Koronawirus szczepionki. Premier ostrzega: liczba infekcji prawdopodobnie wzrośnie w ciągu 2-3 tygodni

Koronawirus szczepionki.  Premier ostrzega: liczba infekcji prawdopodobnie wzrośnie w ciągu 2-3 tygodni

– Pierwsza partia 10 000 slotów trafiła do Polski. Rozmiary, a do końca roku osiągnie 300 tys. Premier powiedział.

Rejestracja na szczepienia od 15 stycznia

– Rejestracja na szczepionki rozpoczyna się 15 stycznia. Pierwszego dnia premier Matos Moravic ogłosił, że zamierza zapisać się na szczepionkęja. Na pytanie, czy należy zaszczepić innych członków rządu, premier odpowiedział, że powinna tu być kolejka, ale jak zaznaczył, „wierzy, że to się stanie”. – Istotny przykład powinien wspierać naszą nadzieję na powrót do normalności – powiedział premier.

– Najpierw oczywiście nie lekarze, ale służby mundurowe, nauczyciele, a potem, ale już niedługo nasi seniorzy, których najbardziej dotknie COVID-19 – powiedział Matthews Moraviski.

– Chcemy, aby „Grupa Zero” obejmowała nie tylko wąsko zdefiniowaną grupę medyczną, ale także inne zawody związane z leczeniem: farmaceutów, diagnostykę laboratoryjną i kadrę kierowniczą placówek medycznych – powiedział minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Premier w nadziei na powrót do normalności

READ  Skoki. Mecz Czterech Skoczni: Znamy wyniki testów polskich skoczków

– Być może w drugim kwartale populacja będzie wystarczająco zaszczepiona, więc wirus koronowy będzie coraz mniejszym problemem – powiedział premier

– To, czego dziś doświadczamy, jest wynikiem ograniczeń nałożonych pewną zmianą. Polacy spotkali się nieco większe na Boże Narodzenie. Dlatego niestety premier ostrzegł, że należy przewidywać, że liczba infekcji może wzrosnąć za dwa, trzy, cztery tygodnie.

– Wraz z uruchomieniem Krajowego Programu Szczepień mam nadzieję, że czas poświęcenia może powoli dobiegać końca za kilka lub kilkanaście tygodni – powiedział premier Mathews Moraveki. – To mógłby być dla nas dobry rok. Zróbmy to wszyscy – powiedział.

PM Moraveki: W Nowy Rok nie ma godziny policyjnej

– Wiemy, że wirus działa z opóźnieniem 2-3 tygodni. Wdrożyliśmy nowe przepisy, spodziewając się wzrostu liczby zakażeń na początku stycznia, argumentował na konferencji prasowej Matus Moravsky. „Obawiamy się, że taki wzrost może wynikać ze zwiększonego ruchu, zarówno komercyjnego, jak i związanego z podróżami, w kontaktach społecznych, z którymi mieliśmy do czynienia w połowie grudnia” – dodał.

– Nie wprowadziliśmy godziny policyjnej w Nowy Rok, tylko apelujemy, żeby się nie ruszać – zadeklarował premier.

Więcej informacji wkrótce.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

READ  Christian Ochmann zdobył nagrodę Zwycięskie Objawienie Roku

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *