Krakowski jarmark bożonarodzeniowy plasuje się na pierwszym miejscu w Europie

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy plasuje się na pierwszym miejscu w Europie

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy (na zdjęciu powyżej) został w nowym rankingu uznany za najlepszy w Europie. W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwa inne polskie miasta, Wrocław i Poznań, dzięki czemu Polska jako jedyny kraj znalazła się w zestawieniu trzykrotnie.

Stolica Estonii, Tallin, była druga za Krakowem, a węgierski Budapeszt był trzeci, przed stolicą Austrii, Wiedniem.

Rankingi zostały opracowane przez Christmas Tree World, największego brytyjskiego sprzedawcę choinek, na podstawie takich kryteriów, jak popularność jarmarków miejskich na platformach mediów społecznościowych Instagram i TikTok, częstotliwość ich wyszukiwania w Google oraz tani lokalny nocleg. .

Charkowski Jarmark Bożonarodzeniowy uzyskał 7,84 na 10 punktów i 4,3 miliona wyświetleń na TikTok. Wrocław (7,09) i Poznań (6,92) uplasowały się odpowiednio na piątej i szóstej pozycji.

Christmas Tree World napisał: „Jarmark krakowski to jedno z najlepszych miejsc na jarmark bożonarodzeniowy. Jarmark, który rozpoczyna się 24 listopada i trwa 33 dni, znajduje się na średniowiecznym Rynku na krakowskim Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO.

„Ponieważ Polska jest krajem miłośników mięsa, krakowski rynek oferuje doskonałej jakości mięso, grillowane kiełbaski produkowane z lokalnych gospodarstw oraz gorące i zimne zupy, które rozgrzeją Cię w chłodnym polskim klimacie” – czytamy w raporcie. .

Internetowe biuro podróży Booking.com uznało Kraków za jedno z najtańszych miast na nocleg, biorąc pod uwagę średnie ceny hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Jeszcze mniejsze były Poznań i Wrocław.

Kraków jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w Polsce, który w 2019 r., czyli rok przed pandemią, przyciągnął 14 milionów gości. W tym samym roku został wybrany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Konsumentów jako? Trzeci rok z rzędu najlepsze miejsce na city break w Europie.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku rekordowa liczba odwiedzających zostanie pobita. Na koniec lipca krakowskie lotnisko obsłużyło w tym roku 5,3 mln pasażerów, najwięcej w swojej historii, Rzeczpospolita Codziennie. Tylko w lipcu przewiózł prawie 919 000 pasażerów, co oznacza wzrost o 17% w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 r.

READ  Anand wygrywa szybką porcję: 2022 Superbed Rapid & Blitz Polska, dzień 3

Oprócz corocznego jarmarku bożonarodzeniowego Kraków słynie także z corocznego pokazu domowych modeli szopek, znajdujących się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. szopki bożonarodzeniowe Po polsku.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Źródło zdjęcia głównego: Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *