Koronawirus szczepionki. Mycase dorsic: Najlepiej jest zaszczepić pięć grup

Minister zdrowia zgodził się na priorytetowe szczepienie pięciu grup zawodowych. Dotyczy to 1800 osób – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i cały rząd zajmujący się szczepionką Mike Djorsik.

„Otrzymałem telefony od dziesiątek firm, aby przyspieszyć szczepienia dotyczące roli, jaką te firmy odgrywają lub tego, co robią” – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Poinformowaliśmy o tym na konferencji prasowej, którą zorganizował Prezydent Prezydenta, Mike Duorsic

Powiedział też, że po konsultacji z Radą Lekarską w Maroku premier Mattus wydał negatywne uwagi w sprawie tych 17 placówek. – W przypadku pięciu takich grup zapytałem Ministra Zdrowia o możliwość szczepienia preferencyjnego pracowników tych firm. Dvo சிக் k powiedział, że minister zgodził się.

Oglądaj TVN24 na żywo TVN24 >>>

Zwrócił uwagę, że dotyczy to:

– Dozowniki i Centrum Powiadamiania Ratownictwa Medycznego – Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych – pracownicy CZ (Centrum e-Zdrowia), czyli „agencja odpowiedzialna za obsługę informatyczną wszystkich procesów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, usługi informatyczne i systemy wymagane do zamawiania szczepień oraz funkcję Centralnego Kalendarza Szczepionek „- Simura Krajowage”, który prowadzi również System Centralnej Ewidencji i Kalendarza „-” firm zaopatrujących szpitale w tlen.

– W sumie będzie to około 1800 osób – powiedział. – Pracownicy tych firm w najbliższych dniach zostaną zaszczepieni, aby zapewnić kontynuację szczepień w Polsce – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Dvo ிக் k: Zarejestrowano 64 000 osób urodzonych w 1962 roku

W poniedziałek rozpoczęła się rejestracja szczepionek dla osób urodzonych w 1962 roku. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która prowadzi akcję szczepień, zapewnił, że rejestracja przebiega sprawnie. „Mam nadzieję, że tak będzie dalej” – zauważył.

Dvo சிக் k zgłaszano wcześniej 14. Jak dotąd od północy od 1962 roku zarejestrowało się 64 000 osób. – Do końca maja mamy półtora miliona wolnych terminów – to są przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne, ale wszystkie są otwarte – na pewno – wypełnione w następnej kolejności – powiedział Prezes Rady Ministrów.

READ  Polska Skoki Narciarskie | Sport narodowy

Doworsik: Trwa rejestracja szczepionek dla 59-latkówTVN24

Orzekł, że są powiaty z problemami w terminach szczepień. – Obecnie pracujemy nad wsparciem punktów szczepień u tych bydła, więc nie ma potrzeby podróżowania dalej, aby punkt szczepień był jak najbliżej każdego zaangażowanego pacjenta – obiecał Dvo சவk.

Przypomniał, że rejestracja kandydatów od 1963 r., Począwszy od północy we wtorek, rozpocznie się w środę – 1964 r. I w latach następnych.

Dwarfsik: Ponad 70 procent ludzi w wieku powyżej 70 lat jest zaszczepionych lub zarejestrowanych

Kanclerz skarbu ogłosił, że „w ciągu ostatnich 10 dni ponad 60 000 osób zarejestrowało się na ponad 900 000 określonych dat szczepień”.

– W grupie osób w wieku powyżej 70 lat liczba osób, które zaszczepiono lub zarejestrowano już ponad 70 proc., Natomiast w wieku 60-69 lat ponad 51 proc. Jest zaszczepionych lub zarejestrowanych w łącznie – powiedział.

Pierwsza i druga dawka – do tej pory wykonano łącznie około 7,7 miliona szczepionek – powiedział Dvo சிக் k na konferencji w poniedziałek. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w zeszłym tygodniu „przekroczyliśmy 7 dni, mimo że był to tydzień wakacyjny, milion szczepień”.

„To dowód na to, że planujemy przyspieszyć, już przyspieszamy i mamy podobne ambitne plany na najbliższe tygodnie” – powiedział Dvo சிக் k. W tym tygodniu dodał: „Chcemy zrobić ponad milion szczepionek”.

Do końca czerwca powinno być 20 milionów szczepionek.

Duvarsik: Zrobiliśmy już 7,7 miliona szczepionek z pierwszą i drugą dawkątvn24

Przewodniczący Kanclerza Prezesa Rady Ministrów: Pierwsza szczepionka Johnson & Johnson dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Minister przypomniał, że pierwsza partia szczepionek Johnson & Johnson trafi do Polski w najbliższą środę. Będzie to około 120 000 rozmiarów.

– Jest to szczepionka jednodawkowa iz tego powodu kierowana jest przede wszystkim do grup szczepień, które szczepią pacjentów o małej mobilności. Czy to z powodu niepełnosprawności, chorób czy innych ograniczeń, ci pacjenci nie będą w stanie dotrzeć do punktów szczepień – zaapelował Prezes Rady Ministrów. Jak dodał, zespół szczepień dla takich osób nie musi iść dwa razy na pacjenta.

READ  Najwyższy rosyjski urzędnik mówi, że Polska chce przejąć część Ukrainy | Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Szczepionki w miejscu pracy

Kanclerz Prezesa Rady Ministrów został zapytany o szczegóły szczepionek ogłoszonych w miejscu pracy. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Kovin zapowiedział w poniedziałek, że kampania szczepień w firmach rozpocznie się w połowie maja. Jednocześnie podkreślił, „wszystko zależy od wiarygodności i uczciwości firm produkujących szczepionkę”. Dvo சிக் k powiedział w poniedziałek, że wicepremier Govinda rozmawiał w tej sprawie z Magiwi Viduki, prezesem Federacji Leviticus i przedsiębiorcami. – W dobrej, godzinnej, ważnej dyskusji rozmawialiśmy o planie uruchomienia szczepień w miejscu pracy. (…) Chcemy, aby gospodarka ruszyła szybko – podkreślił Dvo வசk.

Zapowiedział, że do końca miesiąca zostaną opracowane dokładne zasady szczepień w miejscu pracy. Stan – jak wspomniano – liczba podanych szczepionek.

Karłowatość w sprawie szczepionek w firmachTVN24

– Musimy wiedzieć, że możliwe jest rozpoczęcie tego typu szczepionek, gdy szczepionki dotrą do Polski. Na razie nie wykorzystaliśmy nawet 50 proc. Szans na zaszczepienie, biorąc pod uwagę sieć aktualnie działającą w Polsce, czyli powyżej 6,5 tys. Punktów, więc przypominam, że dalsze formy byłoby nierozsądne. Szczepionka (…) W przypadku braku szczepionek – mówi szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapowiedział, że pilotażowy program szczepień w firmach zaplanowano na połowę maja. Jednocześnie Dvo சிக் k wyraził nadzieję, że szczepienia w miejscu pracy rozpoczną się ostatnio na początku maja i na początku czerwca, jeśli zapowiedzi producentów okażą się słuszne.

Kluczowe źródło zdjęć: KPRM

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *