Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Całkowita liczba przypadków wirusów w Indiach od początku epidemii przekroczyła 25 milionów, przy czym kraj odnotował ponad 260 000 nowych przypadków i 4329 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Liczby zgłoszone we wtorek wykazują tendencję spadkową po tym, jak infekcje spadły poniżej 300 000 po raz pierwszy w tygodniach poprzedniego dnia.

Aktywne przypadki w kraju również spadły o ponad 165 tys. We wtorek – największy spadek od tygodni. Jednak liczba zgonów nadal rosła, a szpitale wciąż były zalewane chorymi.

Indie odnotowały prawie 280 000 zgonów z powodu wirusa od początku epidemii. Liczba zgonów i całkowita liczba zgłoszonych przypadków Uważa się, że są to bardzo małe liczby.

Krewni i członkowie rodziny opłakują przyjęcie ciała pacjenta, który zmarł na COVID-19 w kostnicy w New Delhi we wtorek. (Sajjad Hussain / AFP / Getty Images)

Rząd ogłosił w poniedziałek, że 17 nowych laboratoriów pomoże śledzić warianty, zwiększając możliwości sekwencjonowania genomu w Indiach, ponieważ niepokój budzi niepokojący wariant, który został tam odkryty.

Zmienna może się łatwiej rozprzestrzeniać, ale kraj ma opóźnienia w przeprowadzaniu niezbędnych testów, aby lepiej ją śledzić i rozumieć.

Zmienna ustalona po raz pierwszy w Indiach wywołała globalne zaniepokojenie – zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu tygodnia, przeciwstawiając się gwałtownemu spadkowi liczby zakażeń w całym kraju.

– Z The Associated Press i Reuters, ostatnia aktualizacja o 7 rano czasu wschodniego


Co się dzieje w Kanadzie

Obejrzyj | Czego można się nauczyć z roku edukacji pandemicznej?

Dwóch psychologów edukacyjnych omawia wyzwania, z którymi borykali się uczniowie i nauczyciele podczas roku edukacji epidemiologicznej oraz wnioski, które można wyciągnąć z tego doświadczenia. 5:44

We wtorek rano Kanada zgłosiła 1334 108 potwierdzonych przypadków COVID-19, z czego 67 628 to aktywne przypadki. Liczba ofiar śmiertelnych CBC News wynosi 24 982.

W Atlantyku w Kanadzie Nowa Szkocja W poniedziałek zgłosił 91 nowych przypadków COVID-19, w tym 66 w rejonie Halifax.

READ  WHO zmienia nazwy wariantów COVID-19 na greckie litery, aby uniknąć stygmatyzacji | Wiadomości o pandemii koronawirusa

w Nowy BrunszwikUrzędnicy służby zdrowia poinformowali 11 nowych przypadków COVID-19 W poniedziałek chwilę Nowa Fundlandia i Labrador wzmiankowany 10 nowych przypadków. Wyspa Księcia Edwarda, Tymczasem zgłosiłem Jedna nowa sprawa U kogoś, kto niedawno podróżował poza region Atlantyku.

Quebec W poniedziałek zgłosił 551 nowych przypadków COVID-19 i osiem dodatkowych zgonów. Premier Francois Legault ma przedstawić szczegóły we wtorek, jak prowincja poradzi sobie z ponownym otwarciem.

w Ontario, Gdzie kwalifikowalność szczepionki została rozszerzona na Wszyscy, którzy ukończyli 18 lat We wtorek rano urzędnicy służby zdrowia zgłosili 2170 nowych przypadków COVID-19 w poniedziałek i cztery dodatkowe zgony. Prowincja podała, że ​​1320 osób zostało hospitalizowanych z powodu choroby, ale wskazuje, że ponad 10 procent szpitali nie dostarczyło danych w ciągu weekendu.

W prowincjach prerii w poniedziałek, Manitoba Zgłoszono 430 nowych przypadków COVID-19 i jedną dodatkową śmierć Saskatchewan wzmiankowany 178 nowych przypadków I dwa dodatkowe zgony.

Dr Brent Rosen, główny urzędnik zdrowia publicznego w Manitobie, powiedział, że w hrabstwie istnieje „bardzo duży nacisk na nasz system opieki zdrowotnej”.

w AlbertaW międzyczasie urzędnicy służby zdrowia zgłosili 721 nowych przypadków i pięć dodatkowych zgonów. Według województwa Pulpit nawigacyjny COVID-19Od poniedziałku w szpitalu przebywało 678 osób, z czego 181 na oddziale intensywnej terapii.

Premier Alberty Jason Kenny powiedział, że chociaż liczba nowych przypadków COVID-19 w prowincji się ustabilizowała, spodziewa się, że liczba hospitalizacji będzie nadal rosła w ciągu następnego tygodnia, ponieważ więcej osób wejdzie do systemu.

Po drugiej stronie północy i Północno – zachodnie terytoria wzmiankowany Cztery nowe przypadki COVID-19 w poniedziałek. Nie zgłoszono żadnych nowych przypadków w Nunavut lub Yukon.

Brytyjska Kolumbia W poniedziałek zgłosił łącznie 1360 nowych przypadków w ciągu ostatnich trzech dni. W tym samym okresie zginęło kolejnych 14 osób, co dało liczbę 1648 ofiar śmiertelnych.

READ  Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że 51 przypadków Omicron BA. 2 wariant wykryty w Kanadzie

Z The Canadian Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 7:10 ET


Co się dzieje na całym świecie

Obejrzyj | Stany Zjednoczone udostępnią więcej zapasów szczepionek COVID-19:

Stany Zjednoczone ogłosiły, że zaczną zwiększać ilość swoich zapasów szczepionek COVID-19 na całym świecie za pośrednictwem Międzynarodowej Inicjatywy Udostępniania Szczepionek COVAX. 1:51

We wtorek rano narzędzie śledzące prowadzone przez Johns Hopkins University zgłosiło ponad 163,6 miliona przypadków COVID-19 na całym świecie. To była zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych Zbliża się do 3,4 miliona.

w AmerykaniePrezydent USA Joe Biden obiecał wysłać za granicę co najmniej 20 milionów dodatkowych dawek szczepionki do końca czerwca.

Gubernator Andrew Cuomo powiedział, że tymczasem stan Nowy Jork nie będzie wymagał masek w większości miejsc publicznych dla osób, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 od środy, przyjmując nowe federalne wytyczne dotyczące zdrowia.

w Azja i Pacyfik Tajwan odnotował we wtorek 240 przenoszonych lokalnie przypadków nowego koronawirusa i dwie nowe zgony. Spadła z 333 przypadków w poniedziałek, ale nadal jest to najgorsza epidemia na wyspie, z ponad 1000 przypadków wykrytych w ciągu prawie tygodnia.

Obecnie ponad 600 000 ludzi przebywa w izolacji medycznej przez dwa tygodnie, ponieważ wyspa stara się powstrzymać przenoszenie wirusa.

Żołnierze zdezynfekowali główną stację w Tajpej po wzroście liczby nowych przypadków koronawirusa (COVID-19) na Tajwanie we wtorek. (Ann Wang / Reuters)

w AfrykaW r. Eksperci powołani przez nowego prezydenta Tanzanii uznali szczepionki COVID-19 za skuteczne i zalecili dołączenie do ośrodka COVAX.

w EuropaWłochy zgodziły się na dekret, który natychmiast odracza ciszę nocną do 23:00 od 22:00 i łagodzi inne ograniczenia na obszarach, gdzie infekcje są niskie.

Na Bliskim Wschodzie , IranLiczba zgłoszonych przypadków wzrosła do ponad 2,7 miliona, z 77 222 zgłoszonymi zgonami, według narzędzia do śledzenia przypadków Johns Hopkins University.

READ  Najnowsza taktyka Trumpa opóźniania dokumentów Mar-a-Lago w Sądzie Najwyższym może nie zadziałać

Z Reuters, Associated Press i CBC News, ostatnia aktualizacja o 7 rano czasu wschodniego


Masz pytania dotyczące tej historii? Odpowiadamy na jak najwięcej w komentarzach.


Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *