dziś usłyszeliśmy, że jego stan nieznacznie się poprawia. Więc to jest bardzo dobra wiadomość. Będziemy nadal trzymać kciuki – powiedział. Tydzień temu jego najmłodszy syn, książę Edward, powiedział Filipowi, że czuje się bardzo dobrze i nie może się doczekać opuszczenia szpitala.

Niemniej jednak brytyjskie media są zaniepokojone nieco innym tonem wiadomości Pałacu Buckingham o stanie zdrowia Philipa.

W 2017 roku książę Filip przeszedł na emeryturę ze swoich obowiązków, po czym rzadko pojawiał się publicznie. Widziano go publicznie w lipcu ubiegłego roku, gdy przekazał swojej synowej, księżniczce Camilli, uroczystą rolę dowódcy Rifles, dywizji piechoty armii brytyjskiej.

READ  Przerażające: Orki atakują łódź w Polsce przez 45 minut

W ostatnich latach książę coraz bardziej cierpi na różne choroby serca; W 2011 roku był leczony z powodu zablokowania tętnicy wieńcowej. Ponadto w 2012 roku był leczony z powodu infekcji pęcherza, co zmusiło go do opuszczenia obchodów Diamentowego Jubileuszu Królowej. W czerwcu 2013 roku przeszedł operację jamy brzusznej, aw 2014 roku w wieku 93 lat zaczął używać aparatów słuchowych. Z kolei w czerwcu 2016 r. Z powodu lekkiej choroby nie uczestniczył w obchodach stulecia wojny w Judzie, aw grudniu 2019 r. Spędził cztery dni w tym samym szpitalu, do którego teraz się udał, „za dotychczasowe choroby ”, ale przed Wigilią został z niego wydalony.

W styczniu 2019 roku książę Filip spowodował drobny wypadek drogowy, po którym zrezygnował z bardziej samodzielnej jazdy. Nie został ranny i nie został nawet zabrany do szpitala jako środek zapobiegawczy.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *