Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba z powodzeniem wystrzelił ważną osłonę przeciwsłoneczną

1/5

Ilustracja przedstawiająca Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba unoszący się w kosmosie po wystrzeleniu i rozłożeniu osłony przeciwsłonecznej i płyty odbijającej. Zdjęcie dzięki uprzejmości NASA

Styczeń. 1 (UPI) – Ogromny krem ​​przeciwsłoneczny na pokładzie 10 miliardów dolarów James Webb NASA poinformowała, że ​​teleskop kosmiczny został pomyślnie wystrzelony w kluczowym kroku dla jego operacji.

Środkowy wysięgnik drugiej osłony słonecznej, czyli prawej burty, został przedłużony do teleskopu pod koniec piątku, gdy obserwatorium przeszło przez „kolejną znaczącą fazę propagacji”, agencja kosmiczna ogłaszać.

Publikacja ta zakończyła się dwudniową operacją, w której zainteresowano wszystkie 107 teleskopów Urządzenia uwalniające membranę Został pomyślnie wprowadzony na rynek, dzięki czemu osłona przeciwsłoneczna może w pełni rozłożyć się w przestrzeni w kształcie latawca.

Napędzane silnikami średnie ramiona powoli wysuwały się poziomo ze statku kosmicznego, ciągnąc złożone membrany osłony przeciwsłonecznej na całej szerokości 47 stóp. Ramiona środkowego wysięgnika są teraz zablokowane w ostatecznej pozycji.

„Wysięgniki pośrednie są kręgosłupem osłony przeciwsłonecznej i wykonują ciężkie podnoszenie, aby odsłonić i przyciągnąć membrany do tego teraz kultowego kształtu” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Webb Observatory Keith Parrish.

Ostrzegł jednak, że „nadal przed nami długa droga w całym procesie wdrażania”, ponieważ inżynierowie rozdzielą się w nadchodzących dniach, a następnie dokręcą każdą z pięciu warstw osłony przeciwsłonecznej indywidualnie, aby uzyskać ostateczny, napięty kształt.

Webb dzieli zaledwie dziewięć dni od 29-dniowego wdrożenia, podczas którego teleskop będzie się rozkładał i rozprzestrzeniał w lodowatym tempie, aby zapewnić sukces.

To wszystko jest częścią najnowocześniejszej technologii, dzięki której Webb będzie największym i najpotężniejszym teleskopem w historii. Będzie używać ultraschłodzonych instrumentów na podczerwień do obserwacji egzoplanet, czarnych dziur i Galaktyki, które powstały 13,5 miliarda lat temu był najstarszym, jaki kiedykolwiek widziano.

Ale te instrumenty muszą być tak zimne — 370 stopni Fahrenheita — że światło słoneczne, a nawet silniki Webba mogą powodować zakłócenia. Tak więc filtr przeciwsłoneczny izoluje urządzenia od tych źródeł ciepła.

READ  Odkryłem planetę dziesięciokrotnie większą od Jowisza, kiedy nie powinna istnieć - National

Warstwy membrany są zaprojektowane z odstępem między nimi, aby umożliwić promieniowanie ciepła, przy czym największa i najbardziej płaska warstwa znajduje się najbliżej słońca.

Zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostało zrobione ze statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon Endeavour podczas lotu wokół orbitującego laboratorium po tym, jak został on odłączony od portu w kosmosie modułu Harmony 8 listopada. zdjęcie z NASA

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *